Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én gyakorlatilag nem látom a kárát ennek a "töménytelen mennyiségű" kalózkodásnak.
    Persze nyilván azért mert nem olyan cégnél dolgozok ami ebből él meg.
    Na de tényleg azt látni, hogy különböző film és játékcímek sorra döntik meg az eladási rekordokat nem ritkán az első napon vagy héten!
    Továbbá egyáltalán nem hallani / látni tömeges csődről gyártói, kiadói oldalon.

    Igen a kisebb cégek, zenekarok a kalózkodás miatt szépen eltűnnek a süllyesztőben, és? Ezt fel lehet fogni természetes szelekciónak is. Csak a legjobbak maradnak talpon.
    Amúgy meg lehet nézni asszem a music.hu oldalán, hány zenekiadó cég van ma Magyarországon. Én 100+-t számoltam, hát nem kevés, és nyilván még mindegyik megél.
    Ha tényleg ez akkora problémát okozna, akkor talán nem 100+ kiadó lenne jelen, hanem mondjuk csak 10-15.

    A 90-es évek óta meg egyre többen akarnak ebből megélni. A filmek, zenék játékok terén is ömlesztve kapjuk a szart, és csak győzzük kiválogatni az igényesebbeket. Én spec. örülök neki, hogy a gagyibbak elbuknak. Nehogymár a nyálbojz 2010 zenekar az egyetlen egy slágerszámából éljen meg, miközben egész évben a lábukat lógatják, tehetségük nincs, koncert ha van az is full playback.

    A szoftver terén, mondjuk aki tényleg termelői hivatalos munkát végez vele, az vegye meg.
    Ennyi. Egy befektetés. Nyilván nem nyitok egy légitársaságot ha nincs pénzem repülőkre. Így nem nyitok graf. stúdiót sem, ha nincs pénzem a PS-re meg a többire.
    Ettől függetlenül a nagy nagy kalózkodás közepette se látni, hogy az Adobe, vagy a Microsoft veszteséges lenne és akár csődbe is jutna. Ennyi az egész, majd ha a nagy cégek csődközelbe jutnak a kalózkodás miatt, akkor lehet itt problémáról beszélni.
    De addig ez csak arról szól, hogy pár ember a jelenleginél is sokkal jobban kiakarja tömni a zsebét, sok más ember, meg be akar szállni melléjük még akkoris ha már nincsen hely.

Új hozzászólás Aktív témák