Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maláj

    őstag

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    erről van szó :K
    kérném a nagy cégek, stb. neveit akik csődbe mentek és nem voltak sok milliárdos bevételük ...
    ja, hogy az nincs :U
    akkor ennyi ugyebár

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Teljes mértékben egyet értek!

    Ez semmi másról nem szól, mint hogy a nagy kiadók és cégek még több milliárdot akarnak, mert amikor látják a statisztikákat, hogy mennyi példányt töltöttek le, szinte vérben forog a szemük, hogy hány száz dollármillió úszott el... és rögtön felkapják a telefont, hívják a havert (szenátor, képviselő, képviselő, stb.), hogy most már csinálni kell valamit, mert ez így nem mehet tovább...
    Ugyanakkor a bevétele(i)k nem csökkennek, sőt adott helyzetben növekednek is, de még több lenne ha nem létezne a kalózkodás. És mutogatnak egyes kisebb kiadókra, akik tönkremennek, mert tönkreteszi őket a kalózkodás. Ami így nem igaz, sokkal inkább a többihez képest alacsony minőségű termékeik miatt esnek ki a játékból, mert ugye nem lehet eltitkolni a termékek minőségét, azzal, hogy csak megvásárolva lehet kipróbálni teljes mértékben, de ha nem tetszik, akkor vissza már nem veszik (legtöbb esetben).
    Minden cég növekedő bevételeket akar a végtelenségig (mint tudjuk ez képtelenség), és ez is egy eszköz, arra, hátha ez segít, vagy épp erre mutogat a sikertelen kereskedelmi igazgató, hát nincs mit tenni a kalózok miatt nincsen meg a folyamatos növekedésünk.
    Erre kitaláltak egy pótló megoldást a +sarcolást, a jogdíjakat, így most már minden kétbalkezes, tehetségtelen, "előadóművész" megélhet nyugodtan a semmiből.
    Természetesen nem a kalózkodás mellett állok ki, csak egy kicsit másik oldalról is érdemes megvizsgálni a dolgokat.

    no brain, no problem

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Na de tényleg azt látni, hogy különböző film és játékcímek sorra döntik meg az eladási rekordokat nem ritkán az első napon vagy héten!

    Meg is van az eredménye, az ilyen ultrasikeres franchise-okhoz kb. annyira mernek hozzányúlni, érdemleges változtatást eszközölni, fejleszteni, hogy semennyire. Félnek tőle, mint ördög a szenteltvíztől.

    Igen a kisebb cégek, zenekarok a kalózkodás miatt szépen eltűnnek a süllyesztőben, és? Ezt fel lehet fogni természetes szelekciónak is. Csak a legjobbak maradnak talpon.

    Én azt nem nevezném "legjobb"-nak, hogy egy kicsi (jó az középnagynak is) stúdió veszélybe kerül, aztán a megakiadók keselyűként zabálják fel a tetemét, azaz a hozzájuk tartozó jogokat, védjegyeket.
    Szerintem ez közel sem annyira klassz, még természetesnek is csak szájhúzva nevezném.

    Nehogymár a nyálbojz 2010 zenekar az egyetlen egy slágerszámából éljen meg, miközben egész évben a lábukat lógatják, tehetségük nincs, koncert ha van az is full playback.

    Az a baj, hogy de, a Nyálbojz megél, mert mögötte van egy iparág, ami keresztülnyomja, aztán szavazhatsz sms-ben. A tehetséges kisebb zenekarok meg mehetnek sörért előadni, és ha egy valós tehetségkutató shown meg akarnak jelenni, akkor - légy erős - nekik kell fizetni még amellett, hogy garantálniuk kell megjelenőket.

    Ettől függetlenül a nagy nagy kalózkodás közepette se látni, hogy az Adobe, vagy a Microsoft veszteséges lenne és akár csődbe is jutna

    Ennek sokszor nem a cég, hanem a munkavállaló vagy a magánszemély látja kárát. A lopott Fotóboltnak akkor, amikor a szomszéd Pistike "megspórolja" ennek a szoftvernek az árát, mégis a te piacodon konkurál (aki vért pisált, hitelt vett fel, összedolgozta a pénzt rá), vagy te, mint dolgozó, amikor az utcára kerülsz, mert a fillérbaszó főnököd lopott szoftvert használ, a konkurens meg volt annyira szemfüles, toljon egy fülest erről.
    A Microsoftos dolog is ilyen, mennyivel pottyanna vissza a botnetek hadserege, ha a sok bamba warezos végre használná a frissítési lehetőséget? :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Dany007!
    "A szoftver terén, mondjuk aki tényleg termelői hivatalos munkát végez vele, az vegye meg.
    Ennyi. Egy befektetés. Nyilván nem nyitok egy légitársaságot ha nincs pénzem repülőkre. Így nem nyitok graf. stúdiót sem, ha nincs pénzem a PS-re meg a többire."

    Utaltam rá, hogy esetemben kényszerhelyzetről volt szó. Nem akartam grafikai stúdiót és most sincsen ilyen, de kényszerpályán vagyok a szoftverhasználatot illetően. Kénytelen vagyok tanítani a szakmát, de arra 2008 óta alig van igény, holott Én inkább csinálni szeretném. Minap egy helyre úgy ajánlottak, hogy az egykori művészeti vezető protezsált. Mégsem hívtak, vagy jeleztek vissza. Marad az, hogy élek abból, ami éppen csurran-cseppen egyelőre. Ebből nem igazán tudsz szoftvert venni. Nem ezzel vagyok egyedül és nyilván nem csak a grafikai, kiadványszerkesztői szakma érintett. Ezt tessék megérteni!
    Morden24 éppen utalt arra, hogy a multik mindent megesznek. Ők pedig felzabálva a piacot a munkalehetőséget is elveszik sok szakmabelitől, mivel a cégek sorra dőlnek be. Nyilván van ebben a természetes szelekció is, de ennek visszásságaira éppen Morden24 hívja fel a figyelmet.

    Morden24!
    "Ennek sokszor nem a cég, hanem a munkavállaló vagy a magánszemély látja kárát. A lopott Fotóboltnak akkor, amikor a szomszéd Pistike "megspórolja" ennek a szoftvernek az árát, mégis a te piacodon konkurál (aki vért pisált, hitelt vett fel, összedolgozta a pénzt rá), vagy te, mint dolgozó, amikor az utcára kerülsz, mert a fillérbaszó főnököd lopott szoftvert használ, a konkurens meg volt annyira szemfüles, toljon egy fülest erről."
    Értem az érvelésed, de ez éppen az Adobe termékei esetében erősen sántít. Az Adobe az USA területén belül a szoftvereit gyakorlatilag a világ többi részéhez képest 40%-os áron forgalmazza. Ez legalábbis vérlázító és emlékeim szerint az Adobe-ról szóló Wikipedia-s szócikkben is említést tesznek róla. Tehát kicsit úgy érzem, hogy ezt a helyzetet az Adobe esetében orvosolni lehetne egy árcsökkentéssel. Hozzáteszem, hogy most szándékosan az online store árakat vettem alapul, nem a dobozost, de ott is ugyanez a különbség. A letöltésnél viszont szinte bájtra ugyanazt töltöd le, ha az angol nyelvű felülettel akarsz dolgozni. Indokolatlan az ilyen negatív diszkrimináció, amire a hazai disztribútor vezetője is csak annyit tudott mondani, amikor rákérdeztünk személyesen egy ismerősömmel, hogy "ez az Adobe árpolitikája".
    A fillérbaszó munkáltatók pedig szintén elég sokszor vannak jelen a fent említett és vázolt piaci helyzet, konkurencia miatt is. Aztán persze megbuknak, amit megint a munkavállaló szív meg. Elmondani nem tudom, hányszor láttam erre példát.

    "A Microsoftos dolog is ilyen, mennyivel pottyanna vissza a botnetek hadserege, ha a sok bamba warezos végre használná a frissítési lehetőséget? :)"
    Tökéletesen egyet értek veled. Sírni tudnék, amikor warezolt cuccot látok egy-egy hozzám nagytakarításra kerülő notin és látom, hogy másfél éve még csak nem is látta az Update képernyőt a gép. A felhasználó/tulaj meg bután néz rám, amikor felhívom rá a figyelmét. Ahogy arra is, hogy 100%-os védelem még így sincs. ;)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák