Új hozzászólás Aktív témák

  • tylerddd

    veterán

    válasz batagy #587 üzenetére

    A Biztonsági mentés és szinkronizálás úgy működik, hogy kijelölsz mappákat a gépen és azokat szinkronizálja fel, ha belemásolsz/mentesz oda/már egy meglévőt módosítasz stb. Pl. vannak Munka, Filmek, Képek mappáid, amiket kijelöltél neki. Ha a gép elszáll, akkor a Google Drive-ba ezek meglesznek, de ha feltelepíted a Bizt. mentés és szink.-et, akkor azt várná az ember, hogy a program onnan leszinkronizálja neked a mappákat a gépre úgy ahogy volt, egy kijelölt meghajtóra. De nem. Manuálisan leszeded a gépre és ezeket elpakolgatod megint egy újonnan készített, logikusan ugyanúgy Munka, Filmek és Képek elnevezésű mappába. De ha ezeket kijelölöd a Bizt. mentés és szink.-ben, akkor feltolja megint a felhőbe ezeket a fájlokat, amik ott vannak már, mert ez előbb szedted le onnan. Tehát onnan a felhőből le kell törölnöd mindent és újra megcsinálni a felfelé szinkront, mert nem ismeri fel, hogy azok már ott vannak. Így a felhőből való törlés nélkül már két eszköz lesz a számítógépek menü alatt.

    Nálam emiatt pl. gép újrateleptésekor, amikor a Bizt. ment. és szink.-et is újra kellett telepítenem, el kellett játszanom azt, hogy a D: meghajtómról szinkronizált mappákat le kellett törölnöm a felhőből és a programban újra bepipálni a mappákat, majd ezeket újra feltöltötte. Érdekes, hogy ki-belépésnél a PC-s kliensből, összeveti a felhő és a gép tartalmát, de ugyanezt nem tudja egy programújratelepítésnél megcsinálni. Tehát ha újratelepített Windows és PC-s kliens esetén újra kijelölöm a szinkronizálandó mappákat a gépen, amik már a felhőben vannak, akkor feltölti ugyanazokat egy újabb számítógépként, nem veti össze a fájlokat/mappákat, hogy van-e már olyan fent.

    Én nem találtam erre megoldást, lehet én vagyok a láma ... Ugyanakkor ettől eltekintve csak ajánlani tudom, a legjobb ilyen jellegű szoftver szerintem PC-re és nagyon korrekt a 100GB-os tárhely ára is. Ha ilyen gépújratelepítési/tönkremeneteli mizéria nem jön elő sűrűn, akkor álom a működése, én nagyon szeretem.

    ui: elnézést, de nem tudtam rövidebben, érthetőbben leírni, bocsi, ha zavaros :DDD

    Csak egészség legyen, meg térerő!

Új hozzászólás Aktív témák