Hirdetés
-
IT café
OpenWrt topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zavo
tag
Köszönöm mindkettőtöknek az eddigieket.
A hálókábel cserével megjavult a sebesség, újra is indul ráadásul azonnal, de megint a wps led gyullad fel és újból frissít. Bármelyik firmware-rel próbálkozok, gyári, vágott, openwrt, mindegy...Most mi legyen?
Lehet, hogy a memória ahová írni akar az kuka lett?
[ Szerkesztve ]
-
xabolcs
őstag
válasz E.Kaufmann #19898 üzenetére
Ket hete nbd frissitette a packet steering szkriptet (netifd: rewrite packet steering script), ami nem minden esetben lett jobb, mint volt: netifd: new packet steering script slow down wan port (#15207) - igen a PPPoE a hibas mar megint.
Aztan az elmult napokban erkezett nehany javitas, s vegul a bejelento is ugy latta, hogy neki is megjavult!
[ Szerkesztve ]
aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D
-
E.Kaufmann
veterán
Félix bratyó megint alkotott valamit: [link]
Ha jól értem a több magos SoC-nál javulhat bizonyos esetekben a teljesítmény, csak azt nem tudom még, melyekben
(gondolom majd az újabb sznapikban ezzel lehet belőni: network.globals.steering_flows)netifd: add flow steering mode to the packet steering script
This allows directing processing of locally received packets to the CPUs
of the tasks receiving them
[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
vargalex
Topikgazda
Próbálj hálókábelt cserélni, esetleg másik portot a routeren. Ugyanis a feltöltésnek gyorsnak kellene lenni. Mivel ilyen lassú, így lehet, hogy átviteli hiba van, ezért az ellenőrzés elhasal, így nem is flash-eli fel.
Illetve ahogy a wikin is linkelve van, lehet, hogy csak egy bizonyos méretű firmware-t fogad el a recovery. Így a leírásnak megfelelően vágni kell belőle.Alex
-
Zavo
tag
válasz vargalex #19886 üzenetére
Szia Vargalex!
Ez alapján próbáltam: TP Link Router Recovery From Bricked TFTP Method WR940N No Serial Connection Required Works on Most - YouTube
A routerem alapból frssíteni akar, nem kell újraindítani sem, a log viewerben lehet látni a kérést. De nagyon lassan kúszik fel a nyolc MB. Sajnos újraindítás után ugyanúgy frissíteni akar, szóval nem változott semmi.
A letöltött legfrissebb OpenWRT factory fájlt töltöttem le, átneveztem., az lett feltöltve a routerre.
Mit tegyek? -
attila.86
tag
válasz attila.86 #19891 üzenetére
Sikerült. Az egyik gond az volt, hogy a default firewall beállítások a reject-accept-reject volt gyárilag, és úgy is maradt. Ezt átírva failsafe-ben ssh-n keresztül accept-accpet-reject-re ok lett. Gondolom ment volna úgy is, ha ki tudom kapcsolni a firewall szolgáltatást a mount-olt táron, de arra hirtelen nem találtam leírást.
-
attila.86
tag
válasz vargalex #19890 üzenetére
Elméletileg a lan interface maradt az, ami, csak kikerült a zónából, eddig ugye a firewall engedte be a lan felől az összes kérést, mert lan default az accept-accept-accept. Javítsatok ki, ha tévedek. Failsafe megvan, mount megvan. Hogy tudok itt szolgáltatást kikapcsolni, ami ugye ne a failsafe init.d-jében történjen, hanem a külön mountolt táron? Ilyen szinten még nem vagyok linuxban.
-
vargalex
Topikgazda
válasz attila.86 #19887 üzenetére
Failsafe módban tudod javítani a config-ot, ha szerinted az hibás.
Biztos, hogy nem kapott másik IP-t az eszköz és valójában azért nem éred el? Mert, ha dumb AP-nek config-oltad, akkor valójában LAN felől próbálod elérni, ott nincs tűzfal.Alex
-
attila.86
tag
válasz E.Kaufmann #19888 üzenetére
Nem volt mit kivárni, mert vissza tudott még lépni a felületre, tehát nem számolt el 90-ig, utána még át tudtam lépni a system-startup menüre, de utána már nem egedett semmi kikapcsolni
[ Szerkesztve ]
-
attila.86
tag
Sziasztok.
Egyik routeremből egy teljesen buta ap-t csináltam, azzal nincs is gond, kitöröltem a tűzfalból a zónákat, és nyomtam egy Apply-t. Gondolom azt rontottam el, hogy apply előtt ki kellett volna kapcsolnom a tűzfal szolgáltatást is. Azóta működik, mint AP, de nem férek hozzá sem böngészőből, sem SSH-n. Van bármi megoldás reset nélkül? -
Zavo
tag
-
vargalex
Topikgazda
A stabil OpenWrt verziókat itt találod. Suste build-je azt hiszem, hogy 18.06-ra épül, most 23.05.3-nál járunk.
Az imagebuilderről itt olvashatsz, de vannak hozzá frontendek is (így a kész firmware-t tudod letölteni). A lényege, hogy te mondod meg, hogy milyen eszközre, milyen csomagokkal, esetleg milye saját file-okkal (pl. configokkal) készüljön el.
A tftp-ről az eszköz wiki oldalán olvashatsz. Természetesen windows alól is megoldható.Alex
-
vargalex
Topikgazda
Soros porton nyilván kiderülhet még, hogy mégsem a filerendszer omlott össze. Így egy felesleges flash-t, illetve config-ot úszhatsz meg vele.
Igen, a Suste build sem mai már, ő is befejezte ezt a vonalat. De, ha nem gond a kézi config és csomagok utólagos telepítése, akkor bármelyik stabil OpenWrt-t felteheted. Vagy akár imagebuilderrel csinálsz saját firmware-t.
Alex
-
Zavo
tag
válasz vargalex #19880 üzenetére
Úgy érzem hogy a soros port macerásabb, mert ha véletlenül össze is jönne a kapcsolat, akkor se tudom hogy mit kezdhetnék egy összeomlott fájlrendszerrel. A tftp-ről van esetleg egy jó tutorialod? A legutolsó Suste amit felraktam már legalább öt éves, hol tartanak ezek most, és hol tudom elérni? Vagy mit érdemes mostanában felrakni? Fájl megosztás, dlna, transmission kell. Meg egy mc még jó lenne, remélem marad annyi memória...
Köszi!
-
Zavo
tag
-
Zavo
tag
Sziasztok!
Sok éve megelégedéssel használtam előszür a Vargalex és később a Suste féle OpenWrt-t, előbbit TL-WR1043ND utóbbit TL-WDR3600 routeren, két USB-re rádugott HDD, transmission, tip-top kis házi fájl/media szerver lett belőle...
Hétvégén történt a WDR3600-zal valami, nem áll fel a rendszer, a wifi nem indul el, kábelen az azonosításnál elakad a kapcsolódás, a hálózat végül "Nem azonosított hálózat"-ként látszódik, a rádugott egység nem kap ip címet, így nem tudok hozzá kapcsolódni sehogy sem, legalábbis nem tudom hogyan kell.
Csak a bal szélső power led és a jobb szélső WPS led (egymásba forduló két nyíl) világít, a system (csillag) nem. Ha rádugom a netet akkor világít/villog az internet led, és a lan portok is világítanak/villognak ha rá van dugva valami.
Valami ötlet vagy tanács, hogy merre induljak?
Köszi a segítséget...Zavo
[ Szerkesztve ]
-
vargalex
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19871 üzenetére
Nekem sincs durva jelszavam, illetve a kezdetek óta azt használom.
Alex
-
vargalex
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19869 üzenetére
Nem kellene, hogy ilyen problémát okozzon, mivel a kliens nyilván nem tud szabályosan kapcsolatot bontani, ha egyszer csak megszűnik a kapcsolat, vagy kiveszed az akkut a telefonból (mondjuk manapság ez utóbbi már nehéz). Tehát szerintem ez egy szabályos működik.
Sem roaming, sem multi to unicast nincs beállítva nálam.
Alex
-
E.Kaufmann
veterán
válasz vargalex #19868 üzenetére
Majd ha hazaérek meglátom, visszaengedi-e a telefont
Mondjuk mindig akkor kezdődnek a bajok (IoT eszközök elérhetetlenné válnak HA alól és admin felületük is nyögvenyelős), mikor elhúzok otthonról. Esetleg nem tudott a telefon rendesen lecsatlakozni, de még benne van valami listában és ez okozhat gubancot?
Olyan, hogy roaming és "multi to unicast" van beállítva nálad?Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
vargalex
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19867 üzenetére
Az biztos, hogy a Cudy-nak egész nagy a hatótávja. Hogy bezavar-e, azt nem tudom.
Ha a MAC Vendor lookup nem ad eredményt, akkor ezek randomizált MAC címek, amiket alapból pl. a legtöbb mobil használ. Persze ettől függetlenül lehetnek támadások is.Alex
-
E.Kaufmann
veterán
Na úgy néz ki valami nagyobb turpisság van a környékemen. Mióta Cudy van, írtam is hogy gyakran leszakadnak az IoT eszközök. Nézegettem a naplókat, voltak benne AP-STA-POLL-OK üzenetek, de a címeket nem néztem, gondoltam a Shelly-k azok. Most újra megnézve ilyen MAC címeket látok, hogy:
c2:e9:23:e9:24:a4 és c2:14:ad:09:fb:fd. A Mac Vendor lookup nem ad ki semmit rájuk, nem szerepelnek a DHCP lease-k között (se dinamikus se statikus)
Nem is az IoT hálóra csatlakoznak, hanem a LAN-hoz tartozó SSID-re és valami -90-es a jelszint.
Most belőttem őket tiltólistára és lecserélem a jelszót valami hosszabbra, de létezik, hogy ezen eszközök bezavarjanak az IoT hálón úgy, hogy nem is arra csatlakoznak, "csak" a rádió (2.4Ghz) stimmel? Lehet, hogy a Cudy-nak nagyobb a hatótávja, mint az AX53U-nak (meg esetleg az, hogy csökkentettem a cell_density értéket), amit váltott és ezért cuppantak rá?[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
yodee_
őstag
válasz E.Kaufmann #19862 üzenetére
Annak látszódnia kellene az aktív kapcsolatok számában nem?
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
yodee_
őstag
Van egy érdekességem. Adott kettő darab, tök egyforma D-LINK DIR-842 C1. A legfrisebb openwrt-vel. Mindkettőn DHCP WAN van a LAN1-en, SIM kártyás huawei modemtől kapják bridge módban a netet. Mindkettő WG-vel csatlakozik hozzám. Az egyik szépen megy, a másikon elfogy a ram. Összeomlás még nem volt, de érdekelne hogy miért lehet ez? 20 perccel az indulás után az egyiken 38%, a másik 49% a szabad RAM. Az újraindítás előtt a problémás routeren csupán 12% volt, míg a másikon 37% 2 hét futás idővel. A top nem mutat semmi kirívót. Alap felhasználás, nincs semmi extra forgalom. A problémás rendszeren vannak wifi kliensek, 2 PC, 1 DVR. A másikon csak 1-2 telefon, és 1 PC.
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
vargalex
Topikgazda
-
-
xabolcs
őstag
válasz yodee_ #19855 üzenetére
A fenti linkek a nemzetkozi forumra vezetnek es nem az en hozzaszolasaim.
En egy - magat Intel AX210-nek hazudo - MPE-AXE3000H kartyaval probaltam, de Windows alatt akarhogy kuzdottem, az AC-s sebesseget is alig erte el.
Szoval az en mereseim teljesen irrelevansak.aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D
-
xabolcs
őstag
válasz yodee_ #19807 üzenetére
A napokban volt nehany LAN->LAN, LAN->WLAN teszt a GL-MT6000-rel es egybehangzik az eddigiekkel: AX 2x2-es kliensek mellett nem erdemes lecserelni az AX3200-asokat.
aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D
-
vargalex
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19852 üzenetére
Mind a 2 default értéken van (így a config-ban nincs is beállítva). Azaz a
disassoc_low_ack
1
(azaz a LuCI-n a Disassociate On Low Acknowledgement ki van pipálva), askip_inactivity_poll
pedig0
(tehát a LuCI-n a Disable Inactivity Polling nincs kipipálva).De nekem a többi interface esetén is default értékkel vannak ezek a beállítások.
[ Szerkesztve ]
Alex
-
-
Dadan01
senior tag
Üdv, segítség kellene.
Adott egy ASUS RT-AX59U router, ami az openwrt oldalon a támogatott eszközök listájában van. A gyári felületen sem az initramfs sem a sysupgrade openwrt fw-t nem fogadja el. Ha mtd-write-tal tenném fel valamelyiket, ott a fw-eprom layout rendben lehet? Nem lesz tégla a routerből? Vagy várjak míg felmegy a gyári felületen is az openwrt? -
vargalex
Topikgazda
Ilyen működéssel, ahogy leírtam, azaz percenként mér, közben deep sleep, 10 percenként wifi-vel ébred (ekkor van egy time sync is és esetleg várakozás, hogy nagyjából szabályos időközönként küldje az értékeket a szerverre) és POST-ol, majd újra deep sleep, egy notebook akkuból bontott, 1900-2000 mAh kapacitású (Liitokala lii-500-al mérve) akkuval 3-4 hónapot elmegy. Persze méri a cella feszültséget is, azt is POST-olja és szerver oldalon van rá riasztás, hogy tudjam időben cserélni.
Az adatokat a két POST között RTC memóriában tárolja (azért jó, mert nem kell flash-t írni, és a tartalom megmarad deep sleep állapotban is).
Ezeket anno direkt azért csináltam, hogy a lakás bármelyik pontjára le tudjam dobni őket. Az előbb rosszul írtam, de nagyjából ugyan az: ESP12F-eket használtam, ilyen board-ra forrasztottam őket.[ Szerkesztve ]
Alex
-
fecus
őstag
válasz vargalex #19845 üzenetére
A saját mennyit megy el egy aksi töltéssel?
[ Szerkesztve ]
"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi
-
vargalex
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19844 üzenetére
Nálam ESP8266 alapú Tasmota firmware-os okos konnektorokból 1 db Blitzwolf SHP2, 2 db GoSund EP2, 3 db saját készítésű (a program is saját, Arduino alapkon) DS18B20 hőmérőket használó 18650-es celláról üzemelő hőmérő ESP-01 alapokon (ezek percenként mérnek, közben deep sleep-ben vannak, 10 percenkénti ébredés esetén csatlakoznak is a wifi-hez és POST-olják az addig mért értékeket), illetve 2db, ESP32-n futó WLED működik hibátlanul.
Nálam a Cudy-n 23.05.2 fut. Annyi, hogy ezen a radio-n csak wpa2-psk titkosítás van bekapcsolva.[ Szerkesztve ]
Alex
-
E.Kaufmann
veterán
Van valakinek tapasztalata Cudy WR3000 és ESP alapú IoT eszközökkel kapcsolatban? Ugyanolyan hálót hoztam létre a Cudy-n, mint régen az AX53U-sokon, és látszólag csatlakoztatva is vannak az eszközök, de egy nap után nem látja némelyik Shelly-t a HA (ESP32 és ESP8266 vegyesen) és a webes felületük sem érhető el, sokáig homokórázik a böngésző hibaüzenet nélkül, mintha próbálkozna.
Eddig Asus AX53U nem túl régi snapshot mellett mentek stabilan, de a Cudy 23.05.3 mellett úgy néz ki nem stabil a kapcsolat. A garázsban lévő Shelly, ami az oda száműzőtt AX53U-ra kapcsolódik rendesen elérhető marad.Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
vargalex
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19841 üzenetére
Ezzel a hostapd
supported_rates
, illetvebasic_rates
paramétereit módosítod (alulról limitálod, amit egyébként a hardware tudna). Így elképzelhető, hogy ez kliens oldalon nagyobb teljesítmény igényt jelent, mivel nem tud a számára elegendő minimális kommunikációs sebességet kiépíteni, kénytelen magasabbra kapcsolni. (Konkrétan tudhatna akár 6 Mbps, vagy alacsonyabb sebességen kommunikálni, de te aHighest
beállítással minimum 24 Mbps-re kényszeríted.)[ Szerkesztve ]
Alex
-
E.Kaufmann
veterán
Nem teljesen OpenWRT, de hátha tudtok magyarázatot adni. Van pár Shelly relém. Azt vettem észre, hogy mintha jobban melegednének, ha OpenWRT alatt a "Coverage cell density" értékét növelem (pl Highest) .
Az egyik régebbi relé vacakolt, ezért visszább vettem, de az újabb ESP32-es alapú (Plus sorozat) relék működtek, viszont mintha a hőmérsékletük függene az AP ezen beállításától, és mikor visszább vettem High-ra, esett a hőmérsékletük. Létezik ez, vagy valami más oka lehet?[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
gyulank
addikt
AirGrid M2 HP-re hogy kell dd-wrt-t tenni? Melyik file-t kell le és betölteni? Szeretnék fast roamingot beállítani. Vagy hogy kell openwrt-t tenni? Error 43-at ír.
[ Szerkesztve ]
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
xabolcs
őstag
válasz aldebaran #19835 üzenetére
Ahogy irtam: tedd fel a mar emlitett attended sysupgrade-et es hasznald, 23.05.3-as a legfrissebb 23.05-os verzio!
Ahogy latod, rErEaT-nak flottul ment a frissites!
aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D
-
aldebaran
őstag
válasz xabolcs #19834 üzenetére
Nekem: ASUS RT-AC65P
Ezt tettem fel és konfigoltam fel:
OpenWrt 23.05.2 r23630-842932a63d / LuCI openwrt-23.05 branch git-23.306.39416-c86c256
Kernel Verzió: 5.15.137Mikor érdemes, melyik verzióra majd?
Annyira nem értek hozzá, yt videók alapján csinálgattam pár dolgot rá. wireguard, dyndns, adguard... stb.Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."
-
xabolcs
őstag
válasz aldebaran #19832 üzenetére
Release verzion belul (pl. OpenWrt 23.05.0-rol OpenWrt 23.05.3-ra) a fenti auc programmal, minel hamarabb, ahogy az ember raer.
Release-ek kozott (pl. 22.03.x-rol 23.05.x-re) altalaban szokott mukodni es egyszeru is szokott lenni (meg lehet tartani a beallitasokat) a frissites.
(Release-ek kozott nem ajanlott az auc / unattended sysupgrade hasznalata, az alapertelmezett csomag lista valtozasa miatt - az auc meg szeretne orizni az aktualisat, ami ilyenkor visszauthet.)Nekem fel van irva (pontosabban: egyszeru opkg update && opkg install szkriptekbe van foglalva), hogy egy-egy funkciohoz (zene, bt, megosztas, ...) milyen csomagok es beallitasok kellenek.
Ezert mar annyira nem faj atmennem valamelyik kiadasra vagy a SNAPSHOT-ra.Image Builderrel es mentessel / kepernyokepekkel (ha nem igazodsz el a konfig fajlok kozott) eleg jol meg lehet lepni a foverziok kozti frissitest is.
Hogy milyen gyakran erdemes foverziok kozott frissiteni? Amennyire gyakran van kedved ilyenekkel szorakozni.
Illetve, ha mar korosodik a router, akkor mar nem is biztos, hogy erdemes frissiteni. Peldaul a TP-Link 1043NDv1-re 21.02-nel frissebb hivatalos OpenWrt-t nem erdemes tenni.[ Szerkesztve ]
aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D
-
rErEaT
senior tag
válasz E.Kaufmann #19829 üzenetére
Fullos köszi, maradt mindenem
Gondolom lekéri a telepített csomagokat és azt adja tovább, hogy ezekből buildeljen egy firmware-t jó cucc! -
-
xabolcs
őstag
válasz rErEaT #19826 üzenetére
Szia!
Igen elvesznek az utolag telepitett csomagjaid.
Az emlitett auc / attended sysupgrade-del megtarthatod azokat.Ha pedig jobban belemelyednel, akkor az alabbi paranccsal kaphatsz egy kozelitest rola:
# grep "user installed" -B 5 -r /usr/lib/opkg/status |grep -e Package:| sed -e 's/^Package: //'|sort
Nekem pl. az alabbit listazta:
root@GL-B1300-078 ~ # grep "user installed" -B 5 -r /usr/lib/opkg/status |grep -e Package:| sed -e 's/^Package: //'|sort
ath10k-board-qca4019
ath10k-firmware-qca4019-ct
auc
base-files
block-mount
bluez-tools
busybox
ca-bundle
ca-certificates
curl
diffutils
dmesg
dnsmasq
dropbear
f2fs-tools
firewall4
fstools
hostapd-basic-mbedtls
htop
iw-full
kernel
kmod-ath10k-ct
kmod-bluetooth
kmod-fs-ext4
kmod-fs-f2fs
kmod-gpio-button-hotplug
kmod-input-uinput
kmod-leds-gpio
kmod-ledtrig-oneshot
kmod-nft-offload
kmod-nls-utf8
kmod-usb-dwc3
kmod-usb-dwc3-qcom
kmod-usb-storage
kmod-usb3
libc
libgcc1
logd
luci
luci-app-adblock
mc
mesh11sd
mpc
mpd-full
mtd
nano
netifd
nftables-json
odhcp6c
odhcpd-ipv6only
opkg
patch
pingcheck
ppp
ppp-mod-pppoe
procd
procd-seccomp
procd-ujail
pulseaudio-daemon-avahi
sbc
snapserver
uboot-envtools
uci
uclient-fetch
urandom-seed
urngd
usbutilsHa ebbol a listabol kiveszed a Firmware Selector-ban, modell valasztas utan megtalalhato alapertelmezetteket (meg az ismeretleneket azok lesznek az utolag telepitett csomagjaid fuggosege), akkor mar egesz pontos listat kaphatsz.
Ne felejts el eloszor biztonsagi masolatot kesziteni!
aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D
-
gyulank
addikt
válasz Gyurka6 #19828 üzenetére
Úgyse jó. Mármint a program mappájában. Nem jelenik meg semmi a listában, annyi változik, hogy újraindítás után visszavált az IP a 127.0.0.1 Software Loopra, aztán a 0.1-en bejön a gyári oldal. Beállítottam azt az 1000 valamit, még a 10Mbps Halfot is. Ilyenkor meg mindent vissza kell állítanom, hogy legyen net. Kikapcsoltam az avastot is. Tűzfalban nem tudom mit kéne és hogy, nekem semmikor semmit nem szólt.
