Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgranc

    aktív tag

    válasz robi1979 #25056 üzenetére

    like! Nekem tetszenek a mintaképeid.

    A FF objektíveknél vedd azt is figyelembe, hogy gyakran drágábbak, nagyobbak, nehezebbek. Ha APS-C objektíveket veszel most, valóban buk(hat)sz majd a cserénél (bár én pl. minden objektívem használtan vettem, várhatóan semmit nem fogok bukni az eladásuknál) , ugyanakkor lehet hogy pont most fizetsz többet a FF sorért...

    [ Szerkesztve ]

  • vihartigris

    őstag

    válasz robi1979 #25056 üzenetére

    APS-C vázakon is kiválóan használhatóak a full frame objektívek, jó páros a 6300 85 1,8 kombó.
    "A7III az a váz, amelyen akár a régi Canon objektívek is mennek Eye AF-el? Az a6300-on pedig nem MC-el"
    A 6300-on is mennek bizonyos EF objektívek az MC-11 által támogatott obik egészen jól szuperálnak, de minden bizonnyal az újabb vázak ebben is jobbak, több obi támogatott.

    bármi reciproka a semmi

  • p_adam

    addikt

    válasz robi1979 #25056 üzenetére

    Lehet más nem ért velem egyet, de szvsz Canon objektíveket már nem túlzottan érdemes gyűjteni arra, hogy Sony vázzal és MC-11-el meg használd őket és épp elfogadható legyen az Eye-AF. Akkor már inkább egy Canon váz, sokkal gyorsabb és megbízhatóbb a követő AF ezekkel, vagy maradni a natív E-mount objektíveknél, vagy én kezdetben még manuális objektíveket se vetnék el, mert képminőségben összemérhetők és sokkal olcsóbbak.
    De tény, hogy sokkal kényelmesebb egy szemet lekövető AF rendszer (megfelelő objektívvel), mint ami az A7III-ban vagy A6500-ban van, de alatta nincs (meg a Canon 250D a legolcsóbb, ami tudja ezt, az M50 sajnos nem)

  • mikrofon

    veterán

    válasz robi1979 #25056 üzenetére

    Tipikus mai fogyasztói társadalom okozta "fertőző betegség" szerintem ami a HSz-edben van szerintem. Ezt kérlek ne vedd magadra ez nem ellened szól!!

    Már most olyan dologra gyűjtesz, olyan ra költesz amire nem biztos, hogy szükséged lesz. Magad írtad, hogy nem biztos hogy FF-re fogsz váltani, de azért mégis olyan objektíveket veszel, hátha mégis. Szerintem célszerű az aktuális igényeket kiszolgálna és megnézni mi lesz egy - két év múlva a valódi igény. Most ennyi idő alatt sokat változik a technológia a fenykepezésben.

    Egy extrém pelda, hogy mire is gondolok. Én napok óta izzadok, hogy legyen erőm visszatartani a karomat egy rendelés leadásáról. Mégpedig egy pana g9 és pana leica 10-25/1.7 rendelésétől. Igen MFT méretű szenzor a Sony a9 után/mellé. Nem a váz ami vonz hanem a lencse. Mert szerintem ez a lencse kifejezetten jó beltéri fotózáshoz, gyerekhez kismamahoz. Engem a sigma art 18-35/1.8-ra emlékeztet mindig is akartam egyet de az még tükrös volt én meg már milc-ben gondolkodtam. Igen lehet vitázni, hogy af milyen, milyen a pana dfd af technológia. De az "csak" egy dolog a másik meg az objektív. Már a Sigma art 1.8 zoom-okkal meg lehetett oldani mindent évekkel ezelőtt, az akkori vázakkal. Ezt a szintet meg biztos hozza a Pana g9 + 10-25 objektív... Még ha megrendelésre is dolgozol, de ha magadnak, akkor is a 4k-ra leméretezett fotók jól nézhetnek ki mft, apsc szenzorból is. Persze az is tény hogy a Sony FF szenzorból sokkal jobb, sokkal szebb sokkal könnyebb....

    @p_adam-mal is egyet értek . Ma már mc-11 -re alapozva Sony vázakhoz a semmiből felépíteni egy Canon rendszert szerintem nem olyan jó. Ráadásul a Canon R rendszer piaci növekedésével, bővülő obi parkjával a tükrös objektívjeik egyre értéktelenednek majd...

Új hozzászólás Aktív témák