Új hozzászólás Aktív témák

  • Coccolino_O

    őstag

    válasz BÁ Nutrition #26278 üzenetére

    A gyerek kérdésbe nem állok bele, egyrészt nincsen, másrészt nem is szeretnék. De elképzelhető, hogy gyerekkel jobb otthon lenni, főleg, ha van segítséged is, pl. nagyszülők. Plusz a mi gyes/gyedünk megengedi azt, hogy otthon legyél évekig a gyerekkel, viszont van hátulütője is a dolognak, sokkal nehezebb visszamenni a munkaerőpiacra. A legújabb adórendszer miatt több gyerekkel kevesebbet kell adózni, habár egy gyerek felnevelése is rengeteg pénzbe kerül, akkor mennyi lehet háromé. Tudom, hogy aki gyereket vállal, az nem azt nézi, hogy mennyibe fog kerülni, de anyagilag akkor is megterhelő tud lenni. Azt mondjuk teljesen megértem, hogy vannak olyanok, akik azt mondják, hogy nem akarják otthon felnevelni a gyereküket. Aki itt kint nevelkedik fel, az iszonyat nagy előnnyel indul az életben, az egyik triviális dolog nyilván a nyelv. Egy világnyelvet anyanyelvi szinten beszélni nem rossz dolog.

    Én tisztában vagyok a lehetőségekkel, épp ezért élek itt, és nem otthon. És pont ezért mondom azt, hogy itt sokkal jobb élni, ha csak szimplán az anyagiakat és az előrelépésedet nézed. Vannak egyéb tényezők is, kinek mi a prioritás az életben.

Új hozzászólás Aktív témák