Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    Ma kétszer is meglátogattak a UPC megbízásából.
    Először A HD-s boxot jött egy ipse bekötni, irtó nagy kupit hagyott maga után, mindent szétdobált (kábel végek, műanyag zacskók, stb). Sajnos Cisco-s boxot kaptam, nem volt neki több Philipse, így csak egyet adást tudok felvenni (+ egy amit nézek) és ki kellett alakítani egy leágazást, hogy a videóba és a tv-be (DVB-C tuner és kártyahely van benne) továbbra is menjen kábel. Minden ment remekül kivéve a lényeget: a HD csatornákat (Videótárban elérhetőek voltak a HD videók) de egy több mint három negyed órás telefon hívással sikerült elrendeznem, most már az összes előfizetett csatornát tudom élvezni.
    Egy órával az első távozása után jött a második aki a felvétel hibás szürke (3 éves) Thomson-t cserélte ki, sajnos, egy fekete Thomson-ra, már elfogytak a szürkék. Úgy volt, hogy ez kerül anyámékhoz de mivel nincsen rajta antenna kimenet és második Scart így náluk nem maradhatott mert nekik kell, hogy elérhető legyen az analóg adás, hogy nézni tudják (hogy miért inkább az analógot néznék mint a digitálisan azt nem tudom), végül is átkerült a box nagymamám szobájába (isten nyugosztalja szegényt) mert ott nem baj, hogy nincs analóg. Azért lett kérve egy második box mivel apám állandóan mérgelődött, hogy megszűnt az analóg HBO és nem tudja nézni a filmeket, most már tud nézni öt HBO csatornát + a HBO OnDemand-t.
    A telefon megint hozta a szokásos hibát így ismét be kellett jelentem, hogy engem nem hallanak a telefon-ba és mivel a hiba bejelentésnél is ezt csinálta így kénytelen voltam mobilról hívni a 1221-et. Végül is arra jutottunk, hogy csak az egyik telefon legyen bedugva a modembe legalább 24 óráig, hogy tudjanak távtesztet futtatni.

    Távirányítok helyzete:
    A szürke Thomson-hoz volt egy szürke távirányító ami meg is marat a feketére cserélés után, a Cisco-hoz pedig kaptam egy fekete távvezérlőt.
    Amikor a második férfi itt volt akkor a fekete box-ot a szürke távirányítóval kezelte és fel is konfigurálta a Samsung CRT tévéhez. Mivel az én Full HD tévé-monitor is Samsung így alapból jó hozzá a beállítás és mivel 3 évig használtam így kicserélem a Cisco-val érkezett feketére mert így egyrészt a megjelenítőt is tudom kezel + a megszokott eszköz van a kezemben. A fekete távvezérlő lesz használva a fekete Thomson box-szal egy Thomson tévén, box bekapcsolásra a tévé is bekapcsol.
    A szürke távirányítónak a gombjait sokkal könnyebb nyomkodni mint a feketének, ez főleg több ismételt azonos gomb nyomásnál jelent könnyebbséget a használatban de viszont a feketén van DVR gomb ami előnyt jelent a felvételek azonnali elérésében.

    Mindkét újonnan érkezett box nagyon jól néz ki, főleg a Cisco, a fekete Thomson sokkal kisebb mint a szürke társa és sokkal jobban is néz ki. A Cisco box-nak a teteje lukacsos ugyan úgy mint az ED3-as Motorola modemnek.
    Mivel a Cisco box-on csak egy Scart csatlakozó van így most nincsen átvezetve a box-on a VCR-nek a jelet, a box HDMI-n csatlakózik, a VCR és az azon átvezetett DVD lejátszó pedig Scart interfészt használja.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák