Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Ez a fickó egy akkora pojáca bohóc, mint a legtöbb egyébként.. hihetetlen.

    Egy dolog, hogy persze, bárki bármit megtehet, ha elért X szintet, de NE, NE tegyen meg akármit. Egy dolog, hogy elemzők szerint ha az űrturizmus divatba jön és a kilövések drasztikusan elszaporodnak, búcsút mondhatunk az ózonrétegnek a jelenlegi rakétatechnológiával.

    De könyörgöm, 8 milliárdan vagyunk lassan a bolygón, nekem ha ennyire kőgazdag lennék, kurvára nem az lenne az első dolgom, hogy pózoljak mint valami kretén, mindenféle sztárocskákkal, hanem elkezdenék valami értelmes tevékenységbe fogni, óceánok tisztítása, innovatív, környezettudatos startup-ok támogatása (nem csak tessék-lássék módon, hanem abból a szemétgyűjtő hajóból is vagy 100-at csináltatnék, egyedül rohadtul nem boldogul), és a lista még nagyon hosszú, érdekes módon a Spar-os szatyor sem bomlik le 1 hónap alatt, azt a technológiát is megnézném, ha már annyira kőgazdag vagyok...

    Kíváncsi vagyok, hogy miután ellátogatott egy hajléktalan szállóra, az a hajléktalan szálló létezik-e még ? Mert én elvárnám egy milliárdostól, aki ilyen és ehhez hasonló "jótétlélek" dolgokkal szeretne reflektorfénybe kerülni és valamiféle Musk 2 vagy torz Trump vagy akármilyen wannabi sztárocska lenni, vagy nem is tudom, hogy a hajléktalankérdésre úgy általánosan elkezdjenek megoldást találni a többi szupermilliárdossal, egyszer s mindenkorra, agyon masszírozva a politikust és mindenkit a lobbitevékenységeikkel, hogy baszki, létre se jöhessen olyan a társadalomban, hogy valaki hajléktalan lesz.

    Szóval a szociális érzékenység, társadalmi hmm.. nem is felelősségvállalás, mert telibe szarhatja, de akkoris.. könyörgöm .. ember ... a porban nyomorog éhezve egy negyed fordulattal arrébb Afrikában X millió ember, Te meg bohóckodsz itt, meg támogató yacht és helikopter.. omg.

    Szánalom :(

    Annyira elegem van az ilyenekből. Nem azért, mert nem ad, hanem akkor is, amikor ad, az tessék-lássék jelleg, kenőcs a szívkoszorúér bajra, vagy csak halat ad, de halászni nem tanítja meg a rászorulókat.

    És akkor ahogy az alkalmazottakhoz áll hozzá az Amazon, nem is említem..

    Az emberiségnek nagyon nem ilyen szupergazdagokra van szüksége, hanem olyanokra, akik szociális érzékenységükkel felkarolnak 1-1 válságtémát (és lássuk be, abból akad elég sajnos) és nekiesnek építeni egy sokkal szebb jövőt. Így kellene mindenkinek megöregednie és elmúlnia, és bekerülnie a történelemkönyvekbe, nem elképesztő mértékű öncélú, szó szerint orbitális kreténségekkel.

    Insta, The Rock.. :W :W :W

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Myers #6 üzenetére

    :W :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Metalfan #7 üzenetére

    És egy igazgatótanács elnök mit csinál akkor, ha semmit ?

    Ő a stróman, vagy ő viszi el a balhékat, ha kitör valami ? Cserébe persze addig is rommáhülyére fizetik ?

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dave™ #11 üzenetére

    Mondanám, hogy egyetértek 100%-ban, de azért van remény.

    Itt van egy tök jó TED beszéd, Nick Hanauertől. Nagyon jól felhívja a figyelmet az újraelosztás, visszaosztás, megosztás fontosságára és pár egyéb témára is. (Kapcsolható magyar felirat alá). Egy időben tiltva is volt a TED-ről, valakiknek a tyúkszemére lépett (khmmm), aztán visszakerült, azóta elérhető.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dave™ #13 üzenetére

    A mondandóm mögött kicsit az is ott van, hogy ez is csak azért volt így - van így, eddig, mert nem volt rá ellenkező példa. Ideje lenne csinálni. És ez a lényeg, hogy VÁLTOZTASSUNK. (Azaz: változtassanak).

    Nem vagyok se durván elvakult híve, se ellenzője Elon Musk-nak, de ha nincs Tesla, még mindig ülünk a többi globális nagy autógyártóval a babéron, meg a tetű teljesítményű elektromosokon. Rendesen, diszruptív módon belerongyolt a szektorba és rákényszerítette az elefántokat arra, hogy moccanjanak, persze még mindig rengeteg a teendő. Ugyanezt megcsinálta a SpaceX-el, és mostanság csinálgatja a Starlink-el, amiket temetgetnek, hogy így csődközel, úgynincs pénz, aztán mindig előkerül csak-csak az a pár milliárd, ami megmenti...

    Ha csak ennek töredékét hozzáteszi az emberiséghez bármelyik szupergazdag, ahelyett, hogy kokóra meg kurvákra fordítanák az idejüket, már több reményünk lenne túlélni. A fúziós energiát fel lehetne pörgetni, de a klasszik nuki erőműveken is el lehetne ismét lamentálni, a nagy energiaéhség közepette. Lesz az a szint, amikor az ipar sokpontnullát már nem fogjuk tudni meglépni valami iszonyatosan komoly energiaellátás nélkül, legyen az egy Nikola Tesla leporolt free energy-s kütyüje, ami "előkerül" valami Rockefeller széfből, vagy kitudja, mehetnénk messzire a konteók világáig, de valami változás kell.

    De ez még mindig "csak" a technológia, a társadalmat érintő alap teendőket úgymond, említett Nick Hanauer írta le jól.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz vicze #16 üzenetére

    Én megértem, ha unod az életed, de attól még ez egy cikk, és megértem, hogy a vélemény olyan, mint a segglyuk, azaz mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra, de eddig 1-2 értelmes beszélgetőpartnerrel tudtam már pár mondatot váltani a dologról és sikeresen abszolválta mindannyiónk azt, amit úgy hívunk, hogy kommunikáció, kérlek próbálj meg Te is eképpen viselkedni, vagy ne szólj hozzá, mert érdemben hozzá nem adtál a beszélgetéshez, csak az életemből vettél el néhány pillanatot, míg ezt megírtam - kár értük.

    A Teslában meg nem az a lényeg, hogy életképes-e vagy sem, vagy luxus (ami egyébként ahogy terjed el, csorog le alsóbb szintekre, csak a Tesla még nem tart ott), hanem pontosan amit írsz, a percepció, azaz az emberekben (és nem csak a kisegerekben) kialakult kép, és megítélés, azaz egy mocsok jó trigger volt arra, hogy a dízelbalhé után a VW és az összes többi elkezdjen izomból plugin villanyosokat tervezni. Tehát gyönyörű folyamatot indukált, ami lehet most ezer sebből vérzik még, de elkezdett egy igényt generálni olyan soha nem látott mértékben, amire kénytelen voltak a nagyok reagálni és lépni. Magyarul, történt valami, különben 10-20 év múlva jött volna el mindez, nem ma. És még sehol sem tartunk fejlettségben, tény, naés. Nem arról van szó, hogy megalkotta a Tesla a tökéletest, hanem pontosan arról, hogy az első lépést megtette és kiugrasztott nem egy nyulat a bokorból.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Lenry #18 üzenetére

    Összefogással menne, de amíg megosztott a szóbanforgó "plutokraták" hozzáállása is erről, az van, amit írsz, igen. Gyakorlat és tényleges foganatja akkor lenne, ha e mögé jóval többen felsorakoznának a felső tízezerből (vagy felső 100-ból), na ez a keményebb dió, mert legtöbbjük fejben még mindig a vadnyugati foglalós korszakban él, lásd Bezos, aki a virtuális világot, az IT nem kis szeletét tekintette-tekinti szűz talajnak és tűzi ki a szászlóját a "digitális világ" egyre több pontjára, ahelyett, hogy az ezt kiszolgáló "analóg" világ nyűgjeire tekintettel lenne és előbb ott lépne meg értelmes dolgokat.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dave™ #21 üzenetére

    +1 (de Lenry-nek is igazat adok, két szálra vált a mondanóm lényegében, mindkettőről el lehetne sokáig lamentálni még).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz niof #25 üzenetére

    Én nem arról filózok, hogyan működünk ma, hanem hogyan lenne jó működnünk holnap. ;)
    A pénzt helyesen kell használni, nincs vele semmi baj. Bírom amikor a Bitcoin-t is támadgatják, hogy így emberkereskedelem, úgy tenorizmus, holott évszázadok óta fiat-ban történik mindez, mai napig, ráadásul a BTC lekövethető, szóval ..

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ribi #33 üzenetére

    Szó nincs ilyesmiről. Én inkább úgy látom, ha Rajtad múlna, még mindig a keréken gondolkodna az emberiség, pedig - lám - feltalálta. Csak nem mindegy, meddig merünk elmenni fantáziában, de ugyanúgy, ahogy "tegnap" egy öltönyös ex főnököm a bankban körberöhögte az agilist, mára úgy kibaszták mint macskát szarni, mert nem állt be a sorba, ahogy én finoman tanácsoltam neki. Szóval nem kell itt elfehéredő kezekkel kapaszkodni a székekbe, hanem nonstop challenge-elni kell a status quo-t, hogy jobbá tegyük a világot, aztán előbb-utóbb lesz foganatja. Mindenesetre még nemigen volt akkora mértékű irdatlan exponenciális technológiai fejlődés az emberiség történelmében, mint manapság, beleértve az összes diszruptív dolgot, ezeknek előbb vagy utóbb a társadalmi berendezkedésünkre is lesz hatása. Nem csak kell, hogy legyen, de lesz is. Az más, hogy megmondani senki nem tudja, de ne legyenek illúzióink, hogy 100 év múlva ugyanott leszünk, mint ma, mert - ugye - 1989-ben is történt valami, ami gyökeres változást hozott a pénz (újra)-elosztásában, mind kicsiben, mind nagyban (nemzetgazdasági szinten), és nem úsztuk meg a társadalmi átalakulást, függetlenül attól, hogy az ókor vagy akár Atlantisz óta vannak, akiknek a pénz szagára áll fel.

    Kicsit gondolkodj már nyitottabban, nem kell instant azonnal széllel szemben hugyozni, de be kell látni, hogy a mostani pálya szimplán fenntarthatatlan, és ha továbbra is megy a régi hozzáállás, mindenféle erőlködés és változási hajlandóság nélkül, mert Te azt mondod, úgyis birka a nép és megeszi a tejbepapit, ahogy megette az elmúlt évszázadokban is, akkor tényleg dobja el mindenki itt az intelligenciáját meg változtatni akarását és törődjön bele apatikusan a kis sorsába oszt cső.

    Ja, ne. Ne tegyék. Minél többen "ébredjenek". Most, vagy annyi. Beszélgetünk, véleményt formálunk-alkotunk valamiről és annak lehetséges konzekvenciáiról, változtatásról (vagy a marad minden ugyanúgyról), a fórumok erről szólnak.

    És ennek semmi köze dühhöz, fáradt gőzhöz, vagy bármi hasonlóhoz, mielőtt még nagyon átmennél topicnáciba, ami - valamiért - mostanság több agyonfrusztrált ideggyenge "kolléga" szokása kezd itt lenni, őszintén ? Kurva uncsi.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák