Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz Tuninger #7522 üzenetére

    Akkor megyek sorban:

    - ez van készülőben. Nem tudom Te milyen boostert láttál NX-hez, de igazán megoszthatnád ;)

    - a crop faktorral tisztában vagyok, ezért írtam, hogy magához képest 1.6x-os. Nekem ez számít, a FF-hez viszonyítottal nem tudok mit kezdeni

    - igen, befejezték, de a dolog érdekessége, hogy 1, azaz egy hivatalos közlemény nem érkezett a Samsung részéről a mai napig a témában. A hidat nem égették fel maguk mögött ha úgy tetszik

    - nagy tévedés, hogy ha csak a részletesség számít, akkor az szembe megy a fHD-val. Nálam biztos, hogy nem. Sőt! 4k-ban jelenleg egy gép tud 50/60fps-sel felvenni MILC-ek között, az pedig a GH5. 4k-t pontosan ezért nem nagyon használom, mert 50/60pfps-sel szeretek videózni. Na most már a GH5 600eFt körül nyitott. Egy darabig biztos nem lesz rá pénzem, így ha ezzel a sebességgel szeretnék továbbra is videózni, akkor maradt az, hogy megkeresem a fHD-ben a legélesebb, legrészletgazdagabb képet produkáló videós vázat, ami toronymagasan az NX500.Ha majd elkezdenek szivárogni a 4k 60fps-es vázak, az lesz majd új korszak nálam videózásban :) Ennek az első fecskéje a GH5

    - igen, low light képesség nálam nem egyenlő zajszint. Lehet egy videó felőlem zajosabb, ha több részlet marad a képen rossz fényviszonyok között és lehet felőlem világosabb a kép, ha a zajszűrés meg szétkeni a részleteket. A6300 ebben nagyon jó. Jóval világosabb képet produkál, mint nagyon sok gép azonos fényviszonyok, iso érték, rekeszérték, képkockasebesség mellett, de ezt nem olyan áron teszi, hogy közben meg elvesznek a részletek. Tehát számomra a low light képesség nem egyenlő a zajszint mértékével.

    [ Szerkesztve ]

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Új hozzászólás Aktív témák