Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Sanya #34 üzenetére

    Úgy látszik senki se figyelt, h. pontosan mi is van tiltva, ezért linkeltem be másodjára, de ha ezt akarod:

    [link]

  • v.tom

    őstag

    válasz Sanya #31 üzenetére

    Próbáltál már openoffice-on egy követelményeknek megfelelő szakdolgozatot, vagy továbbmegyek, csak egy követelményeknek megfelelő bármilyen írásbeli feladatot megcsinálni?
    Ne értsd offense-ként, nem azért írtam, de tényleg nem lehet. Ezt úgy mondom hogy hazsnálok napi szinten openoffice-t és microsoft office-t is.
    Az meg a másik téma, hogy az iskolákban (egyetemeken is) a kötelező tananyag részeként az office-t oktatják, annak a funkcióismeretét kell kitanulni.
    Nem csak amiatt fontos ez, mert minden iskola office-t kap, hanem azért, mert az egyik legjobban használható rendszer mind a mai napig, és alapvetőnek számít az ismerete nem csak nálunk, hanem bárhol máshol is.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Sanya #74 üzenetére

    Jaja, legalább is választhatóvá kellene tenni, hogy OO vagy MS O :K

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • v.tom

    őstag

    válasz Sanya #74 üzenetére

    A formátum alatt nem a fájlkiterjesztést értettem elsősorban, bocs.
    Egyébként az office formátumoknak szerintem az a fő húzóereje, hogy azokat gyakorlatilag mindenhol lehet használni, ezért kérik.

    Egyébként nagyon kellemetlen, amikor egy openoffice-ban általam itthon szerkesztett elég terjedelmes dokumentum egy másik openoffice-os gépen teljesen másként jelenik meg, és sajnos nem sok idő van 30 ember előtt átszerkesztgetni, akik az előadást várják. Azóta nem használok openoffice, csak itthoni munkára.

    [ Szerkesztve ]

  • kokyt

    senior tag

    válasz Sanya #31 üzenetére

    "Ahol végeztem a koliban ha vkinek xp témával raktál fel linuxot, akkor nem vette észre a különbséget."

    Bölcsész-e vagy? ;] :DDD
    Nem erőszak a disznótor. Aki akar használhat linux-ot (mi megtettük), aki meg nem akar, azt nem kell téríteni. Mindenki el tudja dönteni neki mi a jobb.

    "az ingyenes office programok is tökéletesen elegek egy diplomamunka megírásához."

    OOO diplomamunkára? Muhaha! Pont az az a dolog, amire utolsó előttiként ajánlanám. Az utolsó a céges felhasználás.
    Diplomamunkára, vagy olyen helyre ahol számít hogy néz ki nyomtatásban a dolog, ott LaTeX, céges dokumentumok kezelésére MS Office. Nem amiatt mert MS bérenc vagyok, vagy nem ismerek mást, hanem azért, mert éppen elégszer kerültem a hímtag rossz végére mikor megpróbáltam szabad szellemben dolgozni.

    "természetesen olyan helyeken, ahol speciális program használatát követeli egy egyetem, akkor az féláron biztosítsa azt a hallgatójának ( utána meggondolja, hogy mit követeljen. "

    WTF??? Én pengessem ki a matlab + simulink árának felét két félév kedvéért? Ne haragudj meg a kérdésért, de Te hol élsz? Az ilyen programok oktatása/vásárlása az egyetemek/főiskolák számára nem költségvetési pénznyelő, hanem a képzések versenyképességének javítása.

    "amennyben nincs alternativa, és csak 1 db programot akar tanítani, akkor meg nem tudom, akkor szálljon bele a programot fejlesztő cég néhány napos demó verziók osztogatásával."

    A nagyobb cégek így is jelen vannak a felsőoktatásban, sőt. De amúgy egy ilyen kaliberű programból egy néhány napos próbaverzióval kitörölheti bárki. A lehetőségeket felmérni sem elég, nem hogy kitapasztalni, vagy ne adj Isten megtanulni.

    [ Szerkesztve ]

  • kokyt

    senior tag

    válasz Sanya #118 üzenetére

    Nem támadásnak szántam, csak tényközlésnek, és tanácsnak.

    "értem, szóval amígy egyetemista valaki, és kell neki egy szoftver, mert meg kell tanulni, annyira jó, akkor a tanulási idő alatt, nem lehetne-e kialkudni egy jóval, de jóval olcsóbb árat, hisz a szoftver eladójának a legjobb, minél több embert kiokít a szoftveréből, annál több esélye van, hogy később az az ember megveszi, vagy megveteti a munkáltatójával."

    Ez pont így működik. Pl. az MSDNAA-ban elérhető szoftverek sem annyiba kerülnek az államnak, amennyibe kerülne, ha dobozosan venné meg, de még csak nem is mennyiségi licenc árban van. Rengeteg cég eszközei ingyenesen elérhetők az egyetemeke számára oktatásra, mások kedvezményes áron adják ilyen célokra, megint mások szakmai és eszközbeli támogatást is adnak bizonyos oktatási intézményeknek azért, hogy ott az ő termékeikkel ismerkedjenek a diákok.

    "30 nap alatt el lehet sajátítani a programok használatát, csak nem csináltad intenzíven. most nem a heti 1x1 órás cados oktatásról beszélek. ofc, nem lesz belőle profi , de ha le kell ülni, és csinálni, akkor meg lehet tanulni( jó, lehet van 1-2, aminek kevés.)"

    Ez nem igaz. 30 nap maximum a lehetőségek felmérésére, és egy nagyon alap ismeret megszerzésére elég. Konkrét, gyakorlati tapasztalat szerzésére nagyon kevés. Egyetemi tanulmányok mellett szinte lehetetlen ennyi idő alatt bármit kezdeni vele.

    Az általad felvázolt "30 napig használd, utána fizess" elvű oktatási sémával az a baj, hogy gyakorlatilag megfosztanád a leendő friss diplomásokat attól a lehetőségtől, hogy verseny/munkaképes tudást szerezzenek egyetemi éveik alatt. Elhelyezkedni pedig még azzal is elég nehéz, mert ugye munkatapasztalat nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • peterk

    senior tag

    válasz Sanya #122 üzenetére

    Egy OEM office árához képest töredékébe kerül egy licensz az MSDNAA keretében. (Pontos összeget nem tudok, de annak a 45 ezernek tényleg töredékébe. Úgy értem, max. pár ezresbe.)

    A dolog egyébként egy office-nál sokkal összetettebb. Ha az oktatás informatikai segítséget/támogatást akar nyújtani a diákjainak, akkor figyelembe kell vennie a kialakult viszonyokat, különben többet árthat, mint segít. Például ott van az oprendszer kérdése. Gyakorlatilag minden közép ill. főiskolás diáknak van laptopja vagy számítógépe, amiknek legalább 90%-án windows fut - zömében feketén. Ha az oktatás ezt nem figyelembe véve úgy dönt, hogy ő márpedig linuxot támogat, akkor azzal könnyen azt érheti el, hogy segítés helyett inkább megszivatja a diákjait, akik kénytelenek lesznek a meglevő windows-os laptop mellé megoldani egy linuxos rendszer elérését is (másik laptop, dual boot, bemászás iskolai gépterembe, stb.) Aztán azt is érdemes figyelembe vanni, hogy attól, hogy központilag adnának linuxot és hozzá szoftvereket, még a tanári/iskolai személyzet nem lenne más. Egy ilyen akciónak jó eséllyel az lenne a vége, hogy akkor az iskolák egyenként vennének maguknak MS szoftvereket, mert azt szokták meg. A sok kis külön beszerzés összességében valószínűleg drágább is lenne, mint egy központi MSDNAA beszerzés. Azaz se olcsóbb nem lenne, se jobb, a diákok meg használnák tovább a fekete otthoni windows-aikat.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Sanya #134 üzenetére

    De. Mondom, nem ismerem a konkrét számokat, de az alapján, hogy pl. mi a saját cégünkben milyen árakat érünk el a Microsoftnál, szerintem 10 ezer alatt van bőven a Win7+Office egy licenszre vetítve.

    Az oktatásnak az éppen nem feladata, hogy végleges termékeket támogasson. Ha a delikvens leállamvizsgázott, akkor köszönje meg szépen az államnak, hogy ingyen (vagy ócsóé) diplomát kaphatott a kezébe, menjen el dolgozni és vegye meg magának a legális saját példányt. Amíg viszont iskolába jár, addig az iskola biztosíthat számára licenszet, hogy ne kelljen diákként megvennie vagy feketén használnia. Azt ugyanakkor támogatnám (ha nem így van most), hogy az MS-el kötött szerződésben a díjak aktivált licenszszámtól függjenek, hiszen manapság már nagyon sokan oprendszerrel együtt vesznek pl. laptopot, és az ő számukra felesleges még egy oktatási licenszet is venni.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • kokyt

    senior tag

    válasz Sanya #122 üzenetére

    "és mindez nem kerül egy dobozos szoftver árába, hanem kb egy oem termék árába."

    Inkább még annyiba sem.

    "szerintem jobban járna mindenki, ha a követelményben nem ms kompatibilis doksit adnának le a hallgatók diplomamunkának"

    Egyrészt meg van a véleményem azokról a helyekről, ahol ez követelmény, másrészt az ooo is tud doc-ot menteni.

  • peterk

    senior tag

    válasz Sanya #151 üzenetére

    Oké, részemről megszavazlak az oktatási tárca infós beszerzőjének. Ha eléred, hogy az MSDNAA olcsóbb legyen a költségvetésnek, akkor éljen. :D De ha szembe menve az oktatás 90%-ával, megpróbálnád lenyomni a torkukon a linuxot, csak mert az állítólag olcsóbb, akkor legközelebb nem szavazlak be, mert vérpistikét a jelenlegiek is kivállóan alakítják. :D

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák