Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csuzda

    aktív tag

    Sziasztok!

    Processzor hűtőpasztát el kell kenni vagy elég egy pötty, több kisebb pötty, csík, vagy kereszt és majd a hűtő rányomása megoldja? Illetve az egész proci felületre jutnia kell a pasztának vagy sem?

    Mert én el szoktam kenni (általában Tesco club kártyával), hogy mindenhova jusson egy vékony réteg és utána helyezem fel a hűtőt. Így pont annyi paszta lesz a procin aminek kell lennie, mindenhova jut és nem is folyik ki.

    Bizonytalanságomat az szülte, hogy a TheVR-osok felraktak egy videót ahogy gépet szerelnek és kommentek között is felmerült a kérdés. KÉP. Na most akkor hogy is van ez?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • csuzda

    aktív tag

    válasz SP4C3 #18411 üzenetére

    Ha nem kenem el akkor 3 eshetőség van.
    1. Keveset rakok és akkor olyan lesz mint az általad linkelt képen.
    2. Pont tökéletes mennyiséget rakok rá, aminek annyi esélye van mint pénzfeldobásnál az élére ejteni az érmét.
    3. Sokat rakok rá, így kifolyik és ki tudja hova és mit tesz.

    Az 1. ponttal az a gond, hogy nem ér el a sarkokhoz a paszta, így csak középen fog érintkezni a pasztán keresztül a két felület, így ott levegő lesz ami nem viszi át a hőt. Tudom... Tudom, hogy a proci közepén van a lényeg, de én úgy tudom, hogy minél nagyobb felületek érintkeznek annál több hő tud elvezetődni (milyen szép magyar mondat :DDD ). Az meg hülyeség, hogy a sarkoknál nem kell hőt vezetni, mert a proci kupakja ugyan úgy elosztja a hőt, vagyis a sarkokról is lehet vezetni.

    (#18409) Devas: Igen, ismerem az Intel gyári hűtőjét. Nekem is van egy ilyen valamelyik doboz aljában kicsit elkenődött pasztával :D . Az első pasztázásom a régi Intel Core 2 Quad Q6600 procim volt, amin láttam, hogy az intel hűtője nem érintkezik a sarkokkal. Újrapasztáztam, majd vettem rá egy CoolerMaster Hyper TX3-at ami 15 fokkal lejjebb vitte a hőmérsékletét. Oké, nem egy kategória a két hűtő, de így fel tudtam húzni 2.4Ghz-ról 3.0-ra, és még így is hűvösebb volt a proci.

  • csuzda

    aktív tag

    válasz Pszihonaranc #18433 üzenetére

    Az i7 2620M 2 magos és 4 szálas.
    Az i7 2720QM pedig 4 magos (Q=quad) és 8 szálas. Illetve ez már 32GB RAMot támogat és nem csak 1066 vagy 1333Mhz-n hanem már 1600Mhz-n is. A Cache is nagyobb.

    Nyers adatokból ennyi jött le nekem, én az utóbbit, a 2720QM-et venném, de ugye fontos tényező az ár és a használat.

    Turbóval 3,4 és 3,3Ghz-re mennek fel, a kérdés, hogy ez megtörténik-e.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák