Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz kokyt #64 üzenetére

    Igen, ráadásul ellentétes is ezzel a másik mondattal:

    "Mivel nem lehet megválasztani, hogy milyen szintű ellátást/szolgáltatást akar igénybe venni egy személy / család, hanem mindenkit maximális teherrel sújtanak, így elvileg a szolgáltatásnak is maximális szintűnek kellene lenni."

    Ha így lenne, az egyetemek lubickolnának a pénzben, hiszen a rendszer kvázi arra lenne felkészítve, hogy MINDENKI egyetemre megy. (Meg szakmunkásképzőre, meg főiskolára, meg...stb.) Szóval ez így nem logikus, legalábbis nekem.

  • azbest

    félisten

    válasz kokyt #64 üzenetére

    Elméletileg igazad van. Viszont ehhez egyensúly és hosszútávú tervezés, stabilitás kellene.
    Ugyanilyen alapon az oktatást is felhozhatnánk és úgy általában az egész rendszert minden szolgáltatásával, hogy mi most fizetjük a cehhet, a később az utódaink állják a mi számlánkat is.

    A bibi az szerintem, hogy egyszerre nem szabadna maximális teherviselést és emellett öngondoskodást is elvárni. Ha 70% munkám nem a saját közvetlen boldogulásomra van, hanem még öngondoskodás címszóval magamnak kell biztosítanom a jövőbeni életemet is, akkor nem jut a jelenre :U

    Az oktatás kapcsán néha előkerül, hogy nyugaton pár évre elmennek dolgozni az emberek, hogy legyen miből fizetniük a tanulmányaikat és az arra az időszakra eső életüket. Ezzel ott a bibi, hogy nálunk a nagy többség fizetéséből nem lehet annyit félretenni, mint amit az oktatás ideje alatt kell fizetni, még a megélhetésre sem. 5 év alatt minimálbérből nem fog tudni másik 5 évre való tartalékot képezni senki. Ha meg olyan jól keres, akkor nem fogja az iskolára "pazarolni" a következő 5 évet. :U

Új hozzászólás Aktív témák