Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz kokyt #121 üzenetére

    Ez pont így működik. Pl. az MSDNAA-ban elérhető szoftverek sem annyiba kerülnek az államnak, amennyibe kerülne, ha dobozosan venné meg, de még csak nem is mennyiségi licenc árban van. Rengeteg cég eszközei ingyenesen elérhetők az egyetemeke számára oktatásra, mások kedvezményes áron adják ilyen célokra, megint mások szakmai és eszközbeli támogatást is adnak bizonyos oktatási intézményeknek azért, hogy ott az ő termékeikkel ismerkedjenek a diákok.

    értem. szóval a helyzet a következő: van egy szövegszerkesztő, pl ms office. A magyar állam a magyar emberek pénzén oktat magyar embereket ennek a szoftvernek a használatára ( eddig ok), és vesz a tanulóknak programot, amelyet használhatnak addig, amíg tanulnak, és mindez nem kerül egy dobozos szoftver árába, hanem kb egy oem termék árába.

    szerintem jobban járna mindenki, ha a követelményben nem ms kompatibilis doksit adnának le a hallgatók diplomamunkának, mert akkor meg lehetne spórolni az oktatásban az ingyenes MS office-t ( jó dolog, de inkább ezen spóroljunk, mint máson), hanem egy nyomtatható doksit ( hisz már megírta, senki nem írhat bele, és nehezebb belőle szöveget lopni) .

    amúgy meg nem egy veszett ára van egy office-nak:
    MICROSOFT Office 2010 Home and Student Magyar Dobozos 32.730 Ft
    Anatómiai atlasz: 45.000 Ft
    Az általad felvázolt "30 napig használd, utána fizess" elvű oktatási sémával az a baj, hogy gyakorlatilag megfosztanád a leendő friss diplomásokat attól a lehetőségtől, hogy verseny/munkaképes tudást szerezzenek egyetemi éveik alatt. Elhelyezkedni pedig még azzal is elég nehéz, mert ugye munkatapasztalat nincs.

    Be kell vonni a szoftvergyártókat az oktatásba.

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Új hozzászólás Aktív témák