Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Pyttawrx #154735 üzenetére

    Tavalyelőtt a környékbeli kisbolt tulaja keresett meg, hogy gyorsítani kéne a gépen, mert a nyilvánartó és számlázó szoftver is lassú.
    2nd gen I3 (2C4T), 4GB RAM, HDD. Mondtam neki, hogy +8GB RAM és egy SSD. Tanácsomat megfogadta, 12GB RAM (nem volt érdekes a dual channel) és egy 250GB SATA3 SSD szinte a csillagokba repítette a gépet. Hetekig hálálkodott, ha arra jártam.

    ha már itt tartunk épp most kűzdök az eyik haverommal. Van egy brand gépe, most Q8400-al, 4×2GB DDR2, HD8490 VGA... gyorsítani akar rajta, most GT1030 és Q9500 van kinézve, a kettő együtt (erre a gépre!) 42000ft. Mondtam neki, hogy ennyiért inkább eladnám a gépet (egy 20-ast szerintem kis türelemmel megkapna érte), és az 55-62 ezer ft-ból, már komplett (ház, táp, alaplap) 4th gen I5-ösök között válogathat 8-16GB RAMmmal (HDD nem kell van neki), és ezeknek az IGPjük is valszeg jobb lenne mint amit ő össze tud állítani...
    Na az nem kell, mert ő sose integrált VGA-t, meg egyébként is, ezt kell feljavítani. Ha retro csúcs konfig a cél, akkor OK. De ha napépi használatban minél több (és nála az), akkor nem ez a legjobb út.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák