Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Pikari #6 üzenetére

    Mondj példát a "rendesen" árazott szoftverre, indokold meg, hogy miért arra esett a választásod, és kérlek tájékoztass a "tapasztalataid" mibenlétéröl. Téháiksz.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Zolee11 #14 üzenetére

    Szerintem nála 1000 HUF / 4 EUR-ot érhet meg egy szoftver, mert ami drágább az biztos lehúzás

    Nem g_cizni akartam, mert én is rengeteg szoftvert túlárazottnak, a biztosított upgrade lehetőségeket szemétnek, a supportot selejtesnek és en bloc inkorrektnek tartok, csak úgy nincsen értelme semmiről írogatni, hogy "reális árú szoftver", mert ugye milyen szoftver, mire való, mit kapok hozzá, mindezért mennyit fizetek estébé.

    A tapasztalatok meg ha csak személyesek, akkor nagyon sokat nem érnek. Én itt a PH!-n halom embert "ismerek", aki még mindig warez Starcrafttal játszik, és nyilván nem azért, mert '98 óta gyűjt keményen.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Na de tényleg azt látni, hogy különböző film és játékcímek sorra döntik meg az eladási rekordokat nem ritkán az első napon vagy héten!

    Meg is van az eredménye, az ilyen ultrasikeres franchise-okhoz kb. annyira mernek hozzányúlni, érdemleges változtatást eszközölni, fejleszteni, hogy semennyire. Félnek tőle, mint ördög a szenteltvíztől.

    Igen a kisebb cégek, zenekarok a kalózkodás miatt szépen eltűnnek a süllyesztőben, és? Ezt fel lehet fogni természetes szelekciónak is. Csak a legjobbak maradnak talpon.

    Én azt nem nevezném "legjobb"-nak, hogy egy kicsi (jó az középnagynak is) stúdió veszélybe kerül, aztán a megakiadók keselyűként zabálják fel a tetemét, azaz a hozzájuk tartozó jogokat, védjegyeket.
    Szerintem ez közel sem annyira klassz, még természetesnek is csak szájhúzva nevezném.

    Nehogymár a nyálbojz 2010 zenekar az egyetlen egy slágerszámából éljen meg, miközben egész évben a lábukat lógatják, tehetségük nincs, koncert ha van az is full playback.

    Az a baj, hogy de, a Nyálbojz megél, mert mögötte van egy iparág, ami keresztülnyomja, aztán szavazhatsz sms-ben. A tehetséges kisebb zenekarok meg mehetnek sörért előadni, és ha egy valós tehetségkutató shown meg akarnak jelenni, akkor - légy erős - nekik kell fizetni még amellett, hogy garantálniuk kell megjelenőket.

    Ettől függetlenül a nagy nagy kalózkodás közepette se látni, hogy az Adobe, vagy a Microsoft veszteséges lenne és akár csődbe is jutna

    Ennek sokszor nem a cég, hanem a munkavállaló vagy a magánszemély látja kárát. A lopott Fotóboltnak akkor, amikor a szomszéd Pistike "megspórolja" ennek a szoftvernek az árát, mégis a te piacodon konkurál (aki vért pisált, hitelt vett fel, összedolgozta a pénzt rá), vagy te, mint dolgozó, amikor az utcára kerülsz, mert a fillérbaszó főnököd lopott szoftvert használ, a konkurens meg volt annyira szemfüles, toljon egy fülest erről.
    A Microsoftos dolog is ilyen, mennyivel pottyanna vissza a botnetek hadserege, ha a sok bamba warezos végre használná a frissítési lehetőséget? :)

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák