Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #24754 üzenetére

    Bocs, de a (szekuláris) humanizmus nem állítja, hogy az ember alapvetően jó. Azt sem állítja, hogy nincs Isten. Egy deista isten összefér a humanizmussal.
    Wikipédia Routledge

    "...hogy az államnak semlegesnek kell lennie jó alapja egy "államvallásnak""
    1. Az állam nem értéksemleges. Vannak szekuláris értékek. Csak rávágtad, hogy alap nélküli maszlag.
    2. A civil szervezet nem fenyített be. A suli maga döntött így.
    A sulit az állam üzemelteti. Az állam pedig nem lehet vallásilag se részrehajló.
    A suli egyébként nagyon jól, döntött, mert törvényt sértett volna.
    3. Tudsz másban is gondolkodni mint a vallás, vagy neked a "nincs hobbim" is egy hobbi?

    "AZT ÁLLÍTJÁK, hogy egy igazság van..."
    Akkor álljunk már meg egy szóra: szerinted mi az igazság, és hogyan ismerjük fel?
    Mert az apologéták ezzel szoktak maszatolni.
    Mit jelent hogy egy igazság van? Ott van magában, vonatkoztatási rendszertől függetlenül?

    Egyébként az "igazit" a szentlélekre érzésére értettem, más néven "személyes megtapasztalás".
    Nagyon sokan ezt tekintik a vallásuk legfőbb bizonyítékának, ami önmagát validálja. Magyarul ha én, aki nem tapasztaltam ezt, mondok bármit, azt félre lehet söpörni azzal, hogy nem vagyok birtokában a megfelelő készségnek ami validálja a hitet.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák