Új hozzászólás Aktív témák

  • Scoobyte

    csendes tag

    válasz D-LAN|FuRioN #5109 üzenetére

    Akkor röviden: A belső hálózaton jelenleg van NAS, riasztó, kamerarendszer amiket el szeretnék érni DDNS címen amit jelenleg a syno NAS biztosít free of charge (xxxxxx.synology.me). A Voda gigabites routren mivel semmit nem lehet csinálni ezért átirányítottam 1-65535 portot a USG routeremre. Így most kívülről lehet csatlakozni a DDNS címmel mindenhez, megy is az összes szolgáltatás de belső hálóról nem működik a DDNS címen elérés csak az IP-s. Illetve a NAS-on fut az AdGuard Home reklámszűrő DNS szerver, ez van beállítva elsődleges DNS-nek az USG routeremben.

    Ezért amikor otthoni hálózatra vagyok csatlakozva (wifi vagy vezetékes) nem tudom megnézni a szolgáltatásokat csak ha mindenhol felveszek egy párhuzamos hozzáférést local IP-vel, de az meg kintről nem megy ugye szóval mindig lesnem kell hol vagyok és a szerint csatlakozni.

    VPN be van konfigurálva és megy is azzal a belső IP címes elérés de nem akarok állandóan csatlakozni hozzá ha rá akarok nézni valamire és lecsatlakozni utána. Szeretném ha rendesen menne a névfeloldás bentről is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák