Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #25 üzenetére

    Kínában 2 hét... Te komolyan gondoltad ezt, és akkor 2 hétre leáll a termelés, naív vagy, Én voltam kinn kicsit nagyon el vagy tévedve szerintem, inkább ne próbálj ilyeneket írni mert kinevetnek, és nem véletlenül.

    "NE magadból indulj ki!"

    Kiből, a 800 000 leszázalákoltból, vagy a lusta képmutató fővárosiból, aki nagyképű is, vagy esetlek másból.

    Nem kell képmutatónak lenni, Vannak tények, és az tény, hogy a magyarok nem a munka szeretetéről híresek.

    Szerintem olvass utána mielőtt ilyen komolytalanságokat írsz le :DD

    (#31) franc0:

    Igen mert aláíratnak velük egy munkaszerződést amiben benne van, hogyha megpróbálná az öngyilkosságot, akkor annak komoly következményei lesznek, nem csak rá nézve, hanem másban is.
    Azaz zsarolják őket.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #25 üzenetére

    Csak pár gondolat ahhoz amit mondtak neked, én tapasztaltam:

    "Kapnak 40e forintnak megfelelő összeget egy olyan országban, ahol 50 forint egy buszjegy, 250-300 forint egy menü egy jobb étteremben, de nem egy kis faluban! Az alap élelmiszereket, zöldségeket pedig szinte fillérekért adják! (és betanított munkásokról beszélünk)"

    Akkor a valóság:
    nem 50 Ft a buszjegy max a helyi, de az a helyzet, hogy a FoxConn egy gyárváros, tehát oda nem kell buszjegy.
    250 - 300 Ftért max egy kis büfében kap valamit, és leggyengébb minőségben, ott is hogy jó lakj inkább több. És nem ellenőrzött étel.

    "Nekem semmi hasonló nem "jár", pedig földrajzilag /és az élelmiszerárak, benzin, stb szempontjából/ ejrópa közepén vagyunk! (saját példámat hoztam fel, de ez természetesen nem egyedi eset, a munkahelyemen se egyedül dolgozok, de mások nevében nem akarok beszélni)"

    Igen, de jár szabadság, az orvosi ellátás, tanulhatsz, nem napról napra éhezel, nem 12 órát dolgozol szinte megállás nélkül és nem vesznek körül rendkívül káros anyagok, mint azbeszt és még rosszabb, nem kapsz szennyezett ételeket, nem vagy rákötelezve, hogy több ezer kilóméterre dolgozz a családodtól, nem kell attól félned, hogy lecsuknak ha nem dolgozol. És ha esetleg eszedbe jutna lázadni, akkor nm kerülsz munkatáborba.

    "Ismerősöm nagybáttya nemrég ment vissza kínába, azt mondta ott(hon) is megkeres 100e-t, de minden sokkal olcsóbb, itt meg csak a szívás van, meg a megszorítások. (Pedig csak kb 3évet élt Magyarországon)"

    Gyárban ugye? Aha.

    "Csak az újév 2hétig tart! Miről beszélsz??? :W"

    Igen gyakorlatilag a föld termelésének 40 % megáll mert kinában újév van persze :D
    A rokonodnál lehet hogy új év volt de a kínainak nem.

    Szeretem a városi ember naivitását, mindeig jót nevetek, azon, hogy a magyar emberek ennyire felvilágosultak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #45 üzenetére

    "Mert szerinted az itteni 300as buszjegy elvisz egészen a Balatonig?"

    Nem visz el biztosan.

    "Van 20nap szabadságom, fizetem a TB-t, tanulhatok, ha fizetem a tandíjat!"

    Értem gyakorlatilag a főiskolások 70 % államilag támogatott, tehát nem fizet, igaz a diplomája semmit nem ér, de lesz neki, Mert népszokás.

    "(Nem értem ezt a napról-napra éhezés dolgot, a cikkben említett fizetésből az adott munkások sem éheznek)"

    Csak a családja, a több ezer kilóméterre lévő észak kínai kisfaluban.

    "Nem, nem gyárban keres annyit, és nem rokonom, mert én magyar vagyok, akikről beszéltem, pedig kínaiak."

    Így ok.

    "Az, hogy ki mennyire tájékozott adott témában, nem minden esetben függ össze a lakhelyével, jelenleg a két dolognak semmi köze egymáshoz. Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani, nem egy internetes fórumon..."

    Magyarországon sajnos igen nézd csak meg az eseményeket otthon szerinted a színház kinek szólt abban a kisfaluban, ahova kivonult a rendőrség, a városinak, mert elhiszi, távoli ember azt mond amit akar. Én is kisfaluban nőttem fel, nekem is vannak roma gyerekkori barátaim, aki ott lakik megszokta ez a városi embernek szól. Mert ott vannak szavazók. Ennyi. Tehát van köze. Csak Te hiszed, hogy nincs.

    "Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani,"

    Szerintem megint olyanról beszélsz, amiről....

    (#47) osztraksajt

    Hát nem tudom, én dolgoztam nagykerben ida mindig ment az áru, szóval nem tudom milyen gyártól rendeltek, de gondolom megvan a saját folyamata.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • djculture

    félisten

    válasz mitulabattyi #45 üzenetére

    Hülyeség hazaküldik a lét a családhoz ők meg épp hogy elvannak.Gondolod mikor 5 napja ugy dolgozott egy nő a foxconnál hogy nem evett csak hülyeségböl csinálta mi?Olvass már utána mik történtek ott,amiatt az öngyilkosságot is felkapta a sajtó.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #54 üzenetére

    Amit leírtál a főiskolásokról, az Magyarországon van így!Nem véletlenül, mert aki felvesz pontosan ugyanúgy nem ért semmihez, mint akit felvesz. (A tömegesen képzett, kommunikáció, tanító, óvodapedagógus, bölcsész), köztudottan 0 tanulással szerzett diplomák, ilyen diploma a buta embernek kell, aki azzal akar érvényesülni, hogy ő diplomás, és ez ma Magyarország. Máshol senkit nem érdekel a diploma, pláne a sz@rt sem érő ,agyar diploma nem. Ez magyar népszokás.

    A Roma kérdésről is állam tehet ez is tény.

    (#56) Ijk:

    Szerintem ez nem jó így, mivel rabszolga sajnos elég van, viszont szakember nincs, az pedig, hogy Magyarországon képzik a diplomás rabszolgákat, nem vezet sehova. Szerintem. Nem a munkaszeretetről, hanem a hozzáállásról van szó, a magyar ember beleképzeli, hogy Ő marha sokat ér a munkapiacon, csak éppen elfelejtett a technológiával lépést tartani, elfelejtette, hogy nem a komuunismus elvei alapján él, azaz megtanul valamit, és utána életében nem fog könyvet. Szóval van itt baj, és ez egyre rosszabb lesz. A fiatalokhibája is, mivel nem képesek felfogni, hogy nem így működik az élet a szülei még nem tudják, a fiatalok, már nem tudják hogyan működik a világ, átmennet nincs. Ha ez így megy sokáig Magyarország megroggyan, és nem fogom sajnálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • hack69

    aktív tag

    válasz mitulabattyi #25 üzenetére

    Csak azt felejted el hogy a munka nem csak a pénzről szól. Egyfelől lehet mobbing a külföldi megrendelők kiküldöttei részéről (ez itthon is előfordul, sokak kerülnek kórházba emiatt), vagy a ranglétrán magasabban állók terrorizálják a betanítottakat, másfelől mérgező anyagok (a Mérgező Alma emiatt konkrétan elő is lett véve, de nem a foxconn miatt), a másik lehet egyszerűen az amit már írtak, hogy az egész műszakot a szalag mellett tölti a melós. Ebbe bele lehet halni. A fizetés ezzel összemérve nevetséges, mivel a dolgozó gyakorlatilag liberális munka feltételek miatt a min. bér töredékéért gürcöl. A fair trade iránt sajnos nincs nagy igény így ez a fajta rabszolga tartás megmarad, amíg jön valami új ideológia, vagy a mostani Világrend felborul nyersanyaghiány miatt.

  • hack69

    aktív tag

    válasz mitulabattyi #142 üzenetére

    Hanyagold már a fizetést. Nem az a legfőbb baj, sőt, ha csak az lenne akkor talán még rendben is lenne a dolog, mert aki vidékről földművesként jön lakni egy gyárvárosba, annak a gyerekei már tanulhatnak rendesen és a köv gennek van esélye a kiugrásra. Na de itt nem erről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák