Új hozzászólás Aktív témák

  • mcmike

    őstag

    Sziasztok,

    A hétvégén újrainstalláltam a Windows-t, mert már elég régi volt szegénykém, no meg új SSD-t is kapott a konfigom (részletesen adataimnál). Minden szép és jó, problémamentesen feltelepedett az új SSD-re a Windows 10 Pro N (természetesen a legújabb, media creation tool-al készítve). Továbbá telepítettem még a szokásos dolgokat:
    - Windows media feature pack (ami hiányzik a Pro N változatból)
    - Visual C++ package installer
    - driverek: Intel chipset inf update utility (standard install), NVidia (legújabb), Creative Sound Blaster Z, billentyűzet, egér, egyebek...
    - K-Lite Mega Codec pack standard install
    - illetve egyéb dolgok, de a probléma szempontjából szvsz érdektelen.

    A probléma: MINDEN LOKÁLIS VIDEÓ lejátszása (mármint amik a gépen vannak) akadozik, laggol. Mindegy milyen lejátszóval próbálom, az MPC-HC64 és a built-in Media Player is ugyanazt produkálja. Ahogy az media player classisc-nál "eltűnik az egér kurzor" utána egyből elindul a laggolás (iszonyatos spike-ok jelennek meg a lejátszási statisztikában Ctrl+J). A built-in media player azután csinálja ha kiteszem full képernyőre. Tök mindegy milyen file, és milyen codec, és milyen lejátszó.. Csinálja régi és új mkv file-oknál, csinálja régi és új mpg file-oknál, mp4 file-oknál. Mindennél... :(

    Youtube videók lejátszása tökéletes, Battlefield V és Metro exodus játékok futása tőkéletes, semmi gond velük. Az egész rendszer is gyorsnak és reszponzívnak tűnik, egyedül a video lejátszással van gond.

    Szerintem valami egyszerű dolog lesz, és mintha a full screen módhoz vagy valami overlay állapothoz lenne köze. Amíg az egér mozgatva van, a video lejátszás tökéletes minden esetben. Amint az MPC "eltünteti az egeret", akár ablakos vagy full screen módban, az akadás beindul.

    Amiket eddig csináltam:
    - rendering beállításokkal játszottam az MPC-n belül
    - codec-ek alaphelyzetbe állítása (codec tweak tool)
    - directx frissítése
    - G-Sync kikapcsolása (mondjuk nem indítottam újra a gépet emiatt)

    Semmi nem hozott eredményt. Segítsetek nekem légy szíves, mert már kezdek az őrületbe jutni ezzel a problémával... :O

    Légyszi ilyeneket ne: windows újrainstall, driver újrainstall. Múlt hét pénteki telepítés, mindenből a legfrissebb. Ha ilyeneket kellene csinálni akkor rég rossz lenne... :B

    Előre is köszi! ;)

    [ Szerkesztve ]

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Új hozzászólás Aktív témák