Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazahoho

    őstag

    válasz alamuszi #1 üzenetére

    Ez így kerek ahogy leírtad :K sokra megy majd jobs is csupa kisbetűvel,a pénzével viheti majd a sírba kispárnának :W

    Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz alamuszi #6 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a cég kommunikációja a piaca felé bármilyen módon befolyásoló tényező lenne ilyen szempontból.

    Magyarán szerintem kurva mindegy, hogy Apple szifont nem vidám dolog gyártani, vagy esetleg valami Dell terméket, itt a Foxconnról van szó, de a lényeg a jó bulvár, az alma a címben bevonzza a kattintást... értem, hogy ez a magyar "akcióhoz" kapcsolódik, de akkor is lol, hogy csak akkor lényeges egy gyerekmunkás is, ha Rihanna bugyiját varrja, egyébként le van szarva.

    Itt egy klienslista Foxconnéknál... gondolom a többinek egyenesen vidám dolog gyártani.

    (#15) Zolás: Arról majd akkor lesz hír, ha a jobbágy Apple kapával kérgesíti a tenyerét :U :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • enginev3.0

    félisten

    válasz alamuszi #10 üzenetére

    "Különbség az, hogy a magyar nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni"

    Már meg ne haragudj, de ez nem kicsit sértő, nem kellene ezt így általánosítani!!!

    Én 19 vagyok még csak, és már dolgoztam sok mindent, köztük voltam szalag mellett is, mint diákmunka, naponta 800darab hűtő ment át előttem, amit vagy csavaroztam hihetetlen tempóban, vagy csomagoltam még szörnyűbb sebességgel, de csináltam becsületesen, és örültem hogy van munkám a nyárra... Kellett volna még 13 diák ugyan oda ahol én is voltam, és én hívtam a haverjaimat, hogy jöjjenek, lesz egy kis pénzük, és egyik sem jött, mert hogy nagyon kell dolgozni, meg gyorsan kell csinálni stb... de azért hogy a magyar nem szeret dolgozni, igen durva és erős kifejezés
    ja és felháborító :(((

    Persze ez csak én vagyok, plusz a szüleim, akik becsületesen dolgoznak, plusz még az a pár millió ember...

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • Kassadin

    addikt

    válasz alamuszi #32 üzenetére

    "Nem kell képmutatónak lenni, Vannak tények, és az tény, hogy a magyarok nem a munka szeretetéről híresek."

    Te miről beszélsz ember? Ne keverjük már össze a senkiházi naplopókat meg a sznob egyetemistákat azokkal, akik megpróbálnak megélni, és nem az álláskeresési járadékon tengődnek meg feketéznek, sumákolnak. :U

    [ Szerkesztve ]

  • mitulabattyi

    aktív tag

    válasz alamuszi #32 üzenetére

    Ki mondta, hogy senki nem dolgozik? Magyarországon is van aki dolgozik aug.20-án, dec.24-én, ne soroljam. De tény, hogy pl ebay-en is ki van írva minden kínainak, hogy az újév alatt nem dolgoznak/akadozik a posta, ne is számíts rá hogy valamit is megkapsz időben.

    Te voltál kínában, én nem, ok. De ott is éltél/dolgoztál évekig, vagy csak "kinn voltál"?
    Ha voltam kinn angliában, vagy délafrikában vagy akárhol, akkor már mindent tudok?
    Van néhány kínai ismerősöm, szoktunk ilyen témákról beszélgetni. De Te biztos jobban tudod annál, aki ott született, élt xx évet.
    A fővárosi ember egy egész más kategória (természetesen tisztelet a kivételnek!)
    A 800000 leszázalékolt 80%-a c+.
    Nehogy azt mondd már, hogy te szeretnél egy koszos, egészségtelen gyárban dolgozni, olyan nevetséges összegért, mint ami a magyar minimálbér! De enni kell mindenkinek.

  • enginev3.0

    félisten

    válasz alamuszi #40 üzenetére

    "Különbség az, hogy a magyar nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni"

    Akkor segítek:

    "Különbség az, hogy a magyar egy része nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni"

    vagy

    "Különbség az, hogy a magyar nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni tisztelet a kivételnek"

    Lehetne még máshogy is, amit te írtál az az egész magyarságra vonatkozik :N

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • Kassadin

    addikt

    válasz alamuszi #40 üzenetére

    "Akkor most a nemzet 1/3 ahogy mondtad sumák? Ez van!"

    Igen. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz alamuszi #32 üzenetére

    Mi konkrétan elég sokat importálunk Kínából és 1,5 hétre egyetlen céget sem lehetett elérni mert az újév alkalmából zárva voltak. Még a telefont se vette fel senki. Ez elég konkrét tapasztalat.

