Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Brutális eb #3 üzenetére

    sokkal egyszerűbb 800 darab egymással egyáltalán nem kompatibilis, külön-külön milliókba kerülő adatbázisokat "bérelni" 1-2 évre, amelyeknek a tulajdon joga a _vállalkozóé_, így a következő szerződést vagy vele kötöd meg csillagászati áron, vagy szopsz.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz .tnm #8 üzenetére

    átlag egyetemistának pontosan elég lenne egy linux is megírni a diplomamunkáját. Ahol végeztem a koliban ha vkinek xp témával raktál fel linuxot, akkor nem vette észre a különbséget.

    az ingyenes office programok is tökéletesen elegek egy diplomamunka megírásához.
    természetesen olyan helyeken, ahol speciális program használatát követeli egy egyetem, akkor az féláron biztosítsa azt a hallgatójának ( utána meggondolja, hogy mit követeljen. amennyben nincs alternativa, és csak 1 db programot akar tanítani, akkor meg nem tudom, akkor szálljon bele a programot fejlesztő cég néhány napos demó verziók osztogatásával.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz WonderCSabo #33 üzenetére

    ha én is leírom a véleményem a politikát tiltó admin írásokról, nekem is írsz egy postot ezzel a linkkel? :D

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz v.tom #71 üzenetére

    adtam le dolgozatot, és diplomamunkát is, mivel nem vagyok hajlandó szerkeszthető módon bármit is leadni( és nálunk nem volt kötelező, így az openoffice-ban megírt dolgozatot pdf-be nyomtattam ki, és azt adtam be CD-n a papírformátum mellett..

    de a kulcs pont a te hozzászólásod elején volt: követelményeknek megfelelő, és a követelmény: office 2003 vagy 2007 vagy egyéb microsoft formátum legyen... itt a baj. a követelményt átírni kb 2 perc lenne, és súlyos presztízsvesztés egy nagy cégnek.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz v.tom #78 üzenetére

    egyébként nagyon kellemetlen, mikor a különböző ms office szervice pack-kal szerelt 2003 másként jeleníti meg az előzőleg megformázott szöveget, azóta ilyen fileokat védett formátumban hordozom, ha véletlen előadást kell tartsak, akkor azt is ooo-ban, a lehető legpuritánabb módon szerkesztem meg ( engem idegelnek az effektek egy előadásban), úgyis a szöveg, vagy a kép a lényeg.

    btw nálunk a követelmény 12-es times new roman, 1,5-es sorköz, kb 2,5-es margó és 20-30-40 oldal terjedelem volt a kikötés.

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz kokyt #89 üzenetére

    vannak szakok, ahol a tartalmat nézik, nem a külalakot ( és itt most nem akarom leszólni a többi intézményt, félre ne értsetek)

    WTF??? Én pengessem ki a matlab + simulink árának felét két félév kedvéért? Ne haragudj meg a kérdésért, de Te hol élsz? Az ilyen programok oktatása/vásárlása az egyetemek/főiskolák számára nem költségvetési pénznyelő, hanem a képzések versenyképességének javítása.

    egyik féláron, vagy biztosítsa az egyetem. most ha én indítok egy 50.000, vagy egy 100.000 forintos adobe photshop képzést, akkor miért kellene az államnak állnia a photoshop árát mondjuk 100 diákomnak, hogy azok utána ingyen használhassák? csak amíg tanul, addig legyen, de ha kell neki, akkor vegye meg.

    amikor kocsit tanulsz vezetni, akkor nem kapod meg a jogsival az oktató autóját, ember hol élsz te?

    részt vettem egy speciális szoftver oktatásban, és képzeld, meg sem fordult a fejünkben, hogy a 20.000 eurós szoftver csak úgy ingyen odaadják nekik, mert "tanulnak". Kaptak egy 30-60 napig működő demót, ami utána meghal, vagy megtanulja, vagy maradjon buta.

    30 nap alatt ha a tanuló nem sajátítja el egy szoftver használatát, akkor az a szoftver vagy szar, vagy a felhasználóval van a probléma.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz DJS #88 üzenetére

    most egy csajnak, akinek elvárás, hogy az msn fusson, bejöjjön a startlap, legyen egy billentyűzet leütést elmentő program ( vmilyen office) mi kell több?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz peterk #115 üzenetére

    1 emberen múlik az egész. Hirtelen idetévedt Steve Ballmer, pedig előtte szerintem nem is sokat hallott Magyarországról, amikor megkérdőjelezték az informatikai sokmilliárdos beszerzést.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz kokyt #107 üzenetére

    Halvány lila fogalmad sincs a témáról, ez látszik. Ajánlanám Neked, hogy mielőtt hozzászólsz érdemben egy témához, tájékozódj egy kicsit, és ne a szomszédtól hallott információk, vagy épp a saját elmédből kipattant ötletek alapján vonj le következtetéseket.
    Az egyetemen használt szoftvereket addig használhatod, amíg hallgatói jogviszonyod van. Vonatkozik ez az MSDNAA keretében megkapott MS szoftverekre is. Aki azután is használja, az éppen úgy warezol, mint aki torrentről tölti le.

    imádom, amikor személyeskednek :)

    értem, szóval amígy egyetemista valaki, és kell neki egy szoftver, mert meg kell tanulni, annyira jó, akkor a tanulási idő alatt, nem lehetne-e kialkudni egy jóval, de jóval olcsóbb árat, hisz a szoftver eladójának a legjobb, minél több embert kiokít a szoftveréből, annál több esélye van, hogy később az az ember megveszi, vagy megveteti a munkáltatójával.

    30 nap alatt el lehet sajátítani a programok használatát, csak nem csináltad intenzíven. most nem a heti 1x1 órás cados oktatásról beszélek. ofc, nem lesz belőle profi , de ha le kell ülni, és csinálni, akkor meg lehet tanulni( jó, lehet van 1-2, aminek kevés.)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz kokyt #121 üzenetére

    Ez pont így működik. Pl. az MSDNAA-ban elérhető szoftverek sem annyiba kerülnek az államnak, amennyibe kerülne, ha dobozosan venné meg, de még csak nem is mennyiségi licenc árban van. Rengeteg cég eszközei ingyenesen elérhetők az egyetemeke számára oktatásra, mások kedvezményes áron adják ilyen célokra, megint mások szakmai és eszközbeli támogatást is adnak bizonyos oktatási intézményeknek azért, hogy ott az ő termékeikkel ismerkedjenek a diákok.

    értem. szóval a helyzet a következő: van egy szövegszerkesztő, pl ms office. A magyar állam a magyar emberek pénzén oktat magyar embereket ennek a szoftvernek a használatára ( eddig ok), és vesz a tanulóknak programot, amelyet használhatnak addig, amíg tanulnak, és mindez nem kerül egy dobozos szoftver árába, hanem kb egy oem termék árába.

    szerintem jobban járna mindenki, ha a követelményben nem ms kompatibilis doksit adnának le a hallgatók diplomamunkának, mert akkor meg lehetne spórolni az oktatásban az ingyenes MS office-t ( jó dolog, de inkább ezen spóroljunk, mint máson), hanem egy nyomtatható doksit ( hisz már megírta, senki nem írhat bele, és nehezebb belőle szöveget lopni) .

    amúgy meg nem egy veszett ára van egy office-nak:
    MICROSOFT Office 2010 Home and Student Magyar Dobozos 32.730 Ft
    Anatómiai atlasz: 45.000 Ft
    Az általad felvázolt "30 napig használd, utána fizess" elvű oktatási sémával az a baj, hogy gyakorlatilag megfosztanád a leendő friss diplomásokat attól a lehetőségtől, hogy verseny/munkaképes tudást szerezzenek egyetemi éveik alatt. Elhelyezkedni pedig még azzal is elég nehéz, mert ugye munkatapasztalat nincs.

    Be kell vonni a szoftvergyártókat az oktatásba.

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Fecow #128 üzenetére

    lehet taxis. oda milyen szoftver kell?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz peterk #132 üzenetére

    mennyivel a töredékébe? gondolom nem az 5.000 forintos lemezárról beszélsz, amit akkor fizetsz, ha kapsz egy all-in-one csomagot. ha meg csak felébe kerül, akkor már miért nem azt csináljuk, hogy vegye meg a hallgató, ha annyira akarja a microsoft terméket, csak akkor kapjon egy rendes verziót mondjuk off+win7 (persze nem ultimate) 20.000 forintért. állam is támogatja, ms is olcsóbban adja, és a hallgatóé a szoftver, nem csak annyi, hogy ú basszameg, államvizsga, le kell szedjem a gépemről a wint, vajon mit vegyek helyette, wint? ( mert ugye le kellene szedni)

    Gyakorlatilag minden közép ill. főiskolás diáknak van laptopja vagy számítógépe, amiknek legalább 90%-án windows fut - zömében feketén. Ha az oktatás ezt nem figyelembe véve úgy dönt, hogy ő márpedig linuxot támogat, akkor azzal könnyen azt érheti el, hogy segítés helyett inkább megszivatja a diákjait, akik kénytelenek lesznek a meglevő windows-os laptop mellé megoldani egy linuxos rendszer elérését is (másik laptop, dual boot, bemászás iskolai gépterembe, stb.)

    nem értek vele egyet. diák, a feladata, hogy tanuljon. a műszaki egyetemen a matekot még nem törölték el, mert nehéz, és szívatnánk vele a diákot. szerintem használna is, mert nem azt tanulnák meg a diákot, hogy nem csak a tv-t kell bekapcsolni, meg az internet egy nagy kék e- betűs képre kattintva lehet elindítani, hanem ismerkedne az oprendszerekkel.

    Az oktastásnak nem abból kell álljon, hogy megtanít használni az ms termékeit, és még ezért fizetünk 25.000.000.000-os a microsoftnak.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz peterk #141 üzenetére

    okés.

    de még mindig nem érted, amit már leírtam.

    jelen helyzet:

    a magyar adófizetők pénzén a magyar állam oktat embereket ( ez drága) és még biztosít mellé szoftvereket is, amelyekért rengeteget fizet. az egésznek 2 nyertese van: a microsoft, és a hallgatók ( már ha nyertesek, de most ebbe ne menjünk bele)
    a microsoft nem hiszem, hogy befektet évente 25.000.000.000 forintot kishazánkban, tehát a pénz kimegy az országból ( itt most ne menjünk bele abba, hogy a szoftveres tudással könnyebben végzi a delikvens a munkáját azon a szoftveren, amit megvesz, és az a pénz....)

    ideális helyzet: a magyar adófizetők pénzén a magyar állam oktat embereket, biztosíthat mellé szoftver (ahogy most) csak kerüljön jóval kevesebbe, hisz ez egy ingyen reklám és oktatás a microsoftnak (nem teljesen, de fogjuk rá). A jelenlegi árat kicsit sokallom.

    amúgy abból a pénzből, amit informatikára költ Magyarország, abból sok mindent meg lehet valósítani a szabad szoftverek terén (nem mindent, de sokat)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Tapsi #150 üzenetére

    most az egyetemre járók java nem programozó. ahhoz, hogy megkeressen 1-2 file-t a neten, bejelentkezzen a neptunba, megírja a szakdolgozatát, szerintem bőven elég a linux.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Új hozzászólás Aktív témák