Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52345 üzenetére

    Rengeteget járok anyámmal kórházba, rákos és tavaly óta pajzsmirigy beteg. Ma is voltunk vérvételen, és csütörtökön is viszem dokihoz. Ez a kórház ráadásul a hírek szerint már 28x beadta a kulcsot. A Tatabányairól van szó. Volt 1-2x, hogy Tatára kellett mennünk 1-1 vizsgálatra, meg mi ketten a 3-3 oltást is Tatán kaptuk, de ennyi. Működik minden, nagyjából ugyanolyan, mint covid előtt. Sokat kell várni, néha nehezen megy. Van kollégáim között, akinek a felesége nővér, ismerek egy karbantartót, aki kezel többek között a lélegeztetéshez használt levegőnél valamit, így van rálátása az aktuális használatra, és a covid részlegre, meg onnan is jön infó, hogy kollégák már feküdtek bent covid betegként. Nem hallani, hogy itt ilyen gond lenne, hogy korlátozza őket valami, hogy megfelelő ellátást tudjanak adni. Egyik kolléga épp a 3. hullám derekán volt bent, talán visszakereshető, annó aszem a Laza topicba írtam róla, hogy lélegeztetőre került. Ő elégedett volt az ellátással. Amit viszont nem írtam, mert utána hanyagoltam kicsit a covid témát, hogy a mai napig egyébként szarul van, és karácsony előtt-re tartogatott egy csomó szabit, mert mindenféle vizsgálatai vannak azóta a long covid miatt. Ezeket is megcsinálták neki. Most meg pesten van, műtik a szemét, de az magán lehet.
    Azért működik most az EÜ, csak általánosan sz*r, pont, mint a covid előtt.
    Kevesebb várakozás, gördülékenyebb folyamatok nagyon kellenének. Időpont foglalás, időben behívás, a gépbe pötyögés, ezek nagyon rosszul mennek errefele. A gépek pl. nem tűnnek túl réginek vagy rossznak. Én vagy 10 éve futottam bele, hogy gyakorlatilag rossz EKG géppel próbáltak vizsgálni, de az is a házidokinál volt. Tudták, hogy szarakodik, de nem tudták lecserélni.

Új hozzászólás Aktív témák