    A magyarok szeretnek dolgozni, csak sajnos elég sok körülmény összejátszása úgy hozta, hogy Magyarországon nem érdemes dolgozni, mert nincs megbecsülve. Kérdezd meg Angliában mért nem szereti a többi vendégmunkás náció a magyarokat. Mert dolgoznak mint az állat és tőlük is azt várják el amit a magyarok teljesítenek. Ez is személyes tapasztalat, ismerek olyan Angolt kint aki csak magyarokat vesz fel, mert normális pénzért ők hajtanak a legjobban.

    Remélem itthon is hamarosan kilábalunk ebből a szánalmas helyzetből és újra lesz értelme keményen dolgozni.

  • mitulabattyi

    aktív tag

    válasz alamuszi #36 üzenetére

    Mert szerinted az itteni 300as buszjegy elvisz egészen a Balatonig?
    Van 20nap szabadságom, fizetem a TB-t, tanulhatok, ha fizetem a tandíjat! (Nem értem ezt a napról-napra éhezés dolgot, a cikkben említett fizetésből az adott munkások sem éheznek), és én valóban csak 8órát dolgozok megállás nélkül, de nyugodj meg elég káros anyag vesz körbe, nem is hinnéd mennyi. Azok a munkások sincsennek rákötelezve, nyugotan mehetnek a rizsföldre, de persze az sokkal kevesebb pénz.

    Nem, nem gyárban keres annyit, és nem rokonom, mert én magyar vagyok, akikről beszéltem, pedig kínaiak.

    Az, hogy ki mennyire tájékozott adott témában, nem minden esetben függ össze a lakhelyével, jelenleg a két dolognak semmi köze egymáshoz. Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani, nem egy internetes fórumon...

  • osztraksajt

    őstag

    válasz alamuszi #46 üzenetére

    Nem tagadom hogy rengeteg léhűtő van az országban, és nem felmentést akarok adni senkinek. De a tény az tény, hogy nagyon sokan a nevetséges megbecsültség miatt nem dolgoznak keményen. Persze minden idetelepült cég elvárja hogy az anyaország bérszínvonalának ötöd-hatodáéért az emberek a belüket is kidolgozzák és ugyanazokat a mutatókat hozzák. Csak éppen nincs miért. hogy kapjon egy hónap dolgozója címet bruttó 10e forintért? Ugyan már.

    Gondolom te sem apróért dolgozol külföldön. Képzeld el a munkakedvedet mondjuk ötöd annyi pénzért. Akinek családja van, mert mondjuk már nem 10 évesen érte a rendszerváltás hanem mondjuk 20 fölött már nem nagyon tud külföldi állásokat pályázni, itthon meg szinte lehetetlen akár csak egy átlag német/osztrák bért elérni.

    De ne béályegezzük már meg a magyarokat hogy nem szeretnek általában dolgozni. Nem olyan szorgos nemzet mint a német, de nem is lusta.

  • mitulabattyi

    aktív tag

    válasz alamuszi #48 üzenetére

    Gyakorlatilag a főiskolások 70%-a államilag támogatott, viszont gyakorlatilag a dolgozó emberekről beszéltünk eddig. Ha én 8 órát dolgozok két műszakban, de van olyan aki folyamatos 3-ban dolgozik, hogy megyek el főiskolára nappali tagozatra?
    Az a "népszokás", hogy lassan a wc-s néninek is diplomát kell szereznie, igazi szakemberek meg alig vannak, de még azt a keveset se fizetik meg.

    Kicsit lehet durván fogalmazok, de a kutyát nem érdekli az éhező rokonság! Persze, hogy nem elég a pénz ha 10fele osztják, de szerinted úgy működik, hogy ha nekem van tíz éhező rokonom akiket el kell tartanom, akkor a főnöknek tízszeres fizetést kell adnia? Még két embert el kéne tartanom magamon kívül, már napról-napra éheznék!

    Kiemelném a "nem minden esetben" részét a mondatnak. De ezzel pont rossz példát hoztál, mert debreceni vagyok, nincs messze H.hadáz. (gondolom Gyöngyöspatára gondoltál) Meg nem mondom hirtelen hány, de legalább 6 Hadházi munkatársam van. Na ők tudnának mondani érdekességeket. Aki ott lakik megszokta??? Mit? Hogy mindenét ellopták ami mozdítható? Hogy kivágták a szőlőst, a gyümölcsöst és eltüzelték? Hogy amikor ideje van, zsákszámra hordják a terményt, pedig nincs is földjük? Fűtésszezonkor meg a fát az erdőről? Nem is folytatom, mert ez már így is teljesen offtopic!

    "Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani,"
    Szerintem megint olyanról beszélsz, amiről....
    Lehet csalódást okozok, de "városi" létemre van kertem, szoktam kapálni meg ilyen falusi dolgokat csinálni. (és nem mellesleg amíg a kert közelében cigányok laktak, onnan is elloptak minden terményt, dinnyét, szőlőt, barackot, amióta elköltöztek, van mit szüretelni) Sajnos én nem tudtam megszokni, hogy más eszi meg, azt amiért én dolgozok a szabadidőmben!

    @djculture: Mint mondtam, egyáltalán nem érdekel, hogy akár az egész falut is eltartja, mert ha én szétosztogatom a pénzem, a fizetésem, akkor nekem se lessz mit ennem, nem?
    Van egy hasonló kaliberű ismerősöm, nettó 150-et keres, még 80at összetúlórázik, és aztán sír hogy kevés a pénz! Persze az érem másik oldala, hogy anyuka 20éve otthon ül, nincs kedve dolgozni, a fiának két szakmája van, de nincs kedve dolgozni, a nagylány diplomás, de még ő is fiatal a munkához, a kicsi meg még középiskolás. 1 tart el 4-et, így persze hogy kevés az a 230e forint nettó!

  • Ijk

    nagyúr

    válasz alamuszi #10 üzenetére

    "Különbség az, hogy a magyar nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni, hogy tud-e na az más kérdés."
    Mert ki szeret? Legalábbis ilyen rabszolgamunkát? A kínaiak se szeretetből dolgoznak, hanem hogy megéljenek. Az ember nem szeret dolgozni, legfeljebb dolgoztatni. Ha annyira munkaszeretők lennénk, még mindig ekével törnénk a földet.
    Ezen a keleti rabszolgasoron meg senki nem változtat, inkább örüljünk hogy különb helyzetben vagyunk és kész.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • remington2

    senior tag

    válasz alamuszi #32 üzenetére

    Unalmas vagy a hülyeségeddel. Lehet, hogy te nem szeretsz dolgozni, és tudat alatt mindenki másra is kivetíted ezt, hogy így nézz szembe a lelkiismereteddel (na, jön egy pszichológus, és megmondja, mi is ez) de ez köszönőviszonyban sincs az általad lefitymált "magyar virtussal", amely amúgy nem magyar, csak jobban nyílik a fikarés, ha saját magunkat kell szapulni. Itthon nem azért van 800 000 rokkant, mert senki sem szeret dolgozni, hanem mert rossz a szabályozás. A 3 millió adófizető dolgozik, méghozzá elég keményen, hogy a maradékot felszínen tartsa. Ez az arány nagyon rossz, de szó sincs róla, hogy az inaktívak többsége (a munkanélküliek pl.) lustaságból nem dolgoznának. Ilyen alapon a nyugdíjasok is lusták, mert Pirézia harmadik világában nyugdíj sincs, ott élethosszig tart a felszabadító munka, nosza, milyen fejletlenek vagyunk :D Úgyhogy legközelebb tényleg ne magadból indulj ki.

    A gyári meló mellett nem azért van szabad idő, mert nem szeretnek dolgozni. Kínában sem azért nincs, mert imádnak. 12 óráznak + túlóra (szvsz 14 óra simán összejön) a maradék épp arra elég, hogy egyen valamit, aludjon egy kicsit, aztán menjen vissza a szalag mellé.

    De te biztosan jobban tudod, cáfold meg, végső soron az egész nyugati világ gyakorlata a "munka nem szeretete" mert ott is minden hülyének van szabad ideje :DDD

    A hszeid alapján úgy látom, van tapasztalatod a kinti dolgokkal, gondolom voltál / vagy odakint, esetleg ott dolgozol. Ezt a hszeid előtt írhatnád, mert akkor nem erőlködöm, hülyékkel úgysem kell vitatkozni, nem egy emberke van, aki agymosva, mindent előnynek feltüntetve kampányol felsőbbsége magasságaiból a dekadens nyugatnak, megmondva a frankót. Persze ha nem ez a helyzet, akkor ne vedd magadra.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • mexicanraven

    aktív tag

    válasz alamuszi #10 üzenetére

    Okos vagy. :U
    Dolgozz napi 12 órában kemény fizikai munkát, és dobd fel a pacskert 50 évesen... (plusz ne legyen családi életed, ne szórakozz, ne pihenj, sőőőőt dögölj meg, hogy a munkaadódnak aki így is 5 bőrt húz le rólad, legyen még egy autója)
    Mindennek van határa, furcsa mód amit pl. a német nem vállal el, azt a magyar megcsinálja.
    Vajon miért?
    Ébredj fel, és ne csak a kispadról integess, hanem nézz szét! :(((

    [ Szerkesztve ]

    when the sun shines, we'll shine together

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz alamuszi #10 üzenetére

    Attól függ hol.. Na meg azt se felejtsd el, hogy pár (nekünk nézve) külföldi 2 hetente van fizetés, és több helyen a 2 hétre többet kapnak, mint nálunk 1 hónapra.

    Az más kérdés, hogy tény, hogy pár helyen kihasználják az amúgy is szegény országokat, és az ott élő embereket.

    Meg tény a másik, próbálj meg tényleg nyugdíjkorhatárig nehéz fizikai munkát csinálni, hát lehet, hogy nem fog menni... Mellesleg ha egyáltalán lesz nyugdíjad, ha csak nem azt csinálja a munkáltatód, hogy bejelent 4 órában, aztán csinálsz amit akarsz. :U

    (#67) mexicanrave: Erre sok helyen annyit mondanak, hogy vagy dolgozol, vagy a másik oldal. Mármint nálunk, ami valahol szomorú, dehát ez van...

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • mexicanraven

    aktív tag

    válasz alamuszi #76 üzenetére

    Egy hozzászólásodra reagáltam, mert arra figyeltem fel, nem fogom nyomon követni pontról pontra az elvi kinyilatkoztatásod, teljesen fölösleges, te is más világban élsz, én is, az meg mindkettőnknek a szuverén joga, hogy melyiket tartja igaznak/reálisnak.

    Azt még elkaptam viszont az egyik mondatodban, hogy a magyar azt gondolja, hogy sokat ér a munkaerő piacon.
    Megint rettentően körültekintő vagy. Szerinted miért dolgoznak a világ szinte minden táján magyarok? Miért találkozol velük?
    Mert ugyanazt a munkát amit egy külföldi elvégez x összegért, azt egy magyar talán a feléért is megcsinálja ugyanúgy vagy jobban, miközben az életkörülményei is rosszabbak, mint egy helyinek. (nyilván a szívósabb értékesebb, mint ahogyan a kutyáknál is így van) Mégis megcsinálja, ha netán rosszul, akkor kirúgja, de ugyanúgy van utánpótlás. (jah és itt nem a családjaiktól menekülő, alkoholistákra gondolok)
    Magyarok voltak Kazahsztánban, Németországban, Líbiában és sok más helyen és lesznek is.
    Nem vagyok Hungarista, nem járok szélső jobbos előadásokra, nem gondolom, hogy jó ami itt folyik, de tartom magam és pár sorstársam valamire.

    when the sun shines, we'll shine together

  • ZCoyote

    őstag

    válasz alamuszi #81 üzenetére

    Tehát aki meg nem ment ki hanem itthon maradt az meg lusta mint a dög és nem akar dolgozni? Értem. :U

    Romani ite domum.

  • Novai

    tag

    válasz alamuszi #40 üzenetére

    Az embertelen, szarházi, egészségtelen munkatempót ne keverd össze a normális munkával. Az emberek szeretnek dolgozni, de nem úgy, hogy közben kevés pénzért beledöglenek és cserébe még le is basszák őket.

  • remington2

    senior tag

    válasz alamuszi #76 üzenetére

    Ja, most felvilágosítottál! Mondtál egy hülyeséget, és én vagyok a tudatlan :DDD

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz alamuszi #10 üzenetére

    Egy évben többször is egy-másfél hetes gyárleállások vannak Kínában a különböző ünnepek miatt, kicsit tájékozódhatnál az észosztás előtt.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • fricz19

    őstag

    válasz alamuszi #10 üzenetére

    bírom az ilyen hozzászólásokat.
    csak kíváncsiságból: hány gyárban dolgoztál? hány építkezésen vettél részt?

    AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

  • Kassadin

    addikt

    válasz alamuszi #62 üzenetére

    "Ha ez így megy sokáig Magyarország megroggyan, és nem fogom sajnálni."

    Mivel pár millió tartja el a többit, ez bizony elképzelhető. :DDD

  • David75

    őstag

    válasz alamuszi #48 üzenetére

    Már ne is haragudj szerintem benned van a hiba. Igazából te vagy a tipikus magyar aki belekeseredett a munkába és a kocsmába handabandázik, hogy ez meg az se szeret dolgozni amikor ő semmivel sem jobb. Te vagy az a tipikus aki mindenkit le sznoboz akinek esetleg olyan cucca van amit te nem tudsz megvenni (apple termékekre ez hatványozottan igaz). Irigy vagy arra, hogy valaki többre vitte mert egyetemet végzett és nem fizikai munkával keresi a minimál bér kétszeresét, azt pedig embernek se nézed aki fizikai munka nélkül mondjuk a pénzügyi szektorban 4-500 ezret keres mert az bűnöző,naplopó semmire kellő szemétláda. Árad belőled az irigység.

    A cikkhez: Ha kínai munkás lennék és nem akarnék dolgozni akkor én is apple logóval próbálnék botrányt kelteni. Meg se jelent volna a hír ha egy asus logóval tették volna...

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

  • Füge007

    senior tag

    válasz alamuszi #62 üzenetére

    (A tömegesen képzett, kommunikáció, tanító, óvodapedagógus, bölcsész), köztudottan 0 tanulással szerzett diplomák, ilyen diploma a buta embernek kell, aki azzal akar érvényesülni, hogy ő diplomás, és ez ma Magyarország. Máshol senkit nem érdekel a diploma, pláne a sz@rt sem érő ,agyar diploma nem. Ez magyar népszokás.

    Kommunikációból diplomáztam, és meglehetősen sokat tanultam érte. Nem azért tanultam mert mihaszna vagyok, hanem mert érdekel. Attól függetlenül ha fater földjein munka van beülök az MTZ-be és dolgozom amit kell, másnap meg öltönyben tárgyalok. Ne általánosíts, mert nincs igazad! Nem sajnálod az országot, hogy meroggyan, ilyet hogy tudsz leírni?! Megdöbbentő ez a mondatod!

    De visszatérve a témához, igen ez az extrapofit lényege, olcsón gyárts, és add el méregdrágán. Soha az életbe nem adnék ki 100 ezernél is többet egy mobilért, én így szrájkolok :D

    Füge

  • #95590400

    törölt tag

    válasz alamuszi #62 üzenetére

    izé, azért kompenzálsz ennyire, mert te még a szobafestő szakmunkás örökbecsű képző intézmény előkészítőjéből is kibuktál? kemény, tényleg kemény lehet az ember számára, nézni, ahogy a többieknek az első napon megtartották az évnyitót, a másodikon az oktatást, a harmadikon meg kiosztották a szakmukipapírt...

    [ Szerkesztve ]

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #151 üzenetére

    Szóval mindenki hülye csak te vagy helikopter. :D

    A magyarok baromi keményen tudnak dolgozni. Épp úgy mint bármely más nép. Semmivel sem vagyunk különbek.

    Amúgy te mit is dolgozol? Honnan veszed ezeket az általánosításokat?

    Én például budapesti vagyok és ezt eléggé sértőnek tartom: " lusta képmutató fővárosiból, aki nagyképű is"

    Miért is vagyok én nagyképű? Miért vagyok képmutató, nem mellesleg lusta?
    Lehet, hogy attól a munkától amit én végzek, te fél nap múlva sírva rohannál haza.

    Dolgoztam elég sok helyen MO-n és nem tűnt fel, hogy a szorgalom és a földrajzi helyzet között összefüggés lenne.

    Szóval a szerintem inkább a te fejedben kéne fényt gyújtani mielőtt tovább fröcsögsz és oktatgatod a jónépet.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #158 üzenetére

    Mégiscsak válaszolnék kulturált keretek közt mivel végül is csatlakozik a témához.

    Te az "IT Support, System Admin" állásodat hasonlítod egy fárasztó és lélelölő szalagmunkához?
    Rengetegen dolgoznak itt is szalag mellett ill pl az építőiparban is napi tíz órát.
    És ha az vesszük, hogy míg te egész nap egy székben ücsörögsz és a gépen klimpírozva különböző problémákat oldasz meg más pedig egész nap ugyanazt a monoton munkát végzi illetve 50 kilós cementes zsákokat cipel akkor elmondható hogy a te 350 órád jó ha megfelel 200 órának egy retek munkahelyen.
    Valamint nem mindegy hogy valaki minimálbérért vagy max 100e-ért gürcöl vagy annyiért mint te ami gondolom ennek az összegnek a sokszorosa.
    Vagy te lelkesen dolgoznál pl egy kőbányában havi 350 órát éhbérért? Nem hinném.
    Rengeteg olyan ember van aki ledolgozza a napi 10 óráját nehéz fizikai munkát végezve miközben akár -20 vagy +40 fok is lehet.
    Munka és munka közt iszonyatosan nagy különbségek vannak. És sajnos az a helyzet, hogy pont azokat nem fizetik meg akik a legjobban megérdemelnék.

    Szoktam járni a Westendbe és érdekes módon szinte mindig kedvesek és segítőkészek voltak az eladók.
    Persze vannak link alakok. Kb annyi mint az ország más területein.

    Nagyképűnek tartod a fővárosiakat, de átfutva a hozzászólásaidat nekem úgy tűnik te vagy az aki mindenkivel magas lóról beszél.
    Amúgy pontosan ismerem a hozzáállásodat. Rengeteg olyan emberrel találkoztam már mint te vidéken. Sok vidéki ok nélkül, zsigerből lenézi a pestieket.
    Általában ezek az indokaik: Nagyképűek, puhányok, stb.
    Hat évet éltem Keszthelyen és azt kell hogy mondjam a fővárosiak és a vidékiek közt elég kevés a különbség. Csak egyes emberek képzelik be maguknak, hogy különbek mint a másik fél.
    Ez persze vonatkozik a fővárosiakra is. Itt is vannak olyanok aki lenézik a vidékieket, de arányaiban talán kevesebben.

    fricz19: Ez kicsit félrement. Hirtelen fogalmam sem volt milyen diákokról meg általánosításról beszéltem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #167 üzenetére

    "Rengetegen dolgoznak itt is szalag mellett"

    "Igen de nem a fővárosban"

    Tévedsz. Rengeteg szalagmunka van a fővárosban is.

    " ill pl az építőiparban is napi tíz órát."

    "Igen a legtöbb ilyen jellegű munkát sem Pesti ember végzi el, hanem vagy faluból, vagy külföldről jött ember."

    Ismét tévedsz. Több évet lehúztam az építőiparban szóval valszeg jobban tudom mint te. Vannak vendégmunkások és vidékiek is, de pestiként én is dolgoztam már nemegyszer vidéken. Pestről jártunk le vidékre dolgozni mert ott volt munka.

    "Nem így van mondtam én, hogy a városi ember mindent jobban tud természetesen, ez sem így van, tudod kettőnk között az a különbség, hogy én tudom mi a helyzet vidéken Pesten, és külföldön, te érezhetően nem."

    Demagóg vagy. A Pestiekre mondod (ill rám), hogy "mindent jobban tudunk" miközben te vagy az aki úgy tesz mint aki mindenkinél jobban tud mindent.

    "Természetesen a fővárosiak kisarkított logikája szerint egy fővárosi ennyit dolgozik? És bányában? kérlek ne légy képmutató."

    Csupán rámutattam arra, hogy nem mindegy, hogy milyen 350 órára vered a melled. Én is verhetném az enyémet arra hogy pl 400 órát tévézek egy hónapban, de nem teszem. :D
    A te állásod azért nagyságrendekkel jobb mint az átlag. Ezért nemigazán vonhatsz párhuzamot a tied és pl egy szalagmunka között.

    "Rengeteg olyan ember van aki ledolgozza a napi 10 óráját nehéz fizikai munkát végezve miközben akár -20 vagy +40 fok is lehet."

    "Vidéken igen, ez igaz!"

    Nem tom hol élsz te, de Budapesten is vannak évszakok és időjárás.

    "Munka és munka közt iszonyatosan nagy különbségek vannak. És sajnos az a helyzet, hogy pont azokat nem fizetik meg akik a legjobban megérdemelnék."

    "A vidéki Paraszt ember érdemelné meg legjobban, nem fővárosi ember ebben is biztos vagyok."

    Miért is érdemelné meg jobban? Mert magasabbrendű? Mert a hozzászólásaid alapján úgy tűnik, hogy azt gondolod, egy vidéki ember többet ér mint egy pesti.

    "A magas ló annyit jelent, hogy igen én tudom mi a helyzet, és nem csak a fővárosban."

    És még én vagyok a tudálékos... :D

    "Én pesten éltem 16 évig, nem nézem le, de igen sok a pesti nagyon sokat képzel magáról, és nem azért mert sokat is ér a tudása csak egyszerűen ilyen ember nem tehet róla, de akkor kia hibás"

    Nem nézed le? Eddig kb az összes hozzászólásodban becsmérelted őket. A beképzelt pesti meg marhaság. Attól nem lesz beképzelt valaki, hogy Pesten él.

    "Egy fontos dolog van, nem akarják elhitetni magukról, hogy mindenhez értenek, én sem."

    Most idézhetnék rengeteg hozzászólást amit te írtál és azt ecseteled benne, hogy "mindenki" szellemi sötétségben él és fogalma sincs a világról csak te látsz kristálytisztán.
    Szóval ez megint demagóg szöveg volt.

    ""Ez persze vonatkozik a fővárosiakra is. Itt is vannak olyanok aki lenézik a vidékieket, de arányaiban talán kevesebben."

    Hát persze..."

    Pedig ez így van. Eleget voltam vidéki, hogy ezt tudjam.

    "A legtöbb programozó, informatikus elhalálozik 60 éves kor alatt, ez azért van mert alig alszanak,"

    Gondolom erre van valami hivatalos statisztikád illetve orvosi szakvélemény is, nem csak úgy beírtál valamit. Szeretném ha megosztanád velem.

    Remélem azt tudod, hogy egy nehéz fizikai munkásnak jó eséllyel 50 évesen már minden baja van.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #174 üzenetére

    Mondhatnám, hogy tipikus reakció valakitől akinek megcáfolták az állításait és kifogyott az érvekből, de nem teszem. :)

    "Én nem akarok Magyarországra visszamenni!"

    Az itt tanúsított hozzáállásodat véve alapul (karöltve a megrogyanó ország eszmefuttatásoddal) nincs is szükség olyan emberre itt mint te, már bocs.

    Szerinted a magyarok lusták, semmirekellők és minden ami az országgal történt az ő hibájuk.

    Legyél boldog az új hazádban és ne nézd le azokat akik itt maradtak, mert szerintem erre nincs semmi alapod.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #176 üzenetére

    "Egy ne adj szavakat amit nem mondtam, kettő nem akarok olyan emberekkel vitatkozni, aki meg van győződve arról, Budapest nagyon jó irányba tart."

    Most komolyan. Vizet prédikál és bort iszik kategória vagy. Egy mondatodban szerepel az, hogy ne adjak szavakat amit nem mondtál és az, hogy Budapest szerintem nagyon jó irányba tart amiről én még csak szót sem ejtettem mivel nem is gondolom így.

    "Budapest minden esetben döntéshozó, ez nem baj, csak éppen semmi másra nem költenek. Miért szenvedjen 5 - 6 millió ember, hogy 2 milliónak jó legyen."

    Ezt kicsit leegyszerűsítetted nem mellesleg még csak nem is fedi a valóságot.

    "Nézd én ma is azt vallom, hogy aki vidéki és megteheti menjen el az országból, nem kell feleslegesen szenvedni."

    Én meg mivel nem utálok senkit, legyen az pesti vagy vidéki azt mondom, hogy aki magyar és megteheti menjen el az országból.

    "Komolyan Neked a LEGTOBBET = MINDENKI?"

    Sehol nem írtam ilyesmit.
    Tudni kéne értelmezni azt amit írtam. Ha nem megy az nem az én hibám.
    Folyamatosan ferdítesz és mellébeszélsz. Tényleg nincs értelme így a vitának.

    " tehát nincs is szükség ilyen emberekre. Értem. Sok sikert neked. Na ez az igazi BP-i felfogás!"

    Nem, ez a magyar felfogás. Miért kedvelnénk egy olyan embert aki semmibe vesz minket és jobbnak képzeli magát nálunk?
    Ezt felesleges tagadnod mert elég konkrétan leírtad, hogy szerinted párezer ember kivételével mindenki lusta és semmit sem érő.

    Valamit nagyon túlkompenzálsz. Fiatalabb korodban sérelem ért egy ill több budapestitől?
    Vagy csak simán irigység miatt alakult ki ez a szemléleted? Elég gyakori, hogy az aki szegény, mélységes megvetést és utálatot alakít ki magában azok irányába aki tehetősebbek.
    Persze nem vagyok pszihomókus, de mindenképp jobban tennéd ha magadba néznél és megszabadulnál az olyan előítéleteidtől melyeknek nincs más alapja mint a saját világnézeted ami úgy tűnik hogy egy picit torz.

    "Önérzetesség van, realitások nincsenek!"

    Pontosan jellemezted magadat. Köszönöm! :R

    Utálok így szétoffolni egy topicot (ezért elnézést is kérek mindenkitől), de a nagyképűséget még jobban utálom. Amikor meg a magyarokat pocskondiázza (ok nélkül) valaki egy magyar fórumon kitör belőlem az írhatnék.

    Az off gombot mellesleg használhatnád mivel azért van ott hogy könnyebben elkülöníthető legyen az off és az on. Legalább ennyivel megtisztelhetnéd a fórumozókat.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #184 üzenetére

    Én is. Ez parttalan vita.
    Egyszerűen nem tudod értelmezni azt amit írok és még csak korrekt vitapartnernek sem neveznélek a sok csúsztatás és ferdítés miatt. Így pedig nem sok értelme van ennek a vitának. :(

    De hogy On is legyek.

    Múltkor láttam egy műsort amiben brit fiatalok mentek Afrikába, hogy dolgozzanak kicsit és megismerjék az ottani viszonyokat.
    Elég brutális dolgokat mutattak. Pl kb egy 10-12 éves kisgyerek a szeméttelepen gyűjtöget, ott is lakik. Egész nap égnek a tüzek amikben a kábelekről égetik le a gumit és a műanyagot. A gyerek már rendszeresen véreset köhög. A keresett pénz pedig kb csak arra elég hogy vizet vegyen magának rajta. A kajára valót külön kell megszereznie.
    És nem csak ez az egy gyerek van hanem rengeteg.
    A szeméthegyek pedig a fejlett országokból jött hulladékból állnak.

    A másik helyszín egy aranybánya volt ahol szintén embertelen körülmények közt dolgoznak éhbérért.
    A britek is kipróbálták magukat a munkában. Elég rosszul ment nekik. Nem szokták a szántást. :)
    Azon mondjuk besírtam mikor a csapatban lévő egyetlen néger nő abbahagyta a munkát mert arra panaszkodott, hogy melege van. És amíg a fehérek kint dolgoztak addig ő hűsölt.

    Ez nem rasszizmus akar lenni, de azért vicces, hogy pont egy olyan ember panaszkodik a melegre a csapatból aki genetikailag legjobban alkalmazkodott az ottani körülményekhez. (tágabb pólusok, jobb hőleadó képesség)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #186 üzenetére

    Több nő is volt ott. Szóval igen elgondolkodtam rajta. Ha ő lett volna az egyetlen nő a sok férfi közt akkor nem "hibáztattam" volna.
    Agyonhajszoltság??? Első nap kidőlt az első órákban.

    Amúgy meg ne becsüld alá a nőket. Kitartóbbak tudnak lenni a férfiaknál annak ellenére, hogy nem olyan erősek.

    szerk:
    A nőnek valószínűleg csak szimpla munkaundora volt. Gondolom addig még sosem végzett nehéz fizikai munkát és rájött hogy nem olyan könnyű mint egy butikban árulni a ruhákat.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #188 üzenetére

    "És azon elgondolkoztál esetleg, hogy kicsit sem nőnek való munkát végzett"

    Most tényleg mindent a szájba kell rágni?

    A nagy erőkifejtés nem a nők erőssége. Viszont kitartásban egyáltalán nem maradnak le a férfiak mögött.

    "Jó hogy vannak emberek, akik mindent jobban tudnak"

    Mindenki önmagából indul ki... :(

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #190 üzenetére

    Ez aztán komoly visszavágás volt. :DD

    Aki ismer az pontosan tudja hogy mi sem áll távolabb tőlem.
    Én az embert nem származás, vagyoni helyzet, nemzetiség alapján ítélem meg. Nálam az számít, hogy milyen is valójában.
    -Beképzelt/szerény?
    -Együtt érző/kegyetlen?
    -Okoskodó/okos?
    -stb/stb

    Ahhoz képest hogy azt írtad "Igazad van én végeztem." rendületlenül folytatod tovább.
    Pedig a 186-os hozzászólásodnál nem is reagáltam erre: "És ezt rólad is el lehet mondani, mivel minősítésen kívül nem nyúlsz semmihez."

    Gondoltam végett vetek a parttalan vitának, de úgy tűnik nem jött össze.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #192 üzenetére

    Sose legyen nagyobb örömöd! :R

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #194 üzenetére

    Csak ez az egy hozzászólásod többet árul el rólad mint amit tudni szeretnék.

    Süt belőled a rosszindulat. Nem akartam ilyet írni eddig, de hányingerem van tőled.

    Részemről véglegesen lezártam a vitát veled mert a személyeskedésen kívül már nem futja tőled többre. Akármit is írsz, nem fogok reagálni rá, úgyhogy ne is fáradj.

    Köszönöm, hogy megismerhettelek. Remélem mikor legközelebb "összefutunk" már jobb ember lesz belőled.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • persil

    nagyúr

    válasz alamuszi #195 üzenetére

    Mi lenne, ha mind a ketten lelépnétek a faszba... ?:)

    Higyjétek el, hogy ez a személyeskedés, amit itt műveltek, senkinek sem tetszik és senkit sem érdekel. Egyrészt kurvára felesleges egy szimpla topik - és abban leosztott vélemények - miatt marni egymást, másrészt, ha jól látom baromira áthajlott köztetek személyeskedésbe a vita, ami tényleg nem egészséges.

    Nem rólatok és nem egymás baszogatásáról szól a topik és éppúgy a fórum sem.

    Tisztán látszik, hogy képtelenek vagytok abbahagyni, hiába is írtátok le 69x, hogy "oké én befejeztem nem írok többet".

    Ezt most nem konkrét sértésnek szánom, de igazán beláthatnátok, hogy a topik címe nem "öljük le egymást, mert nincs igaza a másiknak".

    De persze valószínű, hogy erre is csak valami flame lesz a válasz, aztán zúzzátok tovább egymást, mint az ovisok.

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák