Új hozzászólás Aktív témák

  • rocket

    nagyúr

    válasz PeterPH #4162 üzenetére

    Az, hogy van problemaja egyeseknel elofordul, tokeletes szolgaltato/szolgaltatas nincs, de ilyenkor derul ki igazabol mennyire profi, es felhasznalobarat a ceg.
    Evekig nem sok bajom volt a HDSNET/DIGI parossal, a LAN bekotese elott nehany hettel kezdodtek a problemak meg kabelneten, aztan a kezdeti lendulet utan a lannetnek is jutott a rosszbol, tehat az en esetembol kiindulva a 10-es skalan a 2 fele kozeledik a DIGI, es ha igy folytatjak eljutnak a 0-hoz ;)

    Szerintem annal nincs rosszabb felhasznaloi oldalrol nezve amikor tudjak letezik a hiba, de senki nem tudja mi az valojaban, vagy ha megis tudjak, hogy mikor haritjak el, ennel sokkal jobb ha azt mondanak X hetig ez lesz.

    Hetvegen korbe jartam, es szamolgattam, 17 helyen lattam egyertelmuen a lankabelt bemenni a lakasba, de szamoljunk mondjuk 20-at, GBIT switch van ugye, ha mindenki a jelenlegi legnagyobb csomagban van, es egyszerre tolt le, akkor is csak 600mbit, tehat egyelore meg nem lehet a switch "szuk".
    Mivel egy bizonyos sebesseg fole sehogy se megy nalam a letoltes, es az ugyfelszolgalaton csak a sok blablabla megy, igy kezdem azt gondolni, hogy szandekosan alacsonyabb maximalis letoltesi sebesseg van beallitva.

    Ugye dinamikus az IP, es a DHCP 256 IP kozul oszt (tehat az elso 3 resze az IP-nek fix), igy a kevesebb lehetseges IP miatt konyebben lehet "kemkedni" a kornyekrol tortent speedtestek kapcsan, hogy masoknak milyen meresei voltak ;)
    Eleg vegyes a kep, ugye a feltoltest pontatlanul meri tehat az lenyegtelen (meg az egyebkent is megvan a max.), eleg sok 25-26mbit letoltessel talalkoztam, ami biztosan a 30mbit-es csomagot jelenti, mig ahol 12-14mbit volt a feltoltes (ugye ezt jellemzoen a 10mbit-nel meri a speedtest), ott meg 17-18mbit korul volt a letoltes.
    Termesztesen ebbol semmilyen konkluziot nem lehet levonni, csak erdekesseg keppen emlitettem meg :)

    #4166: Nehany naponta szoktam oket hivni es erdeklodok , de nem tudnak semmi ujat mondani, szoval most varok nyugiban nehany napot, bar lehet arra megy ki az egesz a reszukrol, hogy sz@rnak a problemara magasrol, es azt gondoljak majd ugyis megunom a telefonalgatast.

    [ Szerkesztve ]

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Új hozzászólás Aktív témák