Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #24048 üzenetére

    A hit (a különféle vallási irányzatok, tételek, igazságok) megadja az embernek azokat, amiket a tudomány (én itt most természettudományt értek alatta, de belegondolva akár a humán tudományok is lehetnének) nem képes: választ a miértre (legvégső, "első" ok - a kezdet), a célra (hová, mi végre élünk), és akár a hogyanra (erkölcsi rend, viszonyítási pontok).
    Ha a tudomány megtalálja, igazolja, bemutatja az első mozzanatot (ősrobbanás nulla másodpercét), akkor is fennmarad még a kérdés, hogy előtte mi volt, mi indította be, honnan van a "valami" (anyag, erők, stb.), ami beindult, és mi a célja, egyáltalán van-e célja.
    A tudomány leír észlelhető jelenségeket, esetlegesen a viszonyokat, de a legvégső okát és célját már nem képes.
    Ezért írtam, hogy másra alkalmazható pl. a természettudomány és másra a hittudomány. Egymást (létjogosultságot, érvényességet) cáfolni épp ezért nehezen tudnák. Elbeszélnek egymás mellett, mondjuk 90%-ban, a maradék 10%-ban meg max segítségül felhasználhatók egymás számára.

    Ezt, a fentit csak pontosításképp, de most arra, amit írsz:
    Szerinted a hit beleugat abba, hogyan éljünk, és ezt nem kéne. De a tudomány meg nem képes erre választ adni.

    Vagy, ha igen, akkor fejtsd ki, miképpen...

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák