Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    TexT-BoY és Zoli bácsi: mindkettőtöknek szól amit most írok:
    Szerintem próbáljatok meg vagy érdekesebb témát, vagy érdekesebb nézőpontot-kompozíciót választani. A képek nem különösebben rosszak de istenigazából semmi érdekes nincs rajtuk. Tavasz van, virágokat fotóztok az oké. De akkor legalább valami nagyon szép virágot, mert ezek nem túl látványosak. Gyakorlásnak sem nagyon állja meg a helyét, ennél könnyebb téma talán nem is létezik, mint szórt fényben virágokat kattintgatni. Úgy is mondhatnám: egynek jó, valahol el kell kezdeni de ideje továbblépni. Apró virágokhoz javasolnék valami ügyesen kigondolt kompozíciót, ne vesszen a háttérbe a virág. Akármennyire is kitűnik a színével, a méretéből adódóan annyira azért mégsem üt el a háttértől, a szára meg teljesen elvész. Esetleg meg lehet vezetni a szemlélő szemét azzal, hogy egy fürtöt kiragadsz és a szárával vezeted az ember szemét egy határozott irányba, távolodva. Valami ilyesmire gondoltam, bár ez nem virág:
    [kép]
    [link]
    Az élességet nem pont jó helyre állítottam rajta, ha újra megcsinálnám, előrébb tenném és kicsit nagyobb mélységélességgel, de arra jó, hogy megmutassam, mire gondoltam. Persze ez csak egy ötlet. Másik ötletemet még én magam sem valósítottam meg, így erre példát sem tudok mutatni de elmondom: A kép egyik felén, de nem teljesen a szélén és függőlegesen sem középen helyezel el egy virágot vagy fürtöt ami teljesen éles. Egy másikat pedig az átellenes sarokba helyezed, akár némi átfedéssel, távolabbra, kis mélységélességgel, hogy az már ne legyen tűéles. Lehetnek egyformák is és különbözőek is, szerintem mindkettő hatásos lehet. Az előtérben levő virág mindenképp legyen egészséges, szép, látványos, tetvektől mentes, fiatal.

    Zoli bácsi: Ne haragudj de annyira azért nem oldotta meg olyan jól a feladatot a Canon A530. A szirmokon elvesznek a részletek, tulajdonképpen olyan, mint ha ki lennének égve, még a sárgák is. Ez nem túl jó teljesítmény szórt fényben, ilyesminek inkább erős napsütésben szabadna csak jelentkezni. Kompaktokon az ilyen képek is utómunkát igényelnek.

    orbano: én nem látom ferdének a templomot. Szerintem csak összetartanak a vonalak az alacsony nézőpont miatt, de nem látványosan. Semmiképp sem zavaróan. Ellenben ez a kép is meglehetősen érdektelen.

    Remélem nem vettem el a kedveteket, inkább inspirálni próbállak titeket a kreativitásra.
    Tekintve hogy a meteorológusok szerint ma volt a legrosszabb idő a héten, várhatóan szebb idő lesz hétvégén.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Aktív témák