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
E.Kaufmann
veterán
válasz rErEaT #19826 üzenetére
Pont mostanában láttam, de még nem próbáltam (de tervben van):
[OpenWrt Wiki] Upgrade using Attended Sysupgrade[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
gyulank
addikt
válasz E.Kaufmann #19821 üzenetére
És van linuxom is, de azzal a githubos linkkel még annyit se tudok kezdeni.
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
rErEaT
senior tag
Sziasztok,
Ha frissítem az OpenWRT-t akkor a telepített csomagjaim elvesznek? Ha igen hogyan tarthatom meg azokat?
-
gyulank
addikt
válasz E.Kaufmann #19824 üzenetére
De nekem nem jelent meg semmi a fájlokban. Hiába választottam azt a mappát, söt hiába tettem egyedül külön mappába. Kiválasztottam azt az ip-t amit be kellett állítani, 8888dnssel, mert ha nem írtam be semmit nem tudtam menteni. Tőlem tűzfal semmit se kérdezett. Négyszer tettem alapra a routert. Nem a SE verziót telepítettem. Az kell?
[ Szerkesztve ]
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
E.Kaufmann
veterán
válasz gyulank #19823 üzenetére
El kell indítani egy TFTP szervert [link] és le kell lőni a tűzfalat, bár nálam elég volt annyi, hogy a Windows tűzfal első indításnál rákérdezett, engedem-e.
Be kell állítani a TFTP szerver programban a hálókártyát és meg kell adni azt a könyvtárat, ahol a megfelelő nevű bin állomány van.
A routert úgy kell áram alá helyezni, ahogy a leírás írja és a router fogja felszedni a TFTP szerverről (amely jelzi is, hogy történt letöltés) az OpenWRT-t (amit te preparáltál előtte, vagy a 19akárhanyas már patkolt állományt választod), nem neked kell feltölteni a routerre. Ha valamiért a router nem szedi fel azállományt, ott írják, milyen paramétert érdemes mókolni még a TFTP szerveren.Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
gyulank
addikt
válasz E.Kaufmann #19821 üzenetére
Nem igazán tudom most sem. Letöltöttem, kipipáltam, beírtam az ezret. Át tudom állítani Windowsban az IP-t, stb. De onnantól nem tudom. Egy fontos kérdés, hogy mindenképpen ide kell hoznom, és mellőznöm kell a netet és közvetlenül a gépbe kell dugnom? Aztán mit kell csinálni a programban, vagyis hogy?
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
E.Kaufmann
veterán
válasz gyulank #19820 üzenetére
Hol akadsz el? Mondjuk Windows-os TFTP-vel én is most coptam, de érdemes a tűzfal mellett a vírusírtót is kilőni.
PS: látom, az FW-t is mókolni kell, ahhoz meg Linux nem árt, vagy a hivatkozott, már előkészített OpenWRT kép kell hozzá.
Szerintem a kugli fordító viszonylag jól átadja:
OpenWrt TFTP helyreállítási lemezkép létrehozása
A következő utasítások tönkretehetik az útválasztót. Csak a mellékelt helyreállítási lemezképet használja, ha nem érti, mi történik.
Kerülje el a tetszőleges kép átnevezését ArcherC2V1_tp_recovery.bin névre. Ha megfelelő rendszerbetöltő nélkül ad meg képet a TFTP helyreállításhoz, akkor az útválasztót tönkreteszi, és SPI-programozóval kell flashelni.
Ha kényelmetlenül érzed ezt, fogd meg a fent hivatkozott, előkészített 19.07.1-es képet, és hagyd ki ezt a részt.
A C2v1 TFTP helyreállítás felülírja az uboot partíciót, ezért szerepelnie kell egy recoveryben.bin Egy hivatalos TPLink firmware-fájlnak van egy 512 bájtos fejléce, amelyet a TFTP-hez le kell vonni. Ehhez az eljáráshoz hozzá kell férnie egy Linux-fiókhoz (a Windows alrendszer Linuxhoz ('WSL') is működhet). Az alábbi utasítások a git véglegesítésből származnak, amely az OpenWrt támogatását adta.
1. Töltse le a TP-Link firmware-fájlját a TP-Link kezdőlapjáról.
2. Csomagolja ki az u-bootot a bináris fájlból:
$ dd if=c2v1_stock_firmware.bin of=c2v1_uboot.bin bs=1 skip=512 count=131072
3. Most egyesítse az OpenWrt sysupgrade képét és az u-boot fájlt egyetlen bináris fájlba:
$ cat c2v1_uboot.bin openwrt-squashfs-sysupgrade.bin > ArcherC2V1_tp_recovery.binVillogó OpenWRT
Állítsa be számítógépe IP -címét statikus 192.168.0.66-os címre (255.255.255.0 alhálózati maszk és 192.168.0.1 alapértelmezett átjáró).
A helyreállítási lemezkép felvillantásához indítson el egy TFTP- kiszolgálót a 192.168.0.66 IP- címről, és szolgálja ki az „ArcherC2V1_tp_recovery.bin” nevű helyreállítási lemezképet.
Csatlakoztassa eszközét a LAN- porthoz, majd nyomja meg a WPS/Reset gombot, és kapcsolja be.
Tartsa lenyomva a WPS/Reset gombot 10 másodpercig
Az eszköz megpróbálja letölteni a helyreállítási képfájlt, és flashelni fogja. Ennek befejezése akár 20-25 percet is igénybe vehet.
Ha kész, a router újraindul.
Újraindítás után az OpenWrt-t a 192.168.1.1 címen érheti el. Innentől kezdve egyszerűen használhatja a sysupgrade-t a vanilla OpenWrt képekkel a frissítéshez.Ne felejtse el engedélyezni a hozzáférést a TFTP- kiszolgálóprogramhoz a tűzfalbeállításokban. (Windows tűzfal esetén az első futtatáskor rákérdez.)
Ha időtúllépést tapasztal, érdemes lehet váltani az útválasztó és a kliens között, hogy megkönnyítse a villogási folyamatot. Lehetséges, hogy ezután az alábbi tippekre nincs szükség.
Ezenkívül előfordulhat , hogy az Ethernet-kapcsolatot 10 Mbps Half Duplexre kell csökkentenie a folyamat befejezéséhez.Néhány felhasználó arról számolt be, hogy egyes eszközökön nem mindig lehetséges a TFTP-n keresztüli villogás. Nyilvánvalóan enyhe hardveres változás történt néhány előállított eszközön, ami miatt az u-boot-on belüli TFTP RFC7440 viselkedést vár el anélkül, hogy ténylegesen kérné az RFC7440 viselkedését. Van egy fórumszál a probléma részletes elemzésével és a lehetséges megoldásokkal.
TLDR:
Ha ragaszkodni szeretne a TFTP-n keresztüli villogáshoz :
Windows rendszeren használja a TFTPD32/64- et az opcióvalUse anticipation window of 1000 bytes
minden más platformon használhatod az apardyl/PyTFTPd-tpbasista
a fórumszálban található javítással
Ellenkező esetben a legjobb megoldás az, ha soros kapcsolatot létesít az eszközzel, majd betölti a képet a következőn keresztülkermit
(vagy közvetlenül a flash-re másolja, vagy egyinitramfs
változatot a memóriából indít, majd villog a segítségévelOpenWrt
).
Más változatok és további információk a fent említett fórumszálban találhatók.[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
gyulank
addikt
Tplink ac750 archer c2 v1-re hogy lehet openwrt-t tenni? Magyarul, szájbarágósan! Nem fogadja el a bint.
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
vargalex
Topikgazda
válasz ArthurShelby #19818 üzenetére
Egy olyan - a Cudy által készített - OpenWrt firmware image, amit a gyári webes felület elfogad frissítésként.
Alex
-
ArthurShelby
addikt
válasz E.Kaufmann #19811 üzenetére
Cudy által főzött
Mit jelent pontosan a főzött kifejezés? Anno telefonoknál hallottam ilyet, hogy főzött ROM.
Azt, hogy összepakolnak egy csomagot kész kódokból?A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
kutga
nagyúr
válasz E.Kaufmann #19816 üzenetére
Jaja, én is használok itthon openwrt routereket, ennek viszont speciel semmi extrát nem kell tudnia.
'They bid me take my place among them in the halls of Valhalla where the brave may live...forever..' 13th warrior
-
E.Kaufmann
veterán
Na, közben sikerült, egyrészt kóbor apáca esete (snapsotban nincs luci, hiába várnám ) másrészt, ha zargat az asszony, akkor nehéz figyelni. Annyi, hogy valamiért a snapshotban mások a rádiók azonosítói, mint a stabil ágon, valamint a 160MHz sem akart elsőre összejönni, de most már azon keresztül írok.
Én azért akarok openWRT-t, mert gyártófüggetlen roaming/MESH/VLAN hálót szeretnék, nekem ez csak AP lesz.
Van még két AX53U-m, szeretném, ha a lakásban a lépcsőházban és lent a garázsban is működjön minden folyamatosan (VPN nélküli HomeAssistant elérés, vagy csak ne röccenjen meg a netrádió, amíg lemegyek a garázsba ), amúgy ez részben már meg lett oldva, de az egyik rádió, egy öreg Mikrotik router volt. Unifi meg nekem már drágaLe az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
kutga
nagyúr
válasz E.Kaufmann #19814 üzenetére
Ez érdekes mert az openwrt oldalán található leírás alapján csináltam én is gond nélkül. Mondjuk én visszatértem a gyártói szoftverre, nekem nem igazán adott többet az openwrt.
'They bid me take my place among them in the halls of Valhalla where the brave may live...forever..' 13th warrior
-
attila.86
tag
válasz E.Kaufmann #19811 üzenetére
Lemaradtam a szerkesztéstől. Nekem ezzel sikerült a cudy féle openwrt-t frissíteni:
https://downloads.openwrt.org/releases/23.05.3/targets/mediatek/filogic/openwrt-23.05.3-mediatek-filogic-cudy_wr3000-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Ha jól emlékszem, frissítéssel egyidejűleg nem kértem semminek sem a megtartását, tehát minden pipát kivettem.[ Szerkesztve ]
-
attila.86
tag
válasz E.Kaufmann #19811 üzenetére
Pont tegnap zongoráztam ezt le minden hiba nélkül. Cudy oldaláról az openwrt fw, majd a sysupgrade az openwrt oldaláról. Sok szabad tárhely nem maradt, de AP-nak a piacon jelenleg a legjobb ár/érték.
-
E.Kaufmann
veterán
Próbálom én is a Cudy WR3000-et, de csak addig jutok, hogy a Cudy által főzött sysupgrade csomag megy fel, de azt már nem tudom újabb hivatalos OpenWRT sysupgrade fw-re felhúzni. Próbáltam a 23.5.3-at, .2-őt és snapshot buildet is, de frissítés után a power LED világít, de semmi életjel. Természetesen töröltem a gyári beállításokat, sőt próbáltam külön is, nem csak frissítésnél, de az se segített. TFTP-vel vissza kell állnom gyárira. Esetleg TFTP-vel rendes OpenWRT-t is fel lehetne húzni? Melyik állomány kell? Mert nem részletezi az OpenWRT oldala.
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
gyulank
addikt
A mesh-t támogatnia kell a mobilnak is? Mert most frissítettem a WDR4300-amat, és van benne 802.11s mód, de a telefon S8 csak az ont-ot látja.
[ Szerkesztve ]
ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64
-
yodee_
őstag
válasz bmxbandita #19808 üzenetére
Nincs 2,4-es AX kliens, tehát az sem valós előrelépés. Ezesetben, egyenlőre maradnak az AX3200-ak Köszönöm
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
bmxbandita
tag
válasz yodee_ #19807 üzenetére
Véleményem szerint rendes felhasználás mellett (nem a router mellett gubbasztasz a laptopoddal 10 centire) fájlmásolás esetén soha nem lesz meg AX 2x2 160Mhz-en a >1,5 Gbit/s sebesség. Ha lenne 4x4-es kliensed, akkor lehetne >2Gbit/s sebességet elérni.
Tehát emiatt az AX3200-ról tök felesleges váltanod, mert ugyannyit tudnál kihasználni.
A te esetedben az előrelépés, hogy 2,4-en is AX-ed lenne, mert ha jól látom ott csak N-es az AX3200. -
yodee_
őstag
válasz bmxbandita #19806 üzenetére
Ha sehogy sem megy 1,5 Gbits fölé akkor nem lesz vásárlás. Annyiért nem éri meg az egész rendszert lecserélni.
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
bmxbandita
tag
válasz yodee_ #19805 üzenetére
Ez nálam is így van. Most utána olvastam, és ezt találtam:
Client changes the TCP window size using a binary exponential algorithm. This means that you may notice that TCP window size suggested may vary according to the traffic in the network, iPerf will suggest the best window size for the current network scenario.
Ha a -w kapcsolóval adok neki explicit 512k-s értéket, akkor lesz kb. gigabit/s, 1024k-val kb. 1.3-1.5 Gbit/s.
Vagy a másik "megoldás", hogy parallel connectionöket indítasz a -P vel. 2 szállal már nálam megegyezik a sávszél a total commanderben mért értékekkel.
[ Szerkesztve ]
-
yodee_
őstag
válasz kentucky #19802 üzenetére
Érdekes de az iperf kevesebbet ad mintha mondjuk total commanderrel másolok. Tudnál egy olyan mérést csinálni nekem? Laptopon az energiagazdálkodás legyen max teljesítményen. Milyen link sebesség látszik a laptopon meg a Routeren?
[ Szerkesztve ]
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Politika
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Hálózati / IP kamera
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Masszívan lekorlátozza az AI gyorsítók elérhetőségét az USA
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Spórolós topik
- További aktív témák...
- Indiana Jones and the Great Circle kód - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest