Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz EmberXY #36544 üzenetére

    Évezredhez képest igen, de nekem amúgy 2000-es évek eleje az kb a 2000-2003-at elfoglaló idő, a közepe a 2004-2007 időszaka, és onnan a 2000-es évek vége.
    Az SP3-at annyira nem szerettem leginkább a gépigény adott hozzá, semmint az élményhez. Oda már tényleg valid volt az 1GB RAM, míg a sima XP 64MB-on is elment.
    Az Athlon XP-m sem véletlenül volt már a végén 2GB RAMmal, ha játszani is akartam, akkor bizony 2009 kora őszén már kellett. Igaz akkor már Vista külsőre tuningolt SP3-as Win XP-m volt.

    A Vista nekem is kimaradt itthon sajátként, de munkámból adódóan volt közöm hozzá bőven, és bár kupac szar volt az Xphez a Win7hez képéest meg pláne, de elképesztően gyönyörű, főleg akkoriban, mai napig nem volt ilyen szép Windows. (A 7-es Aeroval a második helyezet)

    Jól sejtettem, 4th gen I3. 4130, nekem 4330 volt, de most is van itthon egy gépem 4170-el (ugyabnaz mint a tied, csak 300MHZ-el gyorsabb, a 4330 ilyen szepontból izugalmasabb volt, mert 100MZ-el volt ugyan csak gyorsabb de 3MB helyett 4MB cache volt benne, és asszem a VGA is jobb volt benne).
    Akkor ez a tied DDR3-as gép, szóval ebből tényleg maximum a HDD-t vagy az SSD-t tudod az újba átmenteni. Ehhez képest a 10100F rakéta, 3-al későbbi gen csúcs I7-esét is veri, alacsonyabb fogyasztással és hővel mint amit a mostanid produkál :)

    A munkahelyi géped alig jobb (400MHZ) meg DDR4-es memória, de összesen ennyi, nem csoda h nem érzed a külömbséget, az otthoni a 16GB RAM miatt bizonyos esetekben még gyorsabbnak is tűnthet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák