Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz Cr00py #103528 üzenetére

    Na röviden... megadták a ppoe adatokat telefonon, végülis csak a jelszó kellett, hiszen a felhasználó az ont-ben látszik. A pin kód is meglett, és egy idő után működött is. Átraktam hát híd módba a fiberhome-ot, AC1200 a router (2.4 ghz van csak használva az eszközök miatt), de nagy javulást nem érzékelek. Végülis ha megnézem most 12 eszköz lóg a 2.4 ghz sávon, nekem pedig a bérházban 3 fal van a router és a gép között, igaz csak tégla. Viszont a digi nem rakta volna át máshová, mivel már be volt kötve az egyik szobába, és azt mondták, neki elsődlegesen wifit kell szolgáltatni, nem kábeles netet... érdekes hugoméknál pont a fordítottját mondták pár éve. 144Mbps a csatlakozás, mivel 20Mhz fölé nem érdemes menni, még ha az auto mindig 40-re rakná is, 40 Mhz-en a sebesség az kritikusan lassú lesz. Hiába állítom a routert szabad csatornára, legjobban a sáv eleje fele megy, még ha vannak is ott. A jelerősség -68 és -70db között ugrál. A speedtest erősen változatos, most pl. le/fel 0.8/11Mbps. Érdekes, hogy általában a feltöltés gyorsabb, akár a duplája. Most 20/30Mbps. majd 16/38Mbps. Nem nagyon értem, miért mér feltöltésnek általában többet, a digi optika szerintem ki tudná szolgálni a letöltési sebességet is, ha már gigabites... Ebből kábelezés lesz úgy nézem... mert ez a sebesség nem komfortos. :) A wifis kártya egy két antennás n-es TP-LINK TL-WN851ND ami amúgy teszi a dolgát rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák