Új hozzászólás Aktív témák

  • Rapid136

    őstag

    válasz McDuglas #18318 üzenetére

    Ez mondjuk szerintem feltételezés...
    Most komolyan bridge géppel hányan mennek fotóssuliba? Mi marad? A m4/3, de leginkább az APS-C... aki meg ff vázat vesz azoknak hány százaléka kezdő?
    Átszámoltatjuk egy olyan rendszerbe őket amit soha nem próbáltak és nem is nagyon fognak, de legalább viszik tovább a számolgatást... na ez a majom/banán/slag effektus.
    Az emberi agynak képesnek kell lennie arra hogy megtanulja az érzékelőméretekhez tartozó normálobjektiveket számolgatás nélkül...azt a 2-őt vagy max 3-4 különbözőt. Félek sokan azt se tudják mekkora az érzékelőjük, a zoomok korában meg az alapobjektiv se igazán mond nekik semmit.
    Ilyen hiányosságok mellett a szorozgatás a legfeleslegesebb amit megtanulhatnak. Ha a fentieket megértenék akkor viszont meg már nem is lenne szükségük a szorozgatásra.
    (csak a vicc kedvéért, a normálobjektiv gyujtótávolságát az érzékelőméretből a Pithagorasz tétellel számolhatod ki)

    én is befejeztem...
    :))

    Sony A9 + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Új hozzászólás Aktív témák