Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz ElEvEn11 #20 üzenetére

    Nekem nem kell mondani. Solidworks, Inventor... és már milliós nagyságrendeknél tartunk. Részemről szerencsés vagyok, mert a diák verziókhoz hozzájuthattam legálisan. Használhatom, csak hasznom nem lehet belőle azon kívül, hogy tudom használni a programokat. A Photoshop és a többi "olcsóbb" Adobe programnál részben igazad van. De ha vérpistike meg tudja csinálni, akkor én is, így nem fizetek neki (én) semennyit. A durvább melókhoz meg úgyis szakember vagy szakképzés kell. szerk: nagyon eltalálja a lényeget az aláírásod :D:D:D

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Dany007

    veterán

    válasz ElEvEn11 #28 üzenetére

    Én ezt olyan részben értem meg, részben nem...
    Egyrészt azért, mert ezeknek a progiknak évente változik a verziószáma. És a piac hamar átáll. Ezt nehéz követni anyagilag. Ugye a PS 9 milyen régen volt már, most már CS5 megy, és sok ügyfelünk abban küldi a grafikáit... Nembeszélve a többi programról.
    Tehát egy kisebb cég nem tud évente, kétévente vásárolni a legújabb Corel, Illu, PS-ből.
    Magánszemélyként kisebb munkákhoz szintén "érthető".

    Csak amikor valaki ebből akar megélni céges keretek között. Hát nemtom. Én se "lopok" saját digit nyomdagépet, pedig ha lenne megtudnék élni belőle : )
    Persze még így is azt mondom, hogy az Adobe meg tud élni attól még, hogy te és sokan mások nem fizetnek a progiért. Szóval nem sajnálom őket.
    Múltkor néztem a legújabb Corel-t. 5 gépre kéne itt a cégnél és valami fél millió körül volt talán az összeg... = o Szóval egyenlőre amíg nem muszáj maradunk a réginél.
    Szóval a nagyobb cégeknél se úgy megy, hogy zsebből veszik évente az újabb verziókat vagy fizetnek a frissítésért. Amíg lehet kihasználja az ember, csak kérdés, hogy annyi idő alatt visszatermeli-e az árát.

    Ráadásul a grafikai munkát nagyon kevesen becsülik meg. Ami alatt azt értem, hogy a legtöbb ügyfél sajnálja az óránként 3000 forintot is a grafikai munkáért. Persze, amikor a nyomda visszadobja a wordben, netes képekből összegányolt valamijét akkor meg csak a pislogás megy :D
    Ettől függetlenül röhej, de én rendszeresen kapok word-ös doksikat nyomtatásra! És a legtöbb esetben nem számolhatjuk fel a grafikai munkát, mert akkor elviszi másik céghez, ahol ingyen nyomdakész anyagot varázsolnak belőle... És ez itt a gond! Nem a vérpisti csinálja meg, hanem egy konkurens cég. Ingyen, csak azért, hogy nála legyen kinyomtatva is.

    Szóval ez egy nagyon kényes terület. A nagy cégek nagy cégeknek persze simán felszámolják óránként az 5-6 ezret + áfa. De azok cégek (tesco, aldi, haribo, stb), nekik a minőség számít elsősorban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák