Új hozzászólás Aktív témák

  • _ak_

    addikt

    válasz _ak_ #138 üzenetére

    Nem bírtam magammal, megkíséreltem a frissítést. Gnoboot imaget kiírtam egy penre, boot, majd assistantal gyári .pat fájl.

    Igazából működött is, legalábbis többnyire. A jogosultságok elvesztek, de ez várható volt, legalábbis olvastam róla, h újra kell állítani azokat. Ez önmagában még nem probléma, de a MySQL lecserélése már az.
    Akár hogy görcsöltem, a MariaDB nem működött megfelelően.

    Telepítés után nem tudta elindítani a szolgáltatást a DSM, custom my.cnf-re hivatkozva. (5.5.33.a-0016 verzió települt)
    Now MariaDB fails to start with error "failed to start mariadb with customized my.cnf, restart with default configuration"

    Egy logfájlból (/var/services/MySQL/diskstation.err) kiderült, hogy nem tudja létrehozni a mysql.sock fájlt (/var/mysql/mysql.sock). Nem pontosan ez volt a hibaüzenet, de a fájl ténylegesen nem jött létre.

    Miutána a mysql mappára 0777 jogosultásgot állítottam be, a MariaDB elindult...telepíthettem a Phpmyadmint. Utóbbit viszont már nem sikerült elindítanom sehogy sem.

    Az apache server elméletileg futott, de a gyakorlatilag nem sikerült életjelet kicsikarnom belőle. Sem a phpmyadmin, se egy saját honlap nem jött már be.

    Restart után minden visszaállt a kiindulási állapotra.

    Szerencsére, a downgraddel semmi probléma nem volt, így most megint a 4.3 van fent, de legalább működő sql-el.

    Let's begin, de gozaimasu!

Új hozzászólás Aktív témák