Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Dany007!
    "A szoftver terén, mondjuk aki tényleg termelői hivatalos munkát végez vele, az vegye meg.
    Ennyi. Egy befektetés. Nyilván nem nyitok egy légitársaságot ha nincs pénzem repülőkre. Így nem nyitok graf. stúdiót sem, ha nincs pénzem a PS-re meg a többire."

    Utaltam rá, hogy esetemben kényszerhelyzetről volt szó. Nem akartam grafikai stúdiót és most sincsen ilyen, de kényszerpályán vagyok a szoftverhasználatot illetően. Kénytelen vagyok tanítani a szakmát, de arra 2008 óta alig van igény, holott Én inkább csinálni szeretném. Minap egy helyre úgy ajánlottak, hogy az egykori művészeti vezető protezsált. Mégsem hívtak, vagy jeleztek vissza. Marad az, hogy élek abból, ami éppen csurran-cseppen egyelőre. Ebből nem igazán tudsz szoftvert venni. Nem ezzel vagyok egyedül és nyilván nem csak a grafikai, kiadványszerkesztői szakma érintett. Ezt tessék megérteni!
    Morden24 éppen utalt arra, hogy a multik mindent megesznek. Ők pedig felzabálva a piacot a munkalehetőséget is elveszik sok szakmabelitől, mivel a cégek sorra dőlnek be. Nyilván van ebben a természetes szelekció is, de ennek visszásságaira éppen Morden24 hívja fel a figyelmet.

    Morden24!
    "Ennek sokszor nem a cég, hanem a munkavállaló vagy a magánszemély látja kárát. A lopott Fotóboltnak akkor, amikor a szomszéd Pistike "megspórolja" ennek a szoftvernek az árát, mégis a te piacodon konkurál (aki vért pisált, hitelt vett fel, összedolgozta a pénzt rá), vagy te, mint dolgozó, amikor az utcára kerülsz, mert a fillérbaszó főnököd lopott szoftvert használ, a konkurens meg volt annyira szemfüles, toljon egy fülest erről."
    Értem az érvelésed, de ez éppen az Adobe termékei esetében erősen sántít. Az Adobe az USA területén belül a szoftvereit gyakorlatilag a világ többi részéhez képest 40%-os áron forgalmazza. Ez legalábbis vérlázító és emlékeim szerint az Adobe-ról szóló Wikipedia-s szócikkben is említést tesznek róla. Tehát kicsit úgy érzem, hogy ezt a helyzetet az Adobe esetében orvosolni lehetne egy árcsökkentéssel. Hozzáteszem, hogy most szándékosan az online store árakat vettem alapul, nem a dobozost, de ott is ugyanez a különbség. A letöltésnél viszont szinte bájtra ugyanazt töltöd le, ha az angol nyelvű felülettel akarsz dolgozni. Indokolatlan az ilyen negatív diszkrimináció, amire a hazai disztribútor vezetője is csak annyit tudott mondani, amikor rákérdeztünk személyesen egy ismerősömmel, hogy "ez az Adobe árpolitikája".
    A fillérbaszó munkáltatók pedig szintén elég sokszor vannak jelen a fent említett és vázolt piaci helyzet, konkurencia miatt is. Aztán persze megbuknak, amit megint a munkavállaló szív meg. Elmondani nem tudom, hányszor láttam erre példát.

    "A Microsoftos dolog is ilyen, mennyivel pottyanna vissza a botnetek hadserege, ha a sok bamba warezos végre használná a frissítési lehetőséget? :)"
    Tökéletesen egyet értek veled. Sírni tudnék, amikor warezolt cuccot látok egy-egy hozzám nagytakarításra kerülő notin és látom, hogy másfél éve még csak nem is látta az Update képernyőt a gép. A felhasználó/tulaj meg bután néz rám, amikor felhívom rá a figyelmét. Ahogy arra is, hogy 100%-os védelem még így sincs. ;)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák