Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz pakriksz #358 üzenetére

    És az autós jogsit ki fizeti? :D Csak a kolléga akinek válaszoltam olyan minimál vegetálós életmódba ment bele, hogy ne 1,5 millióba kerüljön a diploma, hogy szerintem abba nem alapértelmezett a jogsi. Persze kényelmes, de pénzbe kerül.

    Robira is kell biztosítás, meg kell venni, tankolni kell bele. Az se 2 fillér és nem hinném, hogy sokkal olcsóbb mint havi 3600 Ft amibe a bérlet kerül pesten. Ha elővárosból jársz akkor még inkább nem éri meg mert az elővárosi bérletek 90%-osak. Pl Szentendréről a Blaha az kb 25 kilométer. Az oda vissza 50. Heti 250, havi 1000. Fogyaszt kb 2-3 litert 100-on szóval kell bele tankolni 20 litert egy hónapban alsó hangon. Ez 345-ös benzinárral számolva is 7000 Ft. És akkor hol vagyunk a 450-től... Ezzel szemben a bérlet csak 3450 (BKV)+1190 (HÉV). Ilyen távolságból a volán is kb ennyi.

    Amúgy nem tudom miért ennyire ledöbbentő, hogy 3 évi megélhetés és költség 1,5 millióra rúg. Ez nagyon betette a lécet többeknél is. Pedig nem olyan sok ez, ha belegondolsz, évi 500.000 az havi 42.000. Ebben van benne az egyetemista kajája, bérlete, tankönyvei, ruhája egyéb költségei. Ha valaki szerint ebből a "túlzó, pénzszóró" igényből le kéne adni az szerintem sürgősen menjen orvoshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák