Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #11805 üzenetére

    én értem. :)

    topic-ról a véleményem feljebb megírtam. ennek, ilyen formában nincs értelme. azaz én nem látom...
    legalább is annak a szemszögéből, Akit mi képviselünk.
    az is igaz, hogy elő kell jönni alkalmas és alkalmatlan időben, de itt még a hely is az. kéretlenül senkit nem lehet fejbevágni az evangéliummal. és a menyországba sem lehet senkit akarata ellenére berugdosni. mert akkor az egy olyan hely lenne, ahol olyanok is lennének, akik voltaképpen nem is akarnak ott lenni...

    mentegetni a nézeteinket, hitünk szempontjait sem kell, Jézust megvédenünk aztán végképp nem. igaz, ha bántják, az ránk is ostorcsapásként hat, de Isten lévén megvédi magát, és eljön ítélni élőket és holtakat. vagy világosságot gyújt ott is, ahol legnagyobb a sötétség, mert hatalma van hozzá. mi, akik a megváltottakhoz tartozunk, és ezt hittel megvalljuk, tudjuk egyen egyenként, honnan hozott ki. akiket pedig nem hozott még ki, azoktól milyen jogon kérjük számon, nem tudhatják. hiszen mi sem tudtuk még a megváltaltanság állapotában, hogy Istennel való kapcsolatunkban hol állunk.
    a bűn fogalmát sem éthettük. hogy az maga egy állapot, az Istentől eltávolodottság állapota, és a bűnök, pedig ennek a következményei. amikor általában a bűnről hall az ember, akkor mindeki a btk-ban felsoroltakra gondol. ami ezt meghaladja, az emberi értelem tiltakozik bűnnek elfogadni...

    aláírásodhoz. én tudom a választ, de akkor is furán cseng. nem helyénvaló...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák