Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #26 üzenetére

    "Meg is van az eredménye, az ilyen ultrasikeres franchise-okhoz kb. annyira mernek hozzányúlni, érdemleges változtatást eszközölni, fejleszteni, hogy semennyire. Félnek tőle, mint ördög a szenteltvíztől."

    Néha azért mégis. Portal. A motor gyakorlatilag változatlan a HL2-óta, így több energiát tudtak a "belsőbe" nyújtani. Nagyon ütős lett. : )
    De tény, hogy sok másik cég meg u.a. a sémát adja ki évente újra és újra. De azért néha 4-5 évente akad 1-1 cég aki megpróbálkozik valami újdonsággal és sikerül is neki. Amúgy ez is azért van mert félnek az esetleges veszteségtől. Holott szerintem ezt egy cég hosszútávú tervébe bele lehetne kalkulálni.

    "megakiadók keselyűként zabálják fel a tetemét, azaz a hozzájuk tartozó jogokat, védjegyeket.
    Szerintem ez közel sem annyira klassz, még természetesnek is csak szájhúzva nevezném."

    Ez max az adott becsődölt kis kiadó munkavállalóinak probléma. Nem hinném, hogy a "közönség" olyan sokat érez meg ebből.

    "Az a baj, hogy de, a Nyálbojz megél, mert mögötte van egy iparág, ami keresztülnyomja, aztán szavazhatsz sms-ben."

    A fenéket :) ideig-óráig élnek csak meg. Ha nem tud érdemit felmutatni, akkor pár éven belül eltűnnek ők is a süllyesztőben.
    Egyébként pont ezeknek a műsoroknak (is) köszönhető részben, hogy ilyen "rosszul" áll a piac. Hiszen ma már évente van egy megasztár, csillag születik, meg kitudja még micsoda. Minden évben kitermelnek 2-3 ilyen "sztárt", aki megcsinálja a maga lemezét azt hajrá. Gondolj csak bele a megasztár egyből hány emberre emlékszel? Mert nekem az a Vera maradt meg bennem és ennyi. Vagy mondjuk a 2. 3. részből? Fogalmam sincs. De még a nevek hallatán is csak az első helyezetteket tudom tenni valahova, a többit abszolút nem.
    És nyilván mindegyik ebből akar megélni. Csakhogy ez az ország egy kicsit már kicsi, hogy ennyi sztárt eltartson. A 90-es évek végén kezdtek megjelenni ezek a divatzenekarok 1-2 sláger erejéig. Majd most, ez a sok sóműsor ezt a számot is megduplázta. Egyszerűen ez a 10 millió ember kevés ahhoz, hogy mindegyik sztárnak vegye az albumait így nagy bevételt termelve nekik.
    Régen, 15-20 éve negyed ennyi zenész se volt. Így ők megtudtak élni rendesen.
    Tényleg, Magyarország hogyan áll az egy főre jutó sztárok tekintetében? :D

    "A lopott Fotóboltnak akkor, amikor a szomszéd Pistike "megspórolja" ennek a szoftvernek az árát, mégis a te piacodon konkurál"

    Értem mire célzol, de itt azért különbséget kell tudni tenni, az iwiw-es facebook-os "csillogást teszek a fogadra" effektus és egy rendes nyomdai prospektus tervezése között.
    Mert lehet, hogy a vérpista megtalálta a "Filters" menüt és rátud nyomni bizonyos effektekre, de attól még egy komolyabb munkát nem fog tudni megcsinálni.
    Sem stilisztikai szempontból, sem pedig nyomdatechnikai téren.
    Persze vannak akik egész jól kitanulják autodidakta módon a PS-t, de ettől még Coca-cola vagy a Haribo marketing igazgatója nem fog pistike lakásába kopogtatni egy grafikai megbeszélésre vagy hasonló. Na, a lényeg, hogy hiába Photoshop mágus az illető, magánszeméllyel egy nagy cég nemfog szóba állni.
    Apróbb munkákat kaphat, akár kisebb cégektől is, de a stúdiók nem ezekből élnek.
    Sőt, tapasztalat alapján pont az ilyen kisebb cégek azok, akik úgy ba***nak fizetni a grafikai munkáért.

    "A Microsoftos dolog is ilyen, mennyivel pottyanna vissza a botnetek hadserege, ha a sok bamba warezos végre használná a frissítési lehetőséget? :)"
    - ez tetszett! :K

Új hozzászólás Aktív témák