Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #158 üzenetére

    Mégiscsak válaszolnék kulturált keretek közt mivel végül is csatlakozik a témához.

    Te az "IT Support, System Admin" állásodat hasonlítod egy fárasztó és lélelölő szalagmunkához?
    Rengetegen dolgoznak itt is szalag mellett ill pl az építőiparban is napi tíz órát.
    És ha az vesszük, hogy míg te egész nap egy székben ücsörögsz és a gépen klimpírozva különböző problémákat oldasz meg más pedig egész nap ugyanazt a monoton munkát végzi illetve 50 kilós cementes zsákokat cipel akkor elmondható hogy a te 350 órád jó ha megfelel 200 órának egy retek munkahelyen.
    Valamint nem mindegy hogy valaki minimálbérért vagy max 100e-ért gürcöl vagy annyiért mint te ami gondolom ennek az összegnek a sokszorosa.
    Vagy te lelkesen dolgoznál pl egy kőbányában havi 350 órát éhbérért? Nem hinném.
    Rengeteg olyan ember van aki ledolgozza a napi 10 óráját nehéz fizikai munkát végezve miközben akár -20 vagy +40 fok is lehet.
    Munka és munka közt iszonyatosan nagy különbségek vannak. És sajnos az a helyzet, hogy pont azokat nem fizetik meg akik a legjobban megérdemelnék.

    Szoktam járni a Westendbe és érdekes módon szinte mindig kedvesek és segítőkészek voltak az eladók.
    Persze vannak link alakok. Kb annyi mint az ország más területein.

    Nagyképűnek tartod a fővárosiakat, de átfutva a hozzászólásaidat nekem úgy tűnik te vagy az aki mindenkivel magas lóról beszél.
    Amúgy pontosan ismerem a hozzáállásodat. Rengeteg olyan emberrel találkoztam már mint te vidéken. Sok vidéki ok nélkül, zsigerből lenézi a pestieket.
    Általában ezek az indokaik: Nagyképűek, puhányok, stb.
    Hat évet éltem Keszthelyen és azt kell hogy mondjam a fővárosiak és a vidékiek közt elég kevés a különbség. Csak egyes emberek képzelik be maguknak, hogy különbek mint a másik fél.
    Ez persze vonatkozik a fővárosiakra is. Itt is vannak olyanok aki lenézik a vidékieket, de arányaiban talán kevesebben.

    fricz19: Ez kicsit félrement. Hirtelen fogalmam sem volt milyen diákokról meg általánosításról beszéltem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák