Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #25 üzenetére

    Csak pár gondolat ahhoz amit mondtak neked, én tapasztaltam:

    "Kapnak 40e forintnak megfelelő összeget egy olyan országban, ahol 50 forint egy buszjegy, 250-300 forint egy menü egy jobb étteremben, de nem egy kis faluban! Az alap élelmiszereket, zöldségeket pedig szinte fillérekért adják! (és betanított munkásokról beszélünk)"

    Akkor a valóság:
    nem 50 Ft a buszjegy max a helyi, de az a helyzet, hogy a FoxConn egy gyárváros, tehát oda nem kell buszjegy.
    250 - 300 Ftért max egy kis büfében kap valamit, és leggyengébb minőségben, ott is hogy jó lakj inkább több. És nem ellenőrzött étel.

    "Nekem semmi hasonló nem "jár", pedig földrajzilag /és az élelmiszerárak, benzin, stb szempontjából/ ejrópa közepén vagyunk! (saját példámat hoztam fel, de ez természetesen nem egyedi eset, a munkahelyemen se egyedül dolgozok, de mások nevében nem akarok beszélni)"

    Igen, de jár szabadság, az orvosi ellátás, tanulhatsz, nem napról napra éhezel, nem 12 órát dolgozol szinte megállás nélkül és nem vesznek körül rendkívül káros anyagok, mint azbeszt és még rosszabb, nem kapsz szennyezett ételeket, nem vagy rákötelezve, hogy több ezer kilóméterre dolgozz a családodtól, nem kell attól félned, hogy lecsuknak ha nem dolgozol. És ha esetleg eszedbe jutna lázadni, akkor nm kerülsz munkatáborba.

    "Ismerősöm nagybáttya nemrég ment vissza kínába, azt mondta ott(hon) is megkeres 100e-t, de minden sokkal olcsóbb, itt meg csak a szívás van, meg a megszorítások. (Pedig csak kb 3évet élt Magyarországon)"

    Gyárban ugye? Aha.

    "Csak az újév 2hétig tart! Miről beszélsz??? :W"

    Igen gyakorlatilag a föld termelésének 40 % megáll mert kinában újév van persze :D
    A rokonodnál lehet hogy új év volt de a kínainak nem.

    Szeretem a városi ember naivitását, mindeig jót nevetek, azon, hogy a magyar emberek ennyire felvilágosultak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák