Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Nem csoda a hiány. Az info szak azért nem egy nemzetközi tanulmányok, meg művelődésszervező amit bármelyik műkörmös p*csa el tud végezni úgy hogy közben folyton bulizik. Nem tudom infon hogy van, de pl gépészből évente diplomát kap kb 100-150 ember (de volt amikor ennek csak a fele). Gondolom infoból sem 1000-es nagyságrendben kerülnek ki a végzettek.

    Amúgy sok igazság van abban amit írtak előttem, irreálisak a cégek elvárásai. Nappali tagozatos legyen, de teljes állásban kéne dolgozni, persze 400-500-as órabérért meg lehetőleg legyen 5 év szakmai tapasztalatod meg az sem árt ha rendelkezel pár jó referenciával...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bitblueduck #12 üzenetére

    Nem mindenki akar kivándorolni, ennél jóval kevesebb pénzért is simán szivesen dolgoznak az emberek. Nem kell nekünk a nyugattal versenyezni, elég ha csak normálisan megfizetik az itthoni munkát.
    2 informatikus barátom IOS-re fejleszt itthon egy amerikai cég leányvállalatánál. Olyan netto1200-1300 közötti órabérben vannak gyakornokként, diploma után van továbblépési lehetőség és 2 évente van béremelés. Ezzel tök elégedettek. Szerintem sokaknak nem lenne ennél több kérése és akkor messze nem beszélünk havi 600k-ról.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz pakriksz #19 üzenetére

    Sajnos ez egy kettős gordiuszi csomó. Elvárják a papírt de nem ez számít. Az első körön hogy egyáltalán behívjanak kell, hogy ott szerepelje a diploma meg a nyelvvizsga és a többi. De amikor már konkrétan felvételiztetnek akkor már nem ez számít. Tehát szakmailag is meg kell felelni és papíron is a HR-esnek. Meg sajnos a magyar az papírfetisiszta mindenhez végzettség kell, papír, igazolás, disznóbőr, szűzlány vére.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Aki azt mondja külföldön mennyire drága az élet az kb csak Londonban meg Berlinben gondolkodik. Pl Vilshofen Passautól 30 km-re 800 euro egy 1,5 szobás lakás. Ez se kevés pénz de messze nem 1500. Egyesült királyság Glasgow 900 font egy szobakonyha (amúgy tök szép helyen). Edinburgh szintén 800-1000 körül bérelhető egy garzon. A fizetések meg ugyan úgy 2500 font körül alakulnak. Az árak meg kb 30-40%-al alacsonyabbak mint Londoban vagy hasonló trendi nagyvárosban. Nem véletlen. Szóval a 10-en egy lakásban szart éve, nyomorogva egy hülye képzelgés többnyire azokkal történik meg akik puszira mennek ki pénz nélkül Juszufhoz gyrost árulni meg virslit csomagolni a szalag mellé....

    Amúgy aki mondta, hogy a munkavállalóknak alább kell adni az igényeiket azt kérdezem hova? OK te 10 éve 500 Ft-ért kezdtél. Csak azóta az az 500 forint messze nem ugyan az mint ma. Volt egy "pici" infláció. Mellesleg amikor egy műkörmös p*csa névtábla osztogatásért egy rendezvényen kap 800-at akkor azt hiszem 3 év egyetem után egy baromi nehéz és összetett területen elvárható ennél kicsit magasabb bérezés. 500 Ft-ot szórólapozásért fizetnek. Egyszerűen megalázó. De számoljuk ki hogy amúgy miért nem elfogadható ezen kívül.

    Végzel 18 évesen a gimiben. Felvesznek, okos vagy, szorgalmas, nem csúszol. A képzésed ugye fizetve van, de a szüleid fizetik a megélhetésed, ha nem otthon laksz akkor kolit/albit. Havi mondjuk 30 kajára, koli az olyan 10-20 ezer. Kell tankönyv is, fénymásolás, bérlet. Erre számoljunk kb 25.000-et (csak a bérlet 18000 körül van pesten egy félévre). Szóval egy félév a tandíjon kívül vagy 250.000 forint. Ez nem fog leesni a fáról. Ok, ha okos vagy kaphatsz ösztöndíjat. Ez az óbudain maximum 42.000 Ft. De pl Miskolcon ennél sokkal kevesebb. Ha nem buksz meg semmiből ÉS olyan jól tanulsz, hogy ösztöndíjat kapsz te műszakin nem fogsz elmenni mellette dolgozni mert nem lesz időd rá. Reggeltől estig bent vagy, és amikor 6-7 felé hazaérsz akkor állsz neki tanulni meg házit írni. persze tudom vannak szuperemberek akik nem alszanak és egyszerre 3 helyen vannak, de az egyetem mellett dolgozók mind csúszók, vagy egyéni tanrendesek vagy erősen bukdácsolnak. Jah majdnem lefelejtettem a nyelvvizsgát hiszen abból is kell 1 mindenképp, de ugye inkább 2. Az is 60.000. Mert tanfolyamra nem megyünk mert az drága.

    Szóval akkor 6*250k az 1,5 misi. Szóval neked belekerült 1,5 millióba a diploma amit megbeszéltünk, hogy csak azért kell, hogy jól nézzen ki a cég portfóliójában. Emellé még képezni kell magad önszorgalomból, naprakésznek lenni, de ezt ne váltsuk pénzre.

    Akkor vagy 21 éves. Nincs munkatapasztalatod, de naprakész vagy, elszánt, jóképű szóval találsz egy gyakornoki munkát. Ekkor ugye felvesznek 500 Ft-ért vagy minimálbérre hiszen mit akarsz tapasztalat nélkül csak a nyomorult diplomáddal. Ha 500 Ft-ért dolgozol havi 160 órát az 80.000 Ft. Ebből lejön 10.000 bérletre, 30-50 kajára (és akkor ugye elég minimálon oldottad meg) szóval van 20-40k-d albérletre és minden másra. Persze lakhatsz otthon mert az olcsóbb. A legkevesebb szakmai tapasztalat amit megkövetelnek az 2 év tehát akkor 2 év után lelépsz és keresel egy rendes állást.

    23 évesen vagy ott, hogy igazából még nincs értéked a piacon, de talán kapsz egy olyan állást amiből el tudsz költözni és meg tudsz élni. Nincs megtakarításod, a szüleidnek nem adtál vissza semmit, nem tudtál nekik anyagilag segíteni. Gyerek? Ugyan...

    Ehhez képest Paraszt Józsi 16 évesen kijön az oskolából elmegy a belezőbe dolgozni a helyi sertéstelepen és megkap 80-110 nettót.

    Persze később jön a jó fizetés, meg jobb egy irodában dolgozni mint a belezőben, DE AZÉRT NAH... Az embernek a 30 éves kora előtt is meg kéne élnie valahogy.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Béééla #154 üzenetére

    Egy normális egyetem MELLET nem lehet dolgozni ha nem csúszol. Elvileg minden félévben megcsinálsz 30 kreditet. Átlagolva egy tárgy 4 kredit, ehhez tartozik 2 óra előadás és 2 óra gyakorlat, gyakran még labor is. 30/4 7 de mondjuk hogy a laborokat nem számoljuk szóval legyen 8 tárgyunk egy félévben. Akkor tehát 8*4 az 32 óra amit be kell járnod. Az napi 6,5. Ugye ekkor még nem volt lyukasóránk és nem utaztunk. Aludni kell, de mivel kemények vagyunk csak 6 órát alszunk. (persze ez elég egészségtelen de ez senkit sem érdekel). Szóval elmegyünk reggel 8/9-re egyetemre bent vagyunk 6-7 órát, onnan még át is kéne érni a munkahelyünkre az fél óra. Tehát olyan fél 4 körül fel is tudjuk venni a munkát. Biztos rendkívül produktívak leszünk, de sebaj. Bent vagyunk 4 órát, akkor olyan fél 8 körül elindulunk haza. Hazaérünk mondjuk fél óra alatt az már 8, evés, fürdés, kajacsomagolás másnapra. 9-kor pedig akkor nekiállunk felkészülni a beugrókra, csinálni az egész féléves házit, megtanulni az egész elméleti anyagot legalább részben, hogy ne ZH előtt kelljen. Jah meg ugye önszorgalomból otthon tanulunk meg olyanokat amiket a munkahelyen elvárnak. Erre van 3-4 óránk ha szeretnénk 6 órát aludni minden nap. Persze életünk az nincsen, se pénzünk, de hát az majd 30 évesen...

    Persze ez az ideális eset ha jól tudjuk összerakni az órarendet. Nekem pl van katalógusos órám délelőtt és 5-kor is. Az a napom kiesett. Több helyről küldtek el, hogy ha nem tudok bemenni minden nap keresnek majd mást. Plusz én pl 1,5 órát utazok be az egyetemre szóval az nagyon meg tudja dobni az órákat.

    Nem mondom, hogy nem lehet egyetem mellett dolgozni, de ne ez legyen már az alap elvárás. Vagy akkor legyen biztosítva a lehetőség normálisan és ne legyen elvárva egy aktív nappali tagozatos gyakornoktól, hogy vén tapasztalt rókaként álljon helyet. Elhiszem, hogy a cégeknek a szakit éri meg alkalmazni de ez nem így működik...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vzozo #156 üzenetére

    Az fasza lehet, igazi álom. Egy 15 ezres kisvárosban, ahonnan óránként egy vonat megy Passauba.

    Magyarországon is van ilyen település, óránként közlekedő vonat teljesen korrekt. Főleg, hogy reggel és este sűrűbb csúcsidőben. Ha csak ennyi a kifogás... A HÉV meg szentendréről 40 percenként jár. De amúgy is csak azért mondtam, hogy teljesen normális távolságban még nagyvárosok környékén is simán lehet emberi áron bérelni. Amit te is megerősítettél szóval nem értem mi a probléma.

    Ez egy befektetés. Felnőttképzésben egy néhány napos tanfolyam kerül ennyibe.

    A cukor meg egészségtelenebb mint a stivia. Nem tudom mi köze ennek ehhez. Amúgy meg igen befektetés amit elvársz, hogy megtérüljön. Minél többet fektetsz be annál nagyobb hozamot szeretnél. 500 Ft-os órabér az nem hozam, az vicc.

    Nézd, én el tudtam végezni egy BME-VIK-et úgy, hogy mellette volt egy majdnem főállásom (tehát a többiekkel egyenrangú, felnőtt munkaerőként kezeltek, annyi különbséggel, hogy én átlagosan heti 25-30 órát dolgoztam csak), laborvezető voltam és önkéntes munkában egy relatíve nagy diákszervezet napi ügyeit is intéztem. Igaz, rá kellett húznom néhány félévet, de valamit valamiért.

    Elhiszem, ha csúszol úgy persze van időd rá. Csak éppenséggel nem az a normális, hogy csúszol nem? Amúgy én azt az esetet írtam le ha valaki terv szerint halad. Nekem is túlcsúszik a képzésem, van 15 kreditem a félévben, dolgozok is.

    Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?

    Te fizeted vagy a húsvéti nyuszi? Most te komolyan úgy tapasztalod, hogy a középiskolai angolképzés felkészít egy nyelvvizsgára? Én pl 1 évig dolgoztam az egyesült királyságban még sincs nyelvvizsgám. Egyszerűen kidobott pénznek érzem. Ehhez képest majdhogy nem felső fokon beszélek. Persze ez a HR-es kiscsajt nem érdekli neki a papír kell.

    Megbeszéltük? Tényleg? Szerinted ennyi a diploma?

    Ha visszaolvasol vagy 10 ember is megerősítette, hogy a papír semmit nem ér, a tudás számít, de mégis fontos, mert presztizs a cégnek és az első szűrőn átvisz. Nem az egyetemi képzés jogosultságát kérdőjelezem meg, de pl ha elvégzel egy Cloos robotkezelői tanfolyamot 2 hét alatt, lehet piacképesebb leszel mint egy 3 éves diplomával. Szóval önmagában hogy elvégeztél egy általános gépész vagy mérnök infot kiemelkedő adott részterületet érintő tudás, tapasztalat nélkül túrót nem ér.

    Nyilván a tanyag is erősen kérdőjeles, én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag. Igaz, jó régen volt már az.
    HÁt ez az, mikor volt az a régen? 10 éve? 5 éve? A műszaki terület gyorsan változik, ehhez képest mi még mindig csavarsajtót rajzolgatunk kézzel. Auto CAD legfeljebb szabvállba van, COSMOS-al végeselem modellezünk miközben 6x kiröhögnek ezzel az iparban. A legtöbb dolog amit tanítanak nem felesleges (bár a Közgáz 1-2, Vállgazd 1-2, Menedzsment vonalat azért megkérdőjelezem mennyire fontos) de elavult.

    Lásd fentebb, senki sem tiltja meg, hogy a felsőoktatás mellett dolgozzál. Főleg manapság, az internetes freelancermunkák világában.

    A cégnek sem tiltja meg senki, hogy értelmes elvárásokat támasszanak a gyakornokok felé.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni.
    Ebben nem hinni kell, ez tapasztalat. Persze van sok normális cég is, de a KKV szektor borzasztóan el van szállva.

    A topik tanulsága szerint azért vannak, akiknek sikerült...

    Állítottam én az ellenkezőjét?

    #159) vzozo
    Vázlatosan:
    - nem mondtam az ellenkezőjét, csak éppenséggel nem ez az elvárás és a normális. A bolognai rendszer lehetőséget ad erre, de nagyon más lenne a leányzó fekvése ha még mindig osztatlan lenne
    - Jah csak nem te választod meg melyik óra katalógusos és melyik nem. Nekünk abszolút hoki tárgyakból is volt jelenléti. Egyre inkább komolyan veszik ezt. Amúgy is a diák munkája az, hogy bejárjon és tanuljon.
    - oda és vissza is. Igen, remek élmény a tömegben állva a fékezgető villamoson tanulni. Mellesleg kérlek rajzolj műszaki rajzot a buszon, vagy írj jegyzőkönyvet. A fejedbe üvöltő kisgyerekekről és a mobilról zenét hallgatókról nem is beszélve. ideális tanuló környezet.
    - Ebben igazad van, a "szemét multik" sajnos messze a legjobbak ebből a szempontból.

    Zárógondolathoz: Ez így van. De lehetne ez sokkal könnyebb mindenkinek, csak senki nem látja a másik fél problémáit, illetve pl a hallgatók problémái le vannak söpörve pont az álltalad művelt módon. A nem tetszik akkor eltakarodhatsz hozzáállás abszolut nem konstruktív...

    (#174) Béééla

    Én sem mondtam, hogy ne lehetne megcsinálni. Csak ne az legyen már az alap elvárás, hogy eleve megrokkanva lépjünk a munka világába...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz aaa3 #225 üzenetére

    Most ezt nem tudom, hogy te komolyan gondolod, de legalábbis remélem mert viccnek durva lenne...

    A tankönyv bérlet stb azt félévre 25000-et gondoltam, reméltem ez nyilvánvaló. Egy A0-s rajzot kinyomtatni nem olcsó, ahogy pl 60 oldal dokumentációt szines ábrákkal sem.... Ezekből nagyon gyorsan összeszalad a 25k. Ráadásul csak az előirányzott jegyzet kerül 18.000 körül félévente amit persze senki nem vesz meg mind de akkor is legalább 5-6000 ami tényleg kell. Amúgy te ezt a bicikli dolgot komolyan gondoltad? Légyszi járjál már be szentendréről biciklivel. Esetleg vácról vagy vecsésről. Hóban, fagyban, esőben. Szarrá izzadod magad reggel nyolckor, biztos nagyon jó utána abban lenni. Esetleg szóbeli vizsgára/szigóra mennél öltönyben biciklivel? Amúgy 10.000-ért tudod milyen biciklit kapsz? De amúgy ha már ennyire minimálról van szó sétálni is lehet. 20-30 km, ugyan kit érdekel, csak időben el kell indulni...

    20-30ból már három felnőtt eszik. úgy h mosogatószer, papír is a kosztpénzzel van számolva
    Én nem költök sokat kajára, igyekszek gazdaságosan megoldani, főzök is magamnak, csak nem akarok 30 évesen hiánybetegségekben és gyomorrákban megdögleni ha nem muszáj. Persze mindig lehet leadni, meg ételosztásra is lehet menni az még olcsóbb...

    milliónyian örülnének 500/h nak is, de sok melóért irreálisan sok,
    Pont emiatt képesek diplomásoknak ekkora összeget felajánlani. De ha te ennyire örülsz neki akkor dolgozz ennyiért. Érdekes németországban egy segédmunkás is 7 eurót kap óránként.... Itt meg egy friss diplomásnak kiszúrják a szemét ennyivel... Persze tudom afrikában még rosszabb, de engem ez miért érdekeljen? A közműveket sem érdekli, a boltost sem érdekli, a NAV-ot sem érdekli, hát engem sem érdekel.

    (#213) vzozo

    Én nem akarom folytatni, mert ez parttalan. Mind a ketten szét tudjuk cincálni egymás hozzászólását. Igazad van neked is, persze, mindig lehet kicsit húzni a szíjon, meg megszívni a fogunkat, meg összeszorítani a seggünket, hogy még 2 évig beáldozok, csak biztos ebbe az irányba akarunk menni? Folyton a "majd jobb lesz" meg "most egy kicsit még tartsunk ki" csak aztán az egyszeri embernek sose lesz jobb. Itthon senki sem áll ki magáért és ezt kegyetlenül ki is használják.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz aaa3 #329 üzenetére

    1, kolit említettél, oda nem kell bic, de bérlet sem.
    So wrong. Nagytétényi koli? Vannak ott Óbudaisok nem is kevesen. Azok majd teleportálnak? De más egyetemnek is van kolija elég messze a tényleges épülettől.

    3, nem tom mennék e elővárosba -20k bérért ha holtfáradt és évftsktólelszakított leszek tőle,
    Mi? Mi az hogy mennék-e? És aki gyárilag ott lakik?

    öltöny vs bic -> ennyire fantáziatlan vki a tiltakozó érzelmek miatt? váltóruha,szappan.
    Hm. Légyszi mutasd meg hogyan viszel kultúráltan öltönyt biciklivel. Esőben mondjuk. Vagy mondjuk egy jó kis 10 kilóméteres tekerés télen szélben. utána hova rakod a ruhát? Az nem 1 rövidnadrág ha nem akarsz tüdőgyulladást rakni. Vagy majd egész nap cipeled a bőröndöt?

    segédmocis is olcsóbb lehet benyával együtt mint a bérlet.
    Egy normális nem minden 2. sarokban lerohadó segédmocis kb 70k. Plusz ugye jogsi. Akkor már olcsóbb a bérlet. De csak azért említem meg mert te is folyton az elméleti minimum megélhetési költségekről beszélsz. 300 Ft-os párizsi. Persze lehet azt enni, csak amitől a kutya is bélgyulladást kap, nem hinném, hogy tiszta szívvel ajánlható akárkinek is. Vagy te a gyerekeid ilyesmivel eteted?

    voltak itt már 2-en, akik emberfeletti (igaz, tanulmányi, nem megélh) egyetem alatti erőfeszítések megtételéről írtak itt a saját életükből. választási lehetőség a mottó.

    Én soha nem mondtam, hogy nem lehet megélni, vagy lehetetlen elhelyezkedni. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy az emberek nagy része nincs megáldva kivételes kitartással, jó családi háttérrel és egy nagy adag szerencsével. Sokan baromira nem próbálják megérteni a probléma forrását, csak a saját kis világukban tudnak gondolkodni.

    Én elmondtam, hogy a pályakezdők nagy része miért olyan amilyen. Ezt le lehet söpörni az asztalról mindenféle, "de bezzeg én" meg "így is úgy is lehet" dolgokkal. Ezt teszik a munkáltatók. Nincs is normális munkaerejük. Kicsit olyan itt 1-2 hozzászóló, hogy nyer egy kocsit, aztán váltig állítja, hogy már pedig ingyen is lehet szerezni, mekkora barom vagy hogy te fizetsz érte.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz pakriksz #358 üzenetére

    És az autós jogsit ki fizeti? :D Csak a kolléga akinek válaszoltam olyan minimál vegetálós életmódba ment bele, hogy ne 1,5 millióba kerüljön a diploma, hogy szerintem abba nem alapértelmezett a jogsi. Persze kényelmes, de pénzbe kerül.

    Robira is kell biztosítás, meg kell venni, tankolni kell bele. Az se 2 fillér és nem hinném, hogy sokkal olcsóbb mint havi 3600 Ft amibe a bérlet kerül pesten. Ha elővárosból jársz akkor még inkább nem éri meg mert az elővárosi bérletek 90%-osak. Pl Szentendréről a Blaha az kb 25 kilométer. Az oda vissza 50. Heti 250, havi 1000. Fogyaszt kb 2-3 litert 100-on szóval kell bele tankolni 20 litert egy hónapban alsó hangon. Ez 345-ös benzinárral számolva is 7000 Ft. És akkor hol vagyunk a 450-től... Ezzel szemben a bérlet csak 3450 (BKV)+1190 (HÉV). Ilyen távolságból a volán is kb ennyi.

    Amúgy nem tudom miért ennyire ledöbbentő, hogy 3 évi megélhetés és költség 1,5 millióra rúg. Ez nagyon betette a lécet többeknél is. Pedig nem olyan sok ez, ha belegondolsz, évi 500.000 az havi 42.000. Ebben van benne az egyetemista kajája, bérlete, tankönyvei, ruhája egyéb költségei. Ha valaki szerint ebből a "túlzó, pénzszóró" igényből le kéne adni az szerintem sürgősen menjen orvoshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz ModliH #372 üzenetére

    Valószínűleg te jártál elit helyre, mert nem általános a 3 nyelv oktatása. 2 szokott lenni amiből 1 amit tényleg komolyan vesznek. 90%-ban latint pl nem is lehet választani, angol, német és esetleg francia vagy spanyol, de többnyire ezek sincsenek. És higyjétek el sokaknak a nyelvvizsga 30 ezer körüli díja igen is nehezen kifizethető. Pláne ha meg is húznak mert olyanjuk van. Sokan azért buknak meg a szóbeli részén mert olyan témát kapnak amiről magyarul sem nagyon tudnak beszélni. Dél-amerikai külkereskedelem lehetőségei európában...

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz ModliH #379 üzenetére

    Te írod, hogy jó tanárod volt aki beléd verte és adott egy megfelelő alapot, hogy magadtól is képes légy fejlődni a nyelvben. Ezzel szemben nálunk bejött óra elején, kiadott 3 oldalt a munkafüzetből majd keresztrejtvényt fejetett és mobilozott. Mindenki szerint halál jó fej volt, de mint tanár.... Amúgy én is magamtól tanultam angolul, sőt egy évre kimentem az egyesült királyságba dolgozni szóval itt most nem azt próbálom megvilágítani, hogy lehetetlen lenyelvvizsgázni, de közel sem olyan magától értetődő a papírfecni megléte mint azt sokan hiszik.

    Ezért is nem értem, ahol követelmény ott miért nem megy mondjuk angolul az interjú? Jaaa, hogy a HR-es p*csa sem beszél angolul, csak a papírokat gyűjti be...

    Amúgy nehogy azt hidd, hogy nem buktatnak meg. Szívfájdalom nélkül elkaszálnak nyelvvizsgán ha éppen olyanjuk van, vagy már túl sokan mentek át. Persze vannak helyek ahol meg a hülyéket is átengedik. Az egész rendszer egy nagy pénzlehúzás.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák