- Jön Trump, Zuckerberg és a Meta pedig 180 fokos fordulatot vett
- CES 2025: robotokat tréningez az NVIDIA, és összeállt a Toyotával
- Nem csinál globális szuperhatalmat Indiából az akadozó űripara
- Egy dolgot már elért az AI: még többet vásárolunk
- Ultragyors EV-töltőkért szövetkezik az Xpeng és a Volkswagen
- Gépész 3D tervezőrendszerek
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- Amazon Prime Video
- Synology NAS
- Direct One (műholdas és online TV)
- Rendszergazda topic
- Vakarja a fejét a félvezetőipar: az egekben az antimon ára
- Linux Mint
- Több autót adhat el a BYD, mint a Ford és a Honda
- Microsoft Office és Office 365 topic
-
IT café
Új hozzászólás Aktív témák
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz pethob #39589 üzenetére
Folyamatosan olyan érveket hozol, amik feléd ferdítik a hasonlatokat. Ha már festészet a példa, akkor azon is ment sokáig a vita, hogy a digitális festészet/grafika mennyire evolúciója a vászonfestészetnek, de az AI nem ezen a tengelyen van, hanem pont merőleges rá. Amikor pár kattintással az AI generál neked egy digitális festményt, az nem festészet, hanem AI tartalomgenerálás. Nevezzük nevén a gyereket. Ha az AI fotóz helyetted, az nem fotózás, hanem AI tartalomgenerálás.
Ahogy a fotós sem festőművész. Akkor sem ha festményszerű portrékat csinál az 1800-as években.
A korábbi hosszú kommentedben is felsoroltál egy csomó AI funkciót és nem arról van szó, hogy SEMMI sem jó amihez köze van az AI-nak, hanem ha nem húzunk világos határokat, hogy mi az a művészet vagy alkalmazott alkotó tevékenység, akkor könnyű felpuhítani odáig az erről alkotott gondolkozást, hogy igazból kurvára minden mindegy, csak tartalom legyen.
Ha nem teszünk világos különbséget AI zajszűrés és aközött, hogy csak rámutatsz a kameráddal dolgokra és ő híres művészek stílusában abból generál egy cukormázas képet, akkor felesleges úgy tenni, mintha az egy konstruktív vita lenne, ami éppen folyik.
Az sem segít, ha művészek egzisztenciális válságát elintézed azzal, hogy a fotó úgyis halott, mert több fényképet termel az emberiség egy óra alatt, mint egy évszázada egy év alatt. Ez egyfelől megint valóságtorzítás, mert ebben benne van a digitális szeméttől a macskádról készített napi 17 fotóig minden, másrészt pedig több valódi művészetet is művelünk, mint egy évszázada és több emberhez is jut el, mert már nem csak apró galériák falán és fotóklubokban jelenhet meg.
De pont az ilyen beszűkült gondolkozás vezet oda, hogy a 2010-es évek legpezsgőbb művészeti gyűjtőhelye (Instagram) mára már csak értelmetlen, kakofón tartalomdömpingből áll, aminek már csak a dopaminlöketek nyújtása a célja, hogy maximalizálja a képernyőidőt. Remek színtere lesz majd az olyan "alkotóknak", akik elárasztják a platformot olyan AI generált tartalommal, amik az interakciók számát maximalizálják. Ez pedig egy szellemileg teljesen kiüresített állapot.
Új hozzászólás Aktív témák
Üzletelni a Hardveraprón lehet csak!
- CES 2025: az NVIDIA prezentálta az új GeForce-okat
- World of Tanks - MMO
- Xbox Series X|S
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Óra topik
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Asszociációs játék. :)
- Külpolitika
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest