Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bahama

    aktív tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.

    A konfigom elég új kb 1 hónapos:
    -MAG X570S TOMAHAWK MAX WIFI
    -Microsoft Windows 11 Pro 64 bites Ver.2009 (OS build 22000.795)
    -AMD Ryzen 9 5900X 12-Core Processor
    -32 GB DDR4-3600, Kingston KF3600C18D4/32GX
    -32 GB DDR4-3600, Kingston KF3600C18D4/32GX
    -NVIDIA GeForce RTX 3060
    -cooler master MWE gold 750 fully modular táp

    A probléma pedig a következő:
    Nem mindig kapcsol be a gép. Konkrétan mintha áramot sem kapna.
    Még pontosabban olyan, hogy kattan egyet, mint amikor bekapcsolna, de utána semmi. Vagy csak egy töredék másodperce felvillanak a ledek, de utána semmi.
    Sem a táp le fel kapcsolása nem segít, sem a kábel lecsatlakozás.
    Ami ilyenkor fel szokta éleszteni az az alaplapi 24 pines csatlakozó le és fel csatlakoztatása.

    Ez az összerakásnál is jelentkezett, de aztán kb 2 hétig semmi gond nem volt.
    Aztán hozzá kellett nyúlnom a géphez, mert egy régi vinyót rá kellett kötnöm munka miatt. És azóta megint előjött ez a probléma.
    De az biztos hogy nem a vinyó miatt van, mert azóta volt hogy teljesen lekötöttem és úgy is prodikálta ezeket a tüneteket.

    A kábeleket és csatlakozókat ellenőriztem, mindent lehúztam és újracsatlakoztattam.
    Az alaplapi elemet is kivettem, és lecseréltem egy olyanra amitről tudom hogy megy.
    Próbáltam egy másik szobában egy másik áramkörön, minden periféri nélkül ott is elsőre elindult gond nélkül. De miután leállítottam, úgyanígy csak kattanás és utána nem reagált semmire.

    Ma délben kikapcsoltam és kb este 8ig nem nyúltam hozzá. 8-kor sikerült 3szor egymás után ki-be kapcsolni de 4.-re ugyane a hiba.

    De pl volt olyan este is hogy több mint 12 órát állt, és reggel egyáltalán nem tudtam bekapcsolni csak a 24 pines megoldással.

    Ja és az újraindítás ugye nem gond, mert akkor nem veszi el teljesen az áramot.

    Az egyértelmű hogy valami áram körüli probléma lehet, de jó lenne ha tápcsere nélkül is meg lehetne oldani a problémát.

    Valakinek valami ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz codec #79655 üzenetére

    Te milyen tápot ajánlanál?
    Nekem régről a seasonic rémlik mint top, meg az enermax, de ahogy rákerestem hogy mit lenne érdemes, kb mindenhol a corsairt-t nyomják.

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz Marchello19 #79656 üzenetére

    A tápkábelt is lecseréltem már. Újrakötöttem a front kábeleket is. Biztos hogy nem ott van a gond. Sajnos én is aféle hajlok hogy a tápnál lesz valami.

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz Create. #79660 üzenetére

    Papíron bőven elégnek kéne lennie a jelenlegi tápomnak is. De hát ki tudja ugye...
    Sajnos kölcsön tápot nem nagyon tudok kitől kérni ezért valószínű hogy veszek egy újat, és ha minden jó akkor örülök, ha meg ugyanaz a hiba akkor visszaviszem 3 napon belül.

    Valami ilyesmin gondolkozom:
    Seasonic Prime GX 650W
    48 500

    [ Szerkesztve ]

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés