Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Alakul a TCP latency mérőm. Kiraktam web worker-be a websocket kapcsolatot. Megnéztem Chrome-ban, és ilyen 4-9ms-es tüskéket produkált folyamatosan amiatt, mert frissíteni kellett a kirajzolást. Ha növeltem a csomagküldési időt 1ms-ről 100ms-re, akkor nagyjából eltűntek ezek a tüskék, de úgy gondoltam, hogy jóval pontosabb eredményt kapok, ha a rajzolgatás nem befolyásolja a méréseket. A grafikon készítő libet egyelőre megtartottam, nem a legjobb, de nincs kedvem ezzel kínlódni, good enough. Kicsit tákoltam rajta, betettem exponenciális mozgó átlagot a kirajzoláshoz, hogy ne legyen annyira darabos, így már egész elfogadható.

    régi

    mostani

    Még kicsit szórakozok vele, bár median és jitter terén viszonylag nehéz ilyen folyamatosan stream-elő algoritmust találni, ami nem tépi szét a processzort és akadályozza a mérést, de majd körülnézek, hátha azt is meg tudom oldani. Szerintem ma egy kicsit később mérek is egyet helyi hálózaton, holnap meg felteszem AWS-re, ha tudom. Egyelőre a csomag mérettel nem foglalkoztam, úgyhogy csak egész számokat küldözget nullától végtelenig. Majd később belenyúlok, hogy lehessen csomag méretet is választani. Ezen felül a sorrendiséget sem vizsgálja válasznál, és az elveszett üzeneteket sem, úgyhogy azért még eléggé félkész.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák