Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz alamuszi #184 üzenetére

    Én is. Ez parttalan vita.
    Egyszerűen nem tudod értelmezni azt amit írok és még csak korrekt vitapartnernek sem neveznélek a sok csúsztatás és ferdítés miatt. Így pedig nem sok értelme van ennek a vitának. :(

    De hogy On is legyek.

    Múltkor láttam egy műsort amiben brit fiatalok mentek Afrikába, hogy dolgozzanak kicsit és megismerjék az ottani viszonyokat.
    Elég brutális dolgokat mutattak. Pl kb egy 10-12 éves kisgyerek a szeméttelepen gyűjtöget, ott is lakik. Egész nap égnek a tüzek amikben a kábelekről égetik le a gumit és a műanyagot. A gyerek már rendszeresen véreset köhög. A keresett pénz pedig kb csak arra elég hogy vizet vegyen magának rajta. A kajára valót külön kell megszereznie.
    És nem csak ez az egy gyerek van hanem rengeteg.
    A szeméthegyek pedig a fejlett országokból jött hulladékból állnak.

    A másik helyszín egy aranybánya volt ahol szintén embertelen körülmények közt dolgoznak éhbérért.
    A britek is kipróbálták magukat a munkában. Elég rosszul ment nekik. Nem szokták a szántást. :)
    Azon mondjuk besírtam mikor a csapatban lévő egyetlen néger nő abbahagyta a munkát mert arra panaszkodott, hogy melege van. És amíg a fehérek kint dolgoztak addig ő hűsölt.

    Ez nem rasszizmus akar lenni, de azért vicces, hogy pont egy olyan ember panaszkodik a melegre a csapatból aki genetikailag legjobban alkalmazkodott az ottani körülményekhez. (tágabb pólusok, jobb hőleadó képesség)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák