Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Egyszer megnézném az eladások változását, ha megszűnne a "kalózkodás".
    Túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítanak neki. Sokan sok mindenről lemondanának és csak az igazán kiemelkedőkért áldoznának, mert sokszor előfordul, hogy maga az "ingyenes próba" kedvelteti meg a terméket (zenét, filmet, játékot, programot). De ha nem ismerem, nem áldozok érte, mert van amit ismerek és bevált, a pénzemmel meg nem zsákbamacskázok.
    De mindez csak nézőpont kérdése. De főként a milliárdosoké, akik mindent irányítanak. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Morden24 #12 üzenetére

    Szerintem nála 1000 HUF / 4 EUR-ot érhet meg egy szoftver, mert ami drágább az biztos lehúzás, mert ennyiből bármilyen szoftvert ki lehet fejleszteni, sőt még busásan is meg lehet élni.
    Már csak ebből kiindulva: ...nem, semmilyen hardverért nem adok ki 5 ezer forintnál nagyobb összeget, akkor se ha aranyból van.
    Pont az ilyen hozzáállás miatt, próbálnak egyre keményebben fellépni a kalózkodás ellen.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Morden24 #15 üzenetére

    Értem én, nincs ezzel semmi gond. De a hozzászólását elnézve, hasonló válaszra számítanék, mint amit én írtam.
    Adott termék értéke, mindig annyit ér, amennyit adott ember adott időpontban a "vágyai", céljai eléréséhez képes feláldozni. Tehát az "érték" minden embernél eltérő, így lényegében valakinek túlárazott, valaki meg örül, hogy "csak" ennyibe kerül.
    Megértem és a hozzáállását, mert ez a kapitalista rendszer lényegében a pénz/vagyon átcsoportosításáról szól, arról, hogy 10.000 ember mindent megtehet, majdnem félisten, milliárdok meg éhen halnak majd... De ha ilyen "agresszív" módon lép fel, akkor azok is elpártolnak a "véleménye" mellől akik esetleg támogatnák, és a tömegben egyedül hiába akarsz a tömeggel szembe menni.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Teljes mértékben egyet értek!

    Ez semmi másról nem szól, mint hogy a nagy kiadók és cégek még több milliárdot akarnak, mert amikor látják a statisztikákat, hogy mennyi példányt töltöttek le, szinte vérben forog a szemük, hogy hány száz dollármillió úszott el... és rögtön felkapják a telefont, hívják a havert (szenátor, képviselő, képviselő, stb.), hogy most már csinálni kell valamit, mert ez így nem mehet tovább...
    Ugyanakkor a bevétele(i)k nem csökkennek, sőt adott helyzetben növekednek is, de még több lenne ha nem létezne a kalózkodás. És mutogatnak egyes kisebb kiadókra, akik tönkremennek, mert tönkreteszi őket a kalózkodás. Ami így nem igaz, sokkal inkább a többihez képest alacsony minőségű termékeik miatt esnek ki a játékból, mert ugye nem lehet eltitkolni a termékek minőségét, azzal, hogy csak megvásárolva lehet kipróbálni teljes mértékben, de ha nem tetszik, akkor vissza már nem veszik (legtöbb esetben).
    Minden cég növekedő bevételeket akar a végtelenségig (mint tudjuk ez képtelenség), és ez is egy eszköz, arra, hátha ez segít, vagy épp erre mutogat a sikertelen kereskedelmi igazgató, hát nincs mit tenni a kalózok miatt nincsen meg a folyamatos növekedésünk.
    Erre kitaláltak egy pótló megoldást a +sarcolást, a jogdíjakat, így most már minden kétbalkezes, tehetségtelen, "előadóművész" megélhet nyugodtan a semmiből.
    Természetesen nem a kalózkodás mellett állok ki, csak egy kicsit másik oldalról is érdemes megvizsgálni a dolgokat.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák