Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Evil Snowman

    őstag

    válasz Bedepi #78625 üzenetére

    A HW részét tekintve, annyire nem lep meg, de azért valahol kicsit jobb eredményre számítottam tekintve, hogy a gép belének majdnem a fele az egy nagy tömb VC hűtés. :DDD

    Jövőt tekintve nem tudom mi lehet a megoldás, kicsit itt is kezd az lenni, mint a mobiloknál, hogy fél-, egy évente mindig jön egy újabb verzió csak ebben a szegmensben a procikból és videókártyákból, de az egy évvel korábbi verziókhoz képest alig van érdemi előre lépés. Mondjuk most a 11 és 12 gen Intel procik esetében a fenti véleményem nem egészen helytálló, de egy 10-11 gen között nem sok különbség volt szvsz.

    Jobban örülnék, ha a gyártók inkább ritkábban adnának ki új verziót, de akkor ott érezhető legyen egy szignifikáns különbség az egyel régebbi verzióhoz képest az új verzió javára.

    frozen: jogos amit írsz, ami viszont vicces, hogy a "jobb gépek" több hűtő nyílással is kb ugyanezeket a hőfokokat hozzák.

    Általánosságban: Summázva szerintem pont itt van a lényege az eGPU-nak. Ha az ember GPU igényes feladatokat akar végezni, akkor rácsattintja és annyi. Ha meg csak hurcibálni akarod, meetingről meetingre a gépet, vagy CPU igényes dolgokat futtatni, akkor használja magában az ember a laptopot.

    Ez a vékony gamer laptop vonal is véleményem szerint a gyártók saját hülyesége volt, amikor kitalálták. Létrehoztak egy mesterséges igényt a usereknek, akik meg nyilván bekapták a csalit. Most meg megy a görcsölés a gyártók részéről, hogy a vékony gépekben hogyan tartsák kordában a hőfokokat. Szóval most megy a (bocsánat a kifejezésért) "cigánykodás" a Watt-okkal. Lásd a 2022-es Razer Blade 15-öt, amiben egy 3080Ti "duruzsol" 80!!! Watt-ra lefojtva. Könyörgöm, ne szórakozzunk már ilyenekkel egy 3699 -3999 dolláros ár sávban mozgó gépnél. A gamer gép legyen járdalap vastagságú és annyi, abban meg lehet oldani a hűtést tisztességesen. Szerintem

    Ha párhuzamot szeretnék vonni, mobilos fronton ugyanez van a selfie (de gyűlölöm ezt a szót) kamerával. A gyártók kitalálták, hogy jajj de jó lesz majd a usereknek, hogy tudnak pojácáskodni maguknak. Aztán lassan 5 éve azon megy a görcsölés, hogy jajj, hova tegyük a selfie kamerát, hogy ne mutasson hülyén, tegyük a kijelző alá, de mivel a technológia még nem tart ott, ezért úgy nem lesz olyan minőségű a kép, ami miatt Gizike ideges lesz, mert az aznapi 490. csöcsös selfie-jét nem tudja jó minőségben feltölteni az instára brühühühü. Aztán anno a 3210, 3310 korszakban senki le nem sz@rta, hogy nincs előlapi kamera a telefonon, mert még hátlapi sem volt nagyon.

    Nyilván nem a technológia fejlődése ellen vagyok, de olyan irányba fejlődjünk ami hasznos, és van értelme.

Új hozzászólás Aktív témák