Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snots

    tag

    válasz Feri7619 #6965 üzenetére

    A Mental Ray mellett/helyett, melegen ajánlott a V-ray rendermotor megismerése, lényegesen szélesebb körben használt és elterjedt. Ennek folyamányaként oktatóanyagot is sokkal könyebben, nagyobb számban találni hozzá.

    Valamikor annó én a Mental Ray tanulásával kezdtem, majd csak nagy nyögvenyelősen vettem rá magam, hogy átálljak V-ray-re, akkor is elsősorban csak valamilyen munka reményében. Azóta felé se néztem, különösebben már nem is emlékszem belőle túl sok dologra. Persze alapjaiban lényegében minden rendermotor egyforma, mármint az anyagok, shaderek, fényforrások, kamerák létrehozását illetően, leginkább csak a funkciókban, illetve a render beállításokban különböznek.

    Szóval egy szó, mint száz, a személyes véleményem az, hogy a helyett, hogy beleveted magad a Mental Ray megismerésébe, hosszú távon jobban jársz, ha helyette inkább a V-ray-jel ismerkedsz meg.

    [ Szerkesztve ]

  • snots

    tag

    válasz Feri7619 #6963 üzenetére

    Nincs különösebben nagy választék magyar nyelvű könyvekből, az említett Biblia (csoda, hogy árulják még egyáltalán, de valószínűleg kínjukban még veszik a népek) arra valószínűleg megfelel, hogy az alapokat elsajátítsd benne. A kezelőfelület alapjaiban ugyan nem változott meg azóta, de a funkciók valamelyest eltérhetnek, illetve mindenképpen kibővültek azóta, elég csak akár pl. a Graphite modeling tool-ra gondolni.

    Sajnos, az angol nyelv hiánya itt komoly problémaként jelentkezik, mert a későbbiekben is, szinte csak angol nyelven fogsz találni lerásokat, vagy további tutoriálokat, esetleg megoldásokat egy-egy olyan helyzetre, ha éppen elakadsz. Ugyan valószínűleg előbb-utóbb a max-es fogalmakat fogod tudni majd hová tenni.

    A te helyedben (ami főleg az angol nyelv hiánya nehezít meg) elgondolkoznék azon, hogy esetleg valamilyen tanfolyamon részt venni, vannak olcsóbbak, drágábbak, nem feltétlenül 500e forint mindegyik, de lehet, hogy egy pár tízezrest megér az, hogy valamilyen alap szintű tudást megszerezz, pár fogalmat elmagyarázzanak, hátha akkor már könnyebben tovább tudsz lépni majd, és nem lesz annyi idegen, ismeretlen szó.

    A youtube jó forrás lehet, bár elsősorban ott is angolul lesz szinte minden, továbbá kérdéses, hogy az ott átadott tudásanyag mennyire tükrözi a tényleges valóságot, illetve mennyire az adott "tanár" látásmódját, vagy leginkább tudását, illetve annak hiányát.

    Ui.: Azért i7-esen sem percekbe telik egy render, persze attól is függ, mit látunk a képen. :)

Új hozzászólás Aktív témák