Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz dabadab #39 üzenetére

    Én régebbről, egy Alaplapi cikkről írtam. Akik nem tudják, valamikor volt egy nagyon jó számítástechnikai magazin, amelynek Alaplap volt a neve. Ott olvastam és nagyon megragadt bennem a magyaros elkészítése a floppynak. Hogy mi az igazság azt nem tudom. A 15 -ös szám az nem biztos, mint már írtam, a formázás, felülírás (lehet hogy csak egyszer) és a gulyáslevesre emlékszem.

    Másrészt nem csak az az alapja amit írsz, hanem az is, hogy a HDD írását végző fejet nem tudják 100% pontossággal pozicionálni (pontatlan a sávra állás), ezért a felülíráskor a széli területek információ tartalma megmarad, amelyet egy sokkal jobban pozicionálható fejjel el lehet olvasni. A régebbi floppyknál még nagyon pontatlan volt a pozicionálás, az újaknál ez nem megy, vagy legalábbis sokkal nehezebb. Másrészt a régebbi bit mágnesesség ereje is változik, amivel időben elhelyezhető a jel. Persze ez csak elmélet, ehhez rendkívül precíz mechanika és elektronika kell. Amit meglehet csinálni, a titkos szolgálatoknak lehet hogy meg is van, de a polgári életben nem valószínű hogy megéri, mert a visszaolvasást csillagászati összegekre emelné, amit már nem tudnak megfizetni.

    Az áthúzott rész lehet hogy marhaság, azt abszolúte nem tudom, az csak a saját hipotézisem, nem olvastam sehol, úgyhogy nem kell komolyan venni, csak felvetettem.

    Most látom bambano valami hasonlót írt.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák