Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz kymco #11900 üzenetére

    oké, pont azért kérdeztem, mert nem vagyok képben.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Horka1

    tag

    Üdvözletem...

    Rég jártam erre, és igen érdekes kérdésfelvetésekkel találtam szemben magam...

    Vallások kizárólagossága
    Reinkarnáció
    Gnoszticizmus

    Nagyon jó :)) Egyik vallás sem kizárólagos, sőt minden vallásnak ugyan az a központi üzenete. A Hinduizmus sem tanít mást, mint Jézus... Jézus azt tanítja, hogy ne legyenek köztetek pártütések... A vallások és különböző egyházak ezt egy az egyben felrúgják, és ahelyett, hogy egységben lennének, elkülönülve élnek, és saját elkülönült létükben üdvözítőnek tartják magukat, miközben más egyházakkal és irányzatokkal acsarkodnak... A kereszténység az első számú megszegője a Jézusi tanításoknak természetesen...
    A különböző vallások tartalmilag analógok egymással, éppen csak más-más formákba jelenik meg ugyan az az üzenet... Ha Valaki egy Isten hívő, miként állíthatja, hogy létezik más Isten is az egyetlenen kívül? Miközben maga a biblia is hemzseg a mindenféle Istenektől...

    Reinkarnáció :)) Nagyon jó... A Niceai zsinaton 760 püspök, demokratikus szavazással döntötte el, hogy milyen tanítások kerüljenek és ne kerüljenek a bibliába. Egy szavazat többséggel történt az, hogy kihagyták belőle. Egyébként aki nem elvakultan olvassa a bibliát, könnyen felfedezheti, hogy a reinkarnáció tana jelen pillanatban is megtalálható a bibliában (alaposan kiherélve persze). Nem is lehetne kiemelni belőle teljesen, mert minden mást is el kellene tüntetni ahhoz... A szavazó püspökök fele felállt és elhagyta a zsinat helyét, és különféle gnosztikus szektákat hoztak létre, legismertebbek a különböző lovagrendek, Rózsakeresztes rendek, a Katárok, az Esszénusok stb...

    A gnosztikus Isten megközelítések abban térnek el a mai kereszténytől, hogy a keresztény hit alapú, a gnózis ugye tudás alapú. Nem hiszek el olyan dolgot, aminek nem jártam utána. A kereszténység érzelmileg tanítja hinni az embereket, ezzel eléri, hogy az emberek, nem néznek utána mindannak amit tanítanak nekik... Gyakorlatilag amit akarnak... A gnózis azt tanítja, hogy hogyan működik a világ, átadja a tudást és elveti a vak hitet. Tudás nélkül azonban aligha juthat valaki Istenhez, egyszerűen azért, mert nem tudja, hogy azt hogyan lehet elérni hiszen Ő hisz, nem pedig tud. Tudáshoz, tehát a gnózishoz kell hozzájutnia ahhoz, hogy Istenhez eltaláljon...
    A másik fele a dolognak, a gnosztikus irodalom, rendkívül értékes tudásbázist hordoz. Tamás Júdás, az Esszénus, és más evangéliumok, nélkülözhetetlenek Isten megismeréséhez. El kellene olvasnia annak aki kritika alá vonja, hogy megláthassa, hogy a legtöbb gnosztikus irat egybevág a bibliai evangéliumokkal és tanításokkal. Mivel, hogy minden vallás egybevág mindegyikkel :)) Nem tudsz mást tanítani, mint ami van... Ami nincs arról gondolkodni sem lehet... Vagyis nem tudunk olyan dologról, ami nincs, tehát minden tanítás valóságos... és egyiknek sincs kizárólagossága...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • kymco

    veterán

    válasz Horka1 #11903 üzenetére

    Most nincs idő a részletekre, de kíváncsi lennék a reinkarnációra a Bibliában valamint arra, hogy milyen történelmi források alapján állítod, hogy a Niceai zsinaton változtattak a Biblián, esetleg megemlíthetnéd szintén alátámasztva, hogy mit vettek ki belőle?

    És megjegyezném, hogy attól, hogy van közös két dologban, a két dolog még nem ugyanaz. A gyerekem plüsstintahalának is van szeme és nekem is, ettől még eléggé eltérünk...
    Így, ha fel tudsz mutatni közöset a hinduizmus és Jézus tanítása között, attól még teljesen eltérőek... más következtetéseket vonnak le a világról, alapvetően ellentétesek...

    A kereszténység érzelmileg tanítja hinni az embereket Ez hülyeség, aki ilyet állít. hazudik.
    Ellenben a Biblia azt tanítja:
    2 Pét. 1,5-7:
    "Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,
    A tudomány mellé pedig mértékletességet, a mértékletesség mellé pedig tűrést, a tűrés mellé pedig kegyességet,
    A kegyesség mellé pedig atyafiakhoz való hajlandóságot, az atyafiakhoz való hajlandóság mellé pedig szeretetet."
    Róm. 12,2b
    "...és ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával..."

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Horka1 #11903 üzenetére

    És még egy kiegészítő. A gnoszticizmus NEM tudásalapú. Titkos tanok tanítását végzi, kb olyan, mint a jelszó tudása istenhez... egyfajta rítus, módszer tanulását, amivel istenhez lehet közel kerülni. Akik ismerik ezeket a tudásokat magasabb rendűek azoknál, mint akik nem ismerik. Tehát hazugság a gnózist tudásalapúnak nevezni úgy, hogy nem nevezzük néven a tudás milyenségét...
    A gnosztikus irodalom tényleg nagyon érdekes és tanulságos olvasmány. Érdemes olvasgatni... de nincs sok köze az Újszövetséghez... már csak a keletkezési idők miatt sem.
    :)

    www.refujvaros.hu

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11903 üzenetére

    Egyik vallás sem kizárólagos

    epp ellenkezoleg, mind az.

    A Hinduizmus sem tanít mást, mint Jézus...

    pontosan az ellentetet tanitja. attol hogy mindketto arra buzdit, hogy viselkedj normalisan masokkal szemben, meg nem lesz ugyanaz a tanitasuk

    Miközben maga a biblia is hemzseg a mindenféle Istenektől...

    ez igy megint brutalis ferdites... a Biblia valoban emlitest tesz tobb istenrol, sokukrol nev szerint is, de ettol meg nem fogadja el azok letezeset. vagy szerinted egy vallastortenet-tankonyv letezonek fogadja el az osszes, benne megemlitett istent? :W

    Reinkarnáció :)) Nagyon jó... A Niceai zsinaton 760 püspök, demokratikus szavazással döntötte el, hogy milyen tanítások kerüljenek és ne kerüljenek a bibliába. Egy szavazat többséggel történt az, hogy kihagyták belőle. Egyébként aki nem elvakultan olvassa a bibliát, könnyen felfedezheti, hogy a reinkarnáció tana jelen pillanatban is megtalálható a bibliában (alaposan kiherélve persze). Nem is lehetne kiemelni belőle teljesen, mert minden mást is el kellene tüntetni ahhoz... A szavazó püspökök fele felállt és elhagyta a zsinat helyét, és különféle gnosztikus szektákat hoztak létre, legismertebbek a különböző lovagrendek, Rózsakeresztes rendek, a Katárok, az Esszénusok stb...

    erre tudsz valamilyen hiteles forrast? az meg foleg erdekelne, hogy a Biblia melyik reszebe probalod veres verejtekkel belemagyarazni a reinkarnaciot...

  • Horka1

    tag

    válasz doc #11906 üzenetére

    Ha egy Istenben hiszünk, és végső soron nem lehet több, akkor a vallások különböző megjelenési formái ugyan annak az egy Istennek. Így minden vallásban ugyanazt az Istent találjuk meg, függetlenül attól, hogy milyen néven van nevezve.

    Ha valaminek nevet ad az adott könyv szerzője, akkor azt nyilvánvalóan létezőként fogadja el. Ha nem létezik, akkor neve sincs. Eléggé szelektív látásmód, azzal érvelni, hogy az egyik istent elfogadja a másikat nem, és persze minden hívő eldönti majd magának, hogy melyikkel szimpatizál :D Persze ez is a lehetőségek egyike, meg az is, hogy majd a pap megmondja, hogy melyik elfogadható és melyik nem :)) A létezés egyébként sem attól függ, hogy azt elfogadják e mások vagy nem.

    A hinduizmus ugyan azt tanítja amit Jézus természetesen, vagy Buddha, vagy Lao Ce, vagy Hermész Triszmegisztosz... Mind ugyanazt tanítják. Nem ártana bele olvasni a Baghavadgítába, és rögtön megtudnád a valóságot. Sőt még nagyobb szentségtörést csinálok, a Korán is ugyanazt tanítja, mint a biblia. Formai különbségek persze, hogy vannak, De ha sikerül majd kilépni a bibliához való ragaszkodásból, ami maga bálványimádás, akkor szépen megvilágosodik előtted a vallások közötti egység...

    A Niceai zsinat történetét leghitelesebb forrásból megismerheted a katolikus egyház hivatalos oldalán elméletileg minden le van írva, persze katolikus érdekeknek megfelelő magyarázatokkal...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • D1Rect

    félisten

    válasz Horka1 #11907 üzenetére

    "A hinduizmus ugyan azt tanítja amit Jézus természetesen, vagy Buddha, vagy Lao Ce, vagy Hermész Triszmegisztosz... Mind ugyanazt tanítják. Nem ártana bele olvasni a Baghavadgítába, és rögtön megtudnád a valóságot"

    Vannak különbségek, de fő vonalaiban ugyanaz, ez igaz. :K

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Horka1

    tag

    válasz kymco #11905 üzenetére

    A tudás nem attól hiteles, hogy mikor írják le. Ez a Te katolikus álláspontod, amit tanítottak neked. Természetes, hogy ezt tartod igaznak, de valójában ez is ellene megy a Jézusi tanításnak... Elküldöm nektek a szent lelket, az majd elvezet benneteket minden igazságra... No a hangsúly a tudáson van (az igazság megismerésén) és nem a hiten ahogyan a kereszténység tanítja. Természetesen a hit fontos, de a tudást nem pótolja.

    Tehát akár ma is születhet hiteles tanítás, ha az a szent lélektől ihletett... Ahogyan születik is.

    A gnózis tudás alapú világszemlélet. Semmiféle titkok nincsenek a gnózisban, minden nyilvános...
    http://www.ageac.org/hu/ageac_hu
    http://www.vopus.org/hu/vopus/informaciok/a-vopus-bemutatasa.html

    Nem gondolja magát magasabb rendűnek egy gnosztikus Istenkereső... Valójában éppen a kereszténység az ami felsőbbnek, kizárólag igaznak hirdeti magát. Ez jelenik meg a Te kommunikációdban is, azáltal, hogy minden mást elvetsz, mint valóságot, vagy mint igazságot...

    Van a világon mondjuk ezer vallás, abból egybe bezárják magukat a keresztények, a többiből pedig kizárják magukat, de ezzel kizárják magukat a teljességből...

    Próbáld meg tudatosítani magadban János evangéliuma kezdő mondatait.

    Kezdetben van a logosz (kimondott logikus gondolat "Károli fordította igének, Görög eredetiben a logosz kifejezés van" ), ez a logosz Istennél vala, és Isten vala a logosz. Minden ami a teremtett világban van ebből a kezdetből burjánzik. Minden. Minden vallás, és eszme és filozófia. Ez mind mind hozzátartozik az Istenkereső hitéletéhez...

    Teljesen meddő tehát vitatkozni Isten dolgairól addig amíg eleve kizárod a létező valóság domináns részét...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11907 üzenetére

    Ha egy Istenben hiszünk, és végső soron nem lehet több, akkor a vallások különböző megjelenési formái ugyan annak az egy Istennek.

    mi az hogy 'nem lehet tobb'? miert ne lehetne?
    az meg baromsag, hogy 'ha en hiszek egy istenben, meg te is egyben, akkor az ugyanaz'. vagy szerinted ha en hiszek a Nagy Repulo Spagettiszornyben, kymco meg a Biblia altal leirt istenben, akkor a ketto ugyanaz? :W

    Ha valaminek nevet ad az adott könyv szerzője, akkor azt nyilvánvalóan létezőként fogadja el. Ha nem létezik, akkor neve sincs.

    mindket mondatod oruletesen nagy baromsag (nem tudom hol olvasol te ilyeneket... illetve van egy tippem :D).
    tehat szerinted minden egyes regeny iroja meg van gyozodve arrol, hogy amit o leir, az valosag? egy tankonyvben meg nyilvan nem az iro ad nevet valaminek, hanem egesz egyszeruen bemutat valamit, amiben masok hisznek
    az meg hogy 'ha nem letezik akkor neve sincs' megintcsak eszeveszett marhasag. vagyis szerinted minden, aminek valaki valaha nevet adott, letezik? tehat te elfogadod tenykent a Nagy Repulo Spagettiszorny letezeset, csakugy mint a mongolok altal tisztelt 'kuszob szellemet', vagy a Nagy Tollaskigyot? :Y

    A hinduizmus ugyan azt tanítja amit Jézus természetesen, vagy Buddha, vagy Lao Ce, vagy Hermész Triszmegisztosz... Mind ugyanazt tanítják.

    es a sokadik oruletesen nagy marhasag...
    a Biblia fobb gondolatai nagy vonalakban: egyetlen Isten van, az ember a halala utan nem 'jon vissza' mas testben - a hinduizmus szerint sok isten van, a tanitasuk alapja a reinkarnacio. a buddhizmus eleve nem is fogadja el Isten letezeset. Hermesz okkultista tanai meg aztan a leheto legmesszebb vannak a manapsag elfogadott/elterjedt vallasok tanitasaitol

    Korán is ugyanazt tanítja, mint a biblia.

    ez tulzas, de az allitasaid kozul ez all a legkozelebb a valosaghoz, a Koran (pontosabban Mohamed) valoban sokat meritett a Bibliabol, es ez erosen meg is latszik a Koranon

    A Niceai zsinat történetét leghitelesebb forrásból megismerheted a katolikus egyház hivatalos oldalán elméletileg minden le van írva,

    tehat neked az a hiteles forras hogy ELMELETILEG le van irva VALAHOL? :DDD :W

    akkor gondolom az altalad bizonygatott, Bibliaban szereplo reinkarnacio is 'allitolag valahol le van irva a Bibliaban', ugye?

  • Horka1

    tag

    válasz doc #11910 üzenetére

    A reinkarnáció a bibliában olvasható, akinek van szeme a látásra, az látja is. Nem fogom neked megmutatni. Ez a fajta kommunikáció amit Te használsz rámutat az alkalmatlanságodra...

    A Niceai Zsinat története a katolikus egyház oldalán le van írva. Mit nem tudtál ebből megérteni? Vitába bocsátkozol erről, ahelyett, hogy megnézted volna...

    Mi eddig tudtunk kommunikálni... sajnálom...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • D1Rect

    félisten

    válasz Horka1 #11911 üzenetére

    doc saját bevallása szerint[link] ateista, szerinte minden vallás zsákutca, egyetlen célja, hogy rombolja ezt a topikot. Én már nem vitatkozom vele. :)

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • doc

    nagyúr

    válasz D1Rect #11912 üzenetére

    legy szives hagyd abba a hazudozast. mar nem az elso, hogy ezeket a hazugsagokat irod rolam
    de csak hogy legyen mire hivatkozni:

    1) SOHA nem mondtam hogy minden vallas zsakutca
    2) SOHA nem allitottam, hogy ennek a topicnak a rombolasa a celom (minthogy nem is az)

    keretik ezt figyelembe venni

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11911 üzenetére

    A reinkarnáció a bibliában olvasható, akinek van szeme a látásra, az látja is. Nem fogom neked megmutatni

    tehat nem tudod alatamasztani az allitasodat.
    ez meg hogy 'marpedig valahol ott van, igazold te az en allitasomat, mert en nem fogom' szanalmas hozzaallas... ne mastol vard el hogy a te allitasaidat bizonyitsa
    ha azt allitod, hogy a Biblia tamogatja a reinkarnaciot, akkor hozz bibliaverset, enelkul csak ontelt, szanalmas levegobe puffogtatas amit muvelsz...

    Ez a fajta kommunikáció amit Te használsz rámutat az alkalmatlanságodra...

    ja mert szerinted a kovetendo pelda az, hogy allitasz valami hatalmas baromsagot, amit nem vagy kepes es hajlando bizonyitani (persze eleve nem is bizonyithato, tekintve hogy baromsag), es aki nem fogadja el azonnal a tokeletes igazsagnak csak azert mert te azt mondod, azt meg le kell fikazni

    mondjuk ezek utan nem kerdes, hogy te is melyik 'vallashoz' tartozol :D

    A Niceai Zsinat története a katolikus egyház oldalán le van írva. Mit nem tudtál ebből megérteni? Vitába bocsátkozol erről, ahelyett, hogy megnézted volna...

    megnezem en szivesen, azert is kertem hogy tamaszd ala az allitasodat. amint adsz linket arrol, hogy hol van leirva amit allitottal, mar olvasom is.
    megintcsak: ne tolem vard, hogy a te allitasaidat alatamasszam. ha azt allitod, hogy igy tortent, akkor adj valami hivatkozasi alapot. enelkul ez is csak ures, barmifele alap nelkuli vagdalkozas

  • D1Rect

    félisten

    válasz doc #11913 üzenetére

    2011-11-01 13:51:29

    "Ateistának én azt ajánlom, hogy vizsgálja meg az egyházakat külön-külön, ha valamelyik szimpatikus akkor ismerje meg azt a vallást követő embereket, gondolkodjon a dolgokról
    pontosan ezt tettem
    csak sajnos elobb-utobb mindegyik zsakutcanak bizonyult"

    [link]

    Nem hazudtam rólad, a tevékenységed téged minősít.

    Továbbiakban:[link]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • doc

    nagyúr

    válasz D1Rect #11915 üzenetére

    de igen, hazudtal
    sehol nem allitottam hogy az osszes vallas zsakutca, csak azt, hogy minden ALTALAM PROBALT vallas bizonyult annak
    tudod, szovegertelmezes. ezt pont egy szcientologusnak kell elmagyarazni? :DDD

  • Horka1

    tag

    válasz doc #11914 üzenetére

    A google a Te Istened, kérdezd azt :))

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • D1Rect

    félisten

    válasz doc #11916 üzenetére

    Elnézésedet kérem, azt hittem te is megvizsgáltál minden elérhető vallást/egyházat mint én.
    Nem tudtam, hogy te "válogattál".

    Szóval:
    doc szerint minden általa "kipróbált" vallás zsákutca.
    Ateistaként egyetlen célja a topic rombolása.

    Így jó?

    Továbbiakban:[link]

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Gergő_

    őstag

    Megkaptam a kritikát miszerint nem a vallás topikban reagálok, oda való dolgokra. Én a szcientológia topikban szerettem volna reagálni de az a szcik eltüntettették, talán itt se teljesen de reagálok
    Találtam egy idézetet mellyel teljes mérték azonosulok. Láma Ole Nydahlt, korunk egyik legnagyobb buddhista tanítómesterét kérdezték a szcientológiáról. Ő így reagált:

    "A szcientológia becsapás, a bizonytalan
    emberek pénzének megszerzéséről szól.
    Őszintén szólva nem tekintem vallásnak,
    hanem a pénzkaszálás egyik módszerének.
    Nagyon titokzatosak, több száz ügyvédjük
    van. Azt mondják, van valamijük a budd-
    hizmusból, de néhány oldalt mindenki ír-
    hat arról, amit Buddha mondott. Ez nem tit-
    kos. Én távol maradnék tőlük. Azt gondo-
    lom, veszélyesek."

    [ Szerkesztve ]

  • Dorien

    veterán

    Nem igazán követem a topikot, mert véleményem szerint kritikán aluli, amit itt összehordtok, valamint a mai "vallások" is kritikán aluliak.

    Rövid véleményem:
    A vallásokkal kb. ott tartunk, ahol a kórházakkal. A kórház tényleg a kór háza, nem pedig az egészség háza, ahogyan lennie kellene. Az egészség megcsúfolása az, ami bennük folyik, egy olyan fertőző közeg, ahol még az is megbetegszik aki eddig egészséges volt. Ugyanez van a politikával is: aki politikusi pályára "téved" az menthetetlenül elveszti a lelkét, mert egyszerűen képtelenség egy ilyen mocsoktól bűzlő, korrupt közeget egyetlen tiszta embernek megtisztítania.

    Egy modern vallásnak, egyháznak tudatos, gondolkodó emberek találkozóhelyének kellene lennie, mindenféle dogmák és személyi kultusz nélkül. Ehelyett főleg a megtört lelkű, illetve gondolkodásra alkalmatlan, intelligenciahiányos emberek gyűjtőhelye, akiket általában a "vallási" vezető remekül ki is használ a saját javára.

    A probléma abból fakad, hogy az emberek tudatossága és önbecsülése hiányzik. Mesterségesen le vannak butítva és alacsonyítva a média, a divat, a reklámok, az "oktatás" és a "szórakoztatás" egyéb formái által. A FÜGGETLEN GONDOLKODÁS OKTATÁSA, aminek az emberiség legeslegfontosabb céljának és a legnagyobb befektetésének kellene lennie, egyszerűen NEM LÉTEZIK. Épp ellenkezőleg, tűzzel-vassal próbálják elpusztítani, hogy a legkisebb szikrája is kialudjon és az emberiség nagy része agymosott és programozott robotként élje az egész életét, termelve a pénzt, energiát és egyéb javakat a kiváltságos "elit" számára.

    Ettől a mesterségesen lebutított, elhülyített és szétzilált emberiségtől hiába is várjuk, hogy kezébe veszi a saját sorsát. Ezek az emberek gondolkodás helyett csak valami kultuszt fognak követni. Találnak egy nekik szimpatikus, tekintélyes, vallási vagy politikai vezetőt, esetleg rocksztárt, akinek tudnak HINNI, mert a gondolkodás túl fárasztó és fájdalmas dolog, és sokszor egy mesében hinni sokkal kényelmesebb, mint szembenézni a rideg tényekkel.

    A hitnek addig van szerepe, amíg a gyermek felnő, mert ha kételkedne olyan utasításokban, hogy "ne lépj ki az autó elé", "ne nyúlj a konnektorba", "ne ugorj be a vízbe", akkor rendkívül gyorsan véget érne az élete. Egy felnőttnek egyedül önmagában kell hinnie és a saját ÉLETCÉLJÁNAK letisztulásában és elérésében. Minden mást kritikus szemmel vizsgálni és semmilyen más eszmét, véleményt, állásfoglalást, szakvéleményt, nem elfogadni készpénznek, mert az emberiség egyik része HÜLYE, a másik része meg HAZUDIK és MANIPULÁL.

    A kultúra az elme vírusa, és ha az ember képtelen uralkodni a MÉMEK felett, a mémek fognak uralkodni rajta. Az igazságot, a valóságról alkotott BIZTOS TUDÁST megtapasztalni kell, gondozni, éltetni, védelmezni és továbbadni. Mert ez az egyetlen olyan dolog, ami igazán EMBERRÉ tesz minket. Jelenlegi formánkban csak egy őrült, kultúrával megfertőzött, túlnépesedett, primitív majomhorda vagyunk, ami biztos pusztulásra van ítélve.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • D1Rect

    félisten

    válasz Dorien #11920 üzenetére

    Nézd meg a Szcientológiát közelebbről. ;)
    Szerintem benned van annyi "önállóság" hogy ne kelljen "félned" semmitől.

    hint: egyébként az a "baj" a Szcientológiával, hogy gondolkodni tanít, nem bólogatni.
    Ezért akarják távol tartani az embereket tőle... még a végén elkezdenek önállósodni.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Horka1

    tag

    válasz Dorien #11920 üzenetére

    Kicsit erős a fogalmazás, de alapvetően egyetértek. Annyival kiegészíteném, hogy senki nem lesz okosabb attól, ha bántjuk az ostobaságáért. Ha Tehát van valami értékelhető tudása az embernek, azt mindenképpen javallott közzé tenni. Persze tudom Én, hogy egy fogadásra alkalmatlan közegnek nem szívesen mondja el az ember a dolgait, de mégiscsak ez lenne a helyes út...

    Azt hiszem holnap szedek össze olyan verseket a bibliából, amikből felismerhetővé válik a reinkarnáció tana... Bár a hívő mindenben hite tárgyát fogja inkább látni, és a gondolkodást akkor is háttérbe szorítja, ha valami egyértelműen az orra előtt van...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • D1Rect

    félisten

    válasz Horka1 #11922 üzenetére

    A Bibliával az a "baj", hogy egy szemszögből magyarázzák, teljesen más az értelme, ha az ember elolvasta a "többi szentírást" is. ;)
    Igaz ami benne van, csak "megmondják" hogy kell érteni.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Horka1

    tag

    válasz D1Rect #11923 üzenetére

    A biblia zseniális :))
    Ha elolvasod a Baghavadgítát mellé. Megnyílik még inkább, olvasol mellé gnoszticizmust, még egy réteg feltárul, olvasol okkult tanításokat, újabb rétegek kerülnek elő. A bibliát a többi tanítás tükrében lehet megismerni. Ehhez persze tudomásul kell venni, hogy a biblia világa nem kizárólagos...

    Egyet megemlítek...

    Hermész Triszmegisztosz, azt tanítja: Minden ami fent, van az megegyezik azzal ami lent van, és ami kint az azzal ami bent... A külső világunkból ismerhetjük meg a belsőnket... A jelenések könyvében így szól. Most tükör által homályosan látunk. Aztán a miatyánkban Jézus így tanít imádkozni. Legyen meg a Te akaratod, amint a mennyben (fent) úgy itt a földön is... (lent) Mintha ugyan azt tanítaná Hermész, mint amit Jézus...

    Tükör által homályosan látunk, vagyis a valóság képe az amit mi életnek nevezünk, a hindu tanítás ezt máyának, káprázatnak nevezi. Ugyan az amit a biblia tanít...
    Az Isten a maga képére és hasonlatosságára teremti az embert (mikrokozmosz) A menny tehát a valódi valóság, aminek a képét látjuk és tapasztaljuk itt, és életként fogjuk fel.

    Ha megakarjuk találni az anyag legkisebb alkotó elemét, azt találjuk, hogy a fizikai anyag eltűnik, és nincs sehol, minden energia, minden intelligens és a legkisebb dolog is önálló tudattal rendelkezik...

    Ez persze szentségtörés, pedig a bibliában ezt olvassuk..

    Hosszan lehetne sorolni az azonosságokat, hosszan... Holnap előcitálom a reinkarnációt a bibliából... Benne van :)))

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • doc

    nagyúr

    válasz Gergő_ #11919 üzenetére

    pont alattad van annak a szcinek a hozzaszolasa, aki bezaratta azt a topicot, miutan olyan kerdeseket kapott, amikre nem tudott/akart valaszolni :D

  • doc

    nagyúr

    válasz D1Rect #11918 üzenetére

    en nem vagyok 'utazo ugynok' aki minden utjaba eso vallasba beleugrik par honapra :)
    megismertem a Bibliat, jobban mint a magukat keresztenynek vallok boven tulnyomo resze, ennek orulok. beszelgettem a most annyira 'menonek' szamito, divatos keleti vallasok kepviseloivel (pl. Krisna-hivok), de igazabol semmi olyan nem hallottam, ami akar kicsit is vonzott volna (pont az a bajom veluk, ami a legtobb 'regi' vallassal: kozlik hogy 'ez meg ez meg ez van leirva, ez igy meg igy van'. engem meg lehet gyozni, de eszervekkel. egy logikusan levezetett ervelesnek orulok, de egy ilyen 'kinyilatkoztatas' hogy 'marpedig ez igy van, mert megirta valaki valamikor evezredekkel ezelott' az szamomra nem informacio...
    feleslegesnek tartom a vallasrol-vallasra vandorlast (ismertem tobb ilyen szemelyt is, erdekes volt veluk a tapasztalataikrol beszelgetni)

    Ateistaként egyetlen célja a topic rombolása.

    Így jó?

    pontosan annyira jo, mint az hogy "D1rectnek, szcientologuskent egyetlen célja a topic rombolása." bar tekintve hogy folyamatosan a szcientologiat reklamozod, barmilyen tema is kerul elo, ennek meg valosagalapja is van :D

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11924 üzenetére

    uristen, te ezt az ertelmetlen maszlagot komolyan gondolod? :DDD

    attol, hogy van egy mondat egy konyvben, aminek a szohasznalata hasonlit egy masik konyv egy masik mondatara (az ertelme mar kozel sem...) az meg nem azt jelenti hogy 'ugyanazt mondjak'

    ilyen erovel a Galaxis Utikalauz meg a buddhizmus pont ugyanarrol szolnak :W
    (sot, mint ahogy azt mar leirtad, aminek valaki nevet az, az valos, tehat igy a Galaxis Utikalauz tortenete is valosag, vogonostult, Szlartibartfasztostul, mindenestul :D)

    na jo, mara kiegtek a humor-receptoraim, inkabb olvasok valami lagyabban szorakoztatot :)

  • D1Rect

    félisten

    válasz Horka1 #11924 üzenetére

    Több mint zseniális... ;)

    (#11926) doc:[link]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Greyfoot

    tag

    válasz doc #11910 üzenetére

    Volt a farizeusok köztegy Nikodémusz nevû zsidó tanácsos.
    Éjjnekidején felkereste Jézust. "Rabbi, szólt hozzá, tudjuk,hogy Istentõl jött tanító vagy, mert senki nem tudilyen csodákat mûvelni, mint te, ha Isten nincs vele."
    Jézus erre kijelentette neki: "Bizony, bizonymondon neked, ha valaki újra nem születik, nemlátja meg Isten országát."
    "Hogyan születhetikvalaki, mikor már öreg." -- Vágott szavábaNikodémusz. "Csak nem térhet vissza anyjaméhébe, hogy újra szülessék?"
    Jézusmegmagyarázta: "Bizony, bizony mondom neked:Aki nem születik vízbõl és (Szent)lélekbõl, nemmehet be Isten országába.
    Ami testbõl születik,az test, de ami lélekbõl születik, az lélek.
    Necsodálkozzál, hogy azt mondtam neked: Újra kellszületnetek.
    A szél ott fúj, ahol akar. Hallod zúgását, de nem tudod honnan jön és hová megy.Ez áll mindarra, aki lélektõl született."
    "Hogyanlehetséges ez?"— kérdezte Nikodémusz.
    Jézusígy felelt: "Te Izrael tanítója vagy és nem érted?
    Bizony, bizony mondom neked, arról beszélünk,amit tudunk,
    arról tanuskodunk, amit láttunk, detanuságunkat nem fogadjátok el.
    Ha földieketmondok és nem hisztek, hogyan fogjátok majdelhinni, ha mennyeiekrõl szólok? Senki sememelkedett fel a mennybe, csak az, aki alászállott amennybõl: az Emberfia, (aki a mennyben van).

    Persze ebben a kontextusban is megmagyarázzátok majd nekem, hogy nem reinkarnációról beszél, de akkor ezek szerint a szent lélek nem is mennyei dolog hanem földi. De persze nem is, mert Ő a keresztségről beszél ami már földi dolog, nem mennyei. Úgy csavarjátok ahogy jólesik. Ő mondta: Te Izráel tanítója vagy és nem érted?
    Persze, hogy nem, ahogyan azt sem értitek, hogy...

    ...Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat...

    ...

    Nothing is constant but change itself

  • D1Rect

    félisten

    válasz Greyfoot #11929 üzenetére

    Ha "jól viselkedünk" együtt és megértőek vagyunk, szeretjük egymást mindenek ellenére, akkor mindannyian megvilágosodunk és irány a mennyország, ha meg engedünk az önzőségnek akkor meg elhozzuk a földi poklot?

    Nem így tanítják az "okosok". :N

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Horka1

    tag

    Halál, feltámadás, átlényegülés...

    Ahhoz, hogy megértsük a reinkarnációt, némileg ismernünk kell, hogy mi a halál tulajdonképpen, mi az ami újraszületik, mi a halál fogalma, jelensége, fizikai lefolyása, lehetséges-e a halált elkerülve (átlényegülni) a mennybe (tehát a valóságba) jutni ebből a tükörkép birodalomból?

    Amikor halálról beszélek, akkor igazából, nem is tudom, hogy mi történik. A test meghal. De ez mit jelent? Ennek mi a gyakorlata? Mi az, hogy a test meghal. Először ami látszik, hogy leáll a működése, majd lassan szétesik molekuláris egységekre, de nem tovább. Tudjuk, hogy a testek tetemeinek rothadása eredménye kőolaj, mivel szén-hidrogén alapú létforma vagyunk, a gázok elpárolognak a szén láncolatok különböző vegyületei pedig kőolajat hoznak létre. A kőolaj, minőségtől és fajtától függően, de kb 140 vegyületből áll. A krakkolás (szakaszos lepárlás) során, különböző visszahűtési hőmérsékleteken, különböző az iparban felhasználható anyagokat nyernek, pl finomítás után, gázolaj, benzin vagy éppen tapétaragasztó, nem beszélve a műanyagokról, amik behálózzák az egész életünket. Ez történik az emberi testtel és minden élő szervezet bomlásakor...

    A mi szempontunkból az az érdekes, hogy a test haláláról, úgy gondolkodunk, mint ami megsemmisül, valójában alkotóelemeinkben tökéletesen tovább létezünk és új funkciókkal töltjük a létezésünket. Igaz, hogy az a szervezett tudat amely az alkotóelemek együttműködésével jött létre, felszámolódik, és maradvány energiaként szintén újjáalakul, és újra felhasználódik. A sejtjeink egyéni (Én) tudata jelzi, hogy egy nagyobb egységtől szakadt el, ahogyan az ember az Istentől… Azonban Jézus úgy tanít, hogy legyünk egy értelemben felőle, és tökéletes lelki egységet alkotva hozzuk létre a valódi, lelki egyházat, lelki közösséget, Morfogenetikus mezőt.

    Ezt tovább gondolva azt kívánja tőlünk Jézus, hogy az egyéni tudatainkat feladva, hozzunk létre közösen egy nagyobb, minket tömörítő lényt, ahogyan a sejtjeink is felépítettek minket. Ez azt eredményezi, hogy egy sokkal kiterjedtebb tudat részévé válunk. Ahogyan mondjuk a máj sejtek összeműködése létrehozza a májat. A többi sejt a többi szervet, melyek önálló tudattal rendelkeznek, és ezek össz tudata az emberi tudat… Ennek a szerveződésnek az alapja az Önátadás: Adjátok oda magatokat istennek, okos élő áldozatul, és szerveződjetek egyházzá, egy új nagyobb egységgé… Csak megjegyzem, hogy az egyház kifejezésünk is némi átalakuláson ment keresztül, bár így is kifejezi az egy-séget, de eredeti formája, idv-ház, idvesség, üdvösség háza. A jelentése tehát az egység általi üdvözülés, vagyis a halál nélküli magasabb szintre szerveződés, egyre kiterjedtebb tudategységek megélésével…

    Mi tehát a halál? A halál ebből eredően, a magasabb szervezettség elvesztése, széthullás, a feltámadás pedig a kisebb egységek újraszerveződése, Önátadás által, vagyis az Én-ségről való lemondás a nagyobb egység megteremtése érdekében… A feltámadás valójában tehát újraszerveződés nagyobb tudatkiterjedés létrehozása… Hogy ez egy az egésztől elkülönült testben történik tulajdonképpen lényegtelen, mert már lemondtál a saját akaratodról, mint az Én-ség legfőbb ismérvéről, és a nagyobb lény akaratát teljesíted az elkülönültségben. Olyasmi ez, mint a posta, amely szervezetnek 1000 egymástól elkülönült autója van ugyan, de a központi tudat (irányítás határozza meg a működésüket). Ezen a példán a gyógyulások is megérthetők, ugyan is most kiderült, hogy minden kisebb egység a legnagyobb szervezettségű akaratnak van alárendelve. Tehát az embernek pusztán az akaratával meg kellene tudni gyógyítani bármely problémáját… Na ez egy újabb téma lesz J

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Horka1 #11931 üzenetére

    Ezt a témát itt tárgyaljuk részletesebben...
    http://users.atw.hu/hfs-forum/index.php?topic=70.0

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • doc

    nagyúr

    válasz Greyfoot #11929 üzenetére

    ismerem a sztorit. ahhoz meg tenyleg orult nagy fantazia kell, hogy valaki ebbe belelassa a reinkarnaciot :)
    meg el is mondja Jezus, hogy a keresztsegre gondolt, szoval nem is ertem, hogy akarja ebbe valaki belegyomoszolni a reinkarnaciot :U
    raadasul ha tenyleg tamogatna a Biblia a lelekvandorlast, akkor nem az lenne, hogy van egy vers, amibe hatalmas erolkodessel felig-meddig bele lehet magyarazni, hanem sokszor beszelne rola, nyiltan leirva

    hogy a Jelenesek meg a 666 hogy jon ide, azt meg vegkepp nem ertem...

  • Horka1

    tag

    Hogyan jellemzi a biblia az ember, és mi az ember teremtésének a célja. Kit nevezünk embernek egyáltalán?

    Azt mondja Isten. Nosza teremtsünk ember a magunk képére és hasonlatosságára. Érdekes, hogy többes számban mondja. Az Isten nem fizikai lény, ez vitán felül áll. Egyenesen következik ebből, hogy az embert nem fizikai lénynek hozza létre, hanem a maga képére és hasonlatosságára, szellem-lényt teremt, akivel együtt járnak. Az ember eredetileg tehát együtt jár az Istennel. Az a lény, akit Mi itt ezen a földön embernek nevezünk, együtt jár-e Istennel? Kétséget kizáróan mondhatjuk, hogy nem.

    Az, az állapot tehát, amely alkalmassá teszi az embert az Istennel való együtt járásra, tehát a közvetlen személyes kapcsolatra lett célul kitűzve az ember számára. Vissza kell érnie abba az állapotba, ahogyan a Tékozló fiú története ezt gyönyörűen szemlélteti a számunkra.

    Azt mondja Isten Önmagáról: Én vagyok az alfa és az ómega, a kezdet és a vég. Ha ezt megpróbáljuk elképzelni akkor egy kört kapunk amelyen egy ponton találjuk Istent, illetve azt az állapotunkat amely alkalmassá tesz minket istennel való személyes közösségre. Isten tehát előirányoz az ember számára, egy hatalmas, időn és téren átívelő életpályát. Annak az embernek irányozza ezt elő akit Ő eredetileg teremtett, tehát a szellemi embernek. Ezt a szellemi ember, elhelyezi egy Édennek nevezett helyen, ahová tesz egy kaput, egy kijáratot, a tudásfáját konkrétan.

    Meghatározza a pályát (alfa és ómega), amin korszakokat átívelően (Dániel 2, könyve …Annak az állóképnek feje tiszta aranyból, melle és karjai ezüstből, hasa és oldalai rézből, Lábszárai vasból, lábai pedig részint vasból, részint cserépből valának…) világ korszakokon át az ember elindul tapasztalni, megismerni a világot, ahogyan a Tékozló története mutatja: Atyám, add ki nékem az Én jussomat… És elindul az ember a világba, hogy megismerje és teremtsen magának. Addig jut a teremtéssel, hogy végül azoknak a disznói közt él akiknek előtte királyuk volt…

    Azt olvassuk a teremtéstörténetben, hogy Ádámra(az emberre) mély álmot bocsát Isten, hogy kivévén azt az ominózus bordát megteremtse belőle Évát. De sehol nem olvashatunk olyat, hogy Ádám fel is lett ébresztve…

    Az ember tehát ma ebben a fizikai létében a legalacsonyabb szinten van a világkorszakok legsötétebb korát éljük, ezt nevezik is Kali Yuga-nak sötét kornak. A legtávolabb Istentől, az Isten ismeretét szinte teljesen elfelejtve, vajon hogyan tudunk vissza jutni a vágyott, állapotba, a mennybe, az istennel való személyes közösségbe…? Az alvó ember Ádám álmát éljük. Mi egy álom vagyunk. Egy illúzió, máyá ahogyan a hindu fogalmaz, vagy számszára, létforgatag, a Buddhizmus szerint. Egy világkorszak, kb 26000 földi évnek megfelelő időszak, (egy eon, vagy ezt is Károli örökkévalóságnak fordította, miközben ott is Görög eredetiben korszak kifejezés szerepel)

    Azt olvassuk a Tékozló történetében, hogy egyszer csak el kezd vágyakozni a fiú Istenhez, vissza az atyai házhoz. Akkor kezd el vágyakozni, amikor már teljesen kilátástalan a helyzete, és nem tud már semmiféle megoldást kitalálni önmaga, lesilányult képességei által. Hatalmaskodnak felette és állatok módján él. Ahogyan ma az embernek nevezett lény. Eszünk iszunk lakunk, szaporodunk… Ennyi pillanatnyilag az emberi lény léte. Nem látok olyan embert aki ezen felül kerekedett volna…

    Azt olvassuk tovább a Tékozló történetében, hogy az atya megérezte, hogy a fiú vágyakozik, és szolgákat küldött elé a vissza útra… Mert bizony amilyen sokáig tartott eltávolodni, olyan sokáig fog tartani visszatérni is, ha nem tvább…

    Az alfa és ómega közötti létszakaszban, az ember megtapasztalja az Istennel együtt járástól a legmélyebb mocsárig mindent, és a mocsárból való visszatérést is, és az atya hatalmas ünnepséget csap, leveszi a hatalom gyűrűjét, és a fia ujjára húzza, és azt mondja: Tiéd mindenem…

    Olyanná vált a fiú, mint az atya. Mindennek tudója ismerője és megtapasztalója. A jónak és a rossznak a tudását megszerezte, immáron nem csak kép és hasonlatosság, hanem olyan kvalitás is, mint Isten, akinek így már tökéletes teremtőtársai lehetünk, amiért az embert teremtette eredendő szándéka szerint….

    Egy kérdés: Végretudja-e hajtani az ember egy földi élet alatt ezt?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11934 üzenetére

    ez egyre jobb kabare :D

    Az Isten nem fizikai lény, ez vitán felül áll. Egyenesen következik ebből, hogy az embert nem fizikai lénynek hozza létre, hanem a maga képére és hasonlatosságára, szellem-lényt teremt

    mar miert kovetkezne? a legkevesbe sem kovetkezik belole, epp ellenkezoleg... (es mivel az egesz eszmefuttatas egy teljesen logikatlan es indokolatlan allitasbol indul, igy nyilvanvaloan teljesen hiteltelen...)

    Azt olvassuk a teremtéstörténetben, hogy Ádámra(az emberre) mély álmot bocsát Isten, hogy kivévén azt az ominózus bordát megteremtse belőle Évát. De sehol nem olvashatunk olyat, hogy Ádám fel is lett ébresztve…

    uristen... sot, azt sem olvassuk hogy Adam akar csak egyszer is 'wc-zett' volna. tehat nyilvanvaloan soha eleteben nem sz@rt szerencsetlen, ugye? ne mar gyerekek...

    pont errol beszeltem par hozzaszolassal visszabb: mindenfele indoklas nelkul csak jon a szoveg hogy 'ez igy van, ez ugy van, ilyen a valosag', en meg fogadjam el csak azert, mert valaki egyszer ezt igy elkepzelte??

    ilyen erovel en is irhatnek valami idiota fantazmagoriat, mindenfele jol hangzo misztikus maszlagot
    ennel meg szerencsetlen Daniken is ertelmesebbeket irt, o legalabb megprobalt ervelni, meg gondolkodni (az mas kerdes, hogy nem nagyon szokott neki sikerulni :D)

  • Horka1

    tag

    válasz doc #11935 üzenetére

    Tőled senki nem is várja, hogy láss...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11936 üzenetére

    miert kene 'latnom'?
    az addig OK, hogy a vallas a hitrol szol, de ez nem feltetlenul kell hogy teljes vaksagot jelentsen, es hogy az ember bevegyen barmilyen misztikus maszlagot csak mert valaki mondja...

    ilyen erovel akkor en meg azt mondom, hogy az egesz vilag egy virtualis valosag, es mindannyian csak szamitogepes programok vagyunk. tessek, lehet hinni benne, Bennem :DDD ennek pont annyi (vagy meg tobb) ertelme van mint az altalad idezett misztikus humbugnak, pontosan annyi logikus ervet, bizonyitast tartalmaz (vagyis semennyit)

  • Peethy

    őstag

    válasz Horka1 #11934 üzenetére

    Érdekes, hogy többes számban mondja.
    Valóban érdekes. Valószínűleg az angyalokkal folytatott párbeszédre utal, tehát hogy a világ teremtése előtt is léteztek szellem-lények. De ez nincs benne a Bibliában, szóval ebben nem lehetünk biztosak.

    Mi itt ezen a földön embernek nevezünk, együtt jár-e Istennel? Kétséget kizáróan mondhatjuk, hogy nem.

    Olvastad a Bibliánál a bűnbeesés részt? Mert ha azt kihagytad, akkor elég sok minden nem lesz tiszta, ami utána következik.

    A tékozló fiú példázatának pedig nem a fiú hazatérése a lényege, hanem az, ahogyan a másik testvér viselkedik vele szemben, Jézus erre helyezte a hangsúlyt. Abszolút túlallegorizálod magát a példázatot, ha így teszed, gyakorlatilag mindent bele lehet látni, amit akarsz.

    A korábban linkelt szakaszodból pedig ha a reinkarnációt ismered fel, akkor ott a Bibliaértelmezésben nagyon nagy gondok vannak.
    A reinkarnáció lényege az új testben való újjászületés, nem pedig az, hogy a test halála után a lélek tovább él. A halál alatt itt a biológiai halált értem. A Biblia nem tartalmazza a reinkarnáció tanítását, a zsinatos dologra, amit írtál, meg még mindig várunk valamilyen hiteles forrást, amivel alátámasztod, mert még mindig lóg a levegőben.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz Peethy #11938 üzenetére

    Éééés eljutottunk oda, hogy "majd én megmondom neked mi-mit jelent". :(

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • doc

    nagyúr

    válasz Peethy #11938 üzenetére

    Valóban érdekes. Valószínűleg az angyalokkal folytatott párbeszédre utal, tehát hogy a világ teremtése előtt is léteztek szellem-lények

    igen, eleg logikus hogy Isten elobb teremtette a szellemlenyeket (angyalok, stb) mint az embert. sot, ugy emlekszem hogy valahol a Zsoltarokban vagy a Predikatorok konyveben talan le is van irva, hogy igy tortent (ha lesz kis idom, rakeresek)

    Olvastad a Bibliánál a bűnbeesés részt? Mert ha azt kihagytad, akkor elég sok minden nem lesz tiszta, ami utána következik.

    ez utott :D a bunbeeses a harmadik fejezet a Bibliaban, szoval aki odaig nem jut el, annak 'egy keves' meg hatravan :DDD

    A Biblia nem tartalmazza a reinkarnáció tanítását, a zsinatos dologra, amit írtál, meg még mindig várunk valamilyen hiteles forrást, amivel alátámasztod, mert még mindig lóg a levegőben.

    gondolom nem mondok nagy ujsagot azzal, hogy arra varhatunk... :U

    D1rect
    Éééés eljutottunk oda, hogy "majd én megmondom neked mi-mit jelent".

    pontosan. idejon a 'kollega ur', bemasol valami misztikus maszlagot, ami egesz egyszeruen tenykent kozli, hogy marpedig a vilag az igy es igy mukodik, homalyos utalasokkal a Bibliara, egyes verseket az ertelmetlensegig kicsavarva.

    Peethy egesz egyszeruen leirta a Bibliaban talalhato gondolatokat (ill. ami abban nem talalhato, mint a reinkarnacio), mindenfele belemagyarazas, eroltetes nelkul. O pont arrol ir, hogy nem kell mindenfele marhasagot beleeroszakolni, meg huszonhat retegben atvitt ertelemben kitekergetni.
    A Bibliat annak idejen egyszer embereknek irtak (ld. Jezus apostolait: halasz, adoszedo, stb). Szerinted ki lett volna kepes megerteni ha ennyire elvontan, direkt a leheto legnagyobb homalyba burkolva irnak le barmit is? Plane ha (ahogy ti allitjatok) a megertesehez a vilag tulso felen megirt hindu konyveket is el kell olvasni :D

    [ Szerkesztve ]

  • Horka1

    tag

    válasz Peethy #11938 üzenetére

    A zsinatos történethez ne legyetek lusták beírni a google-ba, hogy Katolikus egyház. Istenem, hát nem nehéz azt megtalálni...

    A többivel nem vitatkozom, mivel messze vagyunk még a téma teljes kifejtésétől... Természetesen olvastam a teremtéstörténetet egészében, mindenestől...

    A tékozló történetébe és minden történetben, minden benne van amit bele tudsz látni. Ezért olyan sokfélék az értelmezések, a baj, hogy ezeket az értelmezéseket a hívek versenyeztetik, ahogyan most Te is teszed, ahelyett, hogy elfogadnák a tényt, hogy egy egy példázat milyen sokféle módon szemlélhető.

    Nincs direktíva arra, hogy hogyan kell értelmezni. Illetve pont ez a baj a papsággal és minden egyházi szervezettel, hogy egyet elfogad a többit kizárja, és van egy fő ember, egy pap vagy egy prédikátor, aki megmondja, hogy neked hogyan kell látnod... Na az ilyen direktívák, mind önkorlátozóal.

    Tékozló fiú történetének igen sok rétege van, mindenki azt látja meg benne ami számára fontos. Számodra az fontos, hogy milyen módon fogadja az otthon maradt testvér. Ez nyilván arra utal, hogy neked is van személyes problémád a saját testvéreddel, ezért neked az fontos, hogy a nehéz útról hősiesen megtérő milyen illetlen fogadtatásban részesül...

    Nekem az fontos, hogy valaha ezt a jelenlegi életutat Istennél kezdtem meg, fontos, hogy tudatosítsa magában az ember, hogy rendkívüli módon eltávolodtunk Istentől, fontos, hogy Isten vissza vár minket, és fontos, hogy vissza fogad minket. Számomra a legkevésbé sem fontos, hogy hogyan viszonyul egy mellék szereplő, aki azonnal félre is lett állítva...

    Ez a legfőbb koncepciója a Tékozló történetének. Ha ezt megértettük, akkor bele mászhatunk a részletekbe...

    A reinkarnáció kifejtését folytatom majd... Nyilván nagyon jól tudom, hogy újra testesülésekről van szó... Jelen pillanatban meg kell érteni a halál mibenlétét. Előbb a testét, majd jön a lélek állapotváltozása is, aztán a lehetőségek a halálban, majd a visszatérés oka és módja... Hatalmas rendszerről van szó, nem egy hozzászólásban kifejthető területre kerültünk...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11939 üzenetére

    Jó lenne már ezt a flamekeltést befejezni. Vagy neked ebből örömed származik?

  • D1Rect

    félisten

    válasz Peethy #11942 üzenetére

    Milyen "flamekeltést"?
    Te akarod megmondani, hogyan kell értelmezni a Bibliát?
    Milyen alapon?

    Horka1 így látja, te úgy látod, én meg amúgy.
    Ugyanarról a könyvről van szó...

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Horka1

    tag

    válasz doc #11937 üzenetére

    "ilyen erovel akkor en meg azt mondom, hogy az egesz vilag egy virtualis valosag,"

    Ha leállnál kicsit a hadakozással, azonnal meglátnád, hogy pontosan erről van szó....

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • D1Rect

    félisten

    válasz Horka1 #11944 üzenetére

    Ez egy érdekes teória, kifejtenéd részletesebben?

    hint: doc-cal szerintem nem érdemes foglalkozni, ha ő jelent ki valamit "baromságra" hivatkozva, az tény és te cáfold meg, ha te jelentesz ki valamit, akkor az hülyeség és bizonyítsd. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11941 üzenetére

    A zsinatos történethez ne legyetek lusták beírni a google-ba, hogy Katolikus egyház. Istenem, hát nem nehéz azt megtalálni...

    akkor leirom meg egyszer, latom nem erted...
    ha TE allitasz valamit, akkor NEKED kell azt igazolo forrasokat hoznod, ne vard el tolunk, hogy a te igazadat bizonygassuk... ezzel amit csinalsz, csak azt bizonyitod, hogy teljesen legbolkapott amiket irsz. de csak hogy boldog legyel, tessek: [link]
    mutasd meg legyszives, hogy melyik talalat az ahol a Katolikus Egyház az allitasodnak megfeleloen leirja, hogy anno a reinkarnacio tananak kanonizalasa egyetlen szavazaton mult, majd ezek utan a szavazok fele hisztizve elvonult.

    A reinkarnáció kifejtését folytatom majd... Hatalmas rendszerről van szó, nem egy hozzászólásban kifejthető területre kerültünk...

    ezt varom (tenyleg)
    azert annyit megemlitenek, hogy mindenfele misztikus maszlag ujboli bemasolasa helyet probalj meg logikat legalabb nyomokban tartalmazo szoveget hozni, valamit amiben ervek is vannak nem csak valami homalyos miszticizmus, tenykent kijelentve
    meg nem art figyelembe venni, hogy a Biblia lenyegeben teljes tanitasa es leirt tortenetei ertelmuket vesztenek a reinkarnacio fenyeben :U

  • doc

    nagyúr

    válasz Horka1 #11944 üzenetére

    akkor en most profeta lettem?

    itt az ideje hogy en is vallast alapitsak :DDD

    na de nem, ez mar nagyon regota letezo filozofiai tema, aminek a lete (termeszetebol adodoan) semmilyen modon nem bizonyithato. eleg gazdag irodalom van errol a neten

  • Horka1

    tag

    válasz doc #11946 üzenetére

    Keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik... :))

    Keresd meg a Niceai zsinat történetét. Nem nekem keresed, hanem magadnak. Te nem hiszed amit mondok, járj utána...

    Misztikus maszlag. Hmm nem sokat láttál meg abból amit írtam.
    Próbálj ki egy gyakorlatot. Egyszerű...

    Alaposan nézz körbe a szobádban... Ha megvan, csukd be a szemed, és próbáld vissza idézni amit az előbb láttál. Apró részleteket, a falad színét a szekrény lábánál a szőnyeg mintázatát... Próbálj teljes élethű képet alkotni arról, amit egy perce figyelhettél meg...

    Ha az Isten maga állna az orrod előtt akkor sem látnád csukott szemmel, és még az is misztikussá válik amit egy perce láttál. Ú, vajon ott van, nincs, mi is volt mellette?

    Hogyan láthatnád Isten dolgait, ha még a saját közvetlen környezetedet sem tudod vissza idézni?

    Mindennel szemben állsz, hogyan láthatnál meg bármi értéket abban amit folytonosan támadsz?

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11945 üzenetére

    Az offba tett részednek megint semmi értelme. Általában ha valaki állít valamit, annak illik mutatnia legalább egy linket, pl. arra, hogy nevezetesen egy szavazaton múlt hogy nem került bele a reinkarnáció a keresztény hittételekbe. Ilyen egyébként nem volt, szóval neki sem érdemes állni keresni, de ha ő világraszóló felfedezést tett, akkor szívesen meghallgatjuk.

    Egyébként az előző kérdésedre válaszolva: te azt mondod, mindenki úgy értelmezi a Bibliát, ahogy akarja. Én meg azt mondom, hogy van objektív értelmezése. Főleg ha egy Jézustól vett példázatot nézünk, ott elég egyszerűen megállapítható, hogy kiknek, milyen környezetben, milyen céllal mondta. Ha ezzel vitatkozni akarsz, akkor engem inkább hagyj ki belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz Peethy #11949 üzenetére

    A Biblia "objektív" értelmezése egy érdekes kérdés.
    Ki vagy kik mondják meg, hogy mi az "objektív" és mi alapján?

    Link mutogatás:
    Ha csinál egy weboldalt attól megnyugszol? Naugye, hogy nem.

    Ha valaki csinál egy weboldalt, hogy Jézus/Mohamed/Sziddhárta/Lao-Ce (világnézetnek megfelelő aláhúzandó) egy "jegesmedve volt cintányérokkal" és arra hivatkozik attól még netto baromság marad... :U
    Persze utána lehet sipákolni, hogy "cáfold! cáfold!". :))

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Új hozzászólás Aktív témák