Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz VIC20 #46 üzenetére

    Elmondanád, hogy milyen kifogásolható van a mondandómban?
    Az EU alapcélja, a szabad munkaerő áramlás és a szabad piac. Ez az EU alkotmányában is rögzítve van. Egy tanulmányi szerződéssel pontosan korlátozzák az előbbit, pedig a 2004. május elsején a tagállamok közé bekerülésünk alkalmával vállaltuk, hogy az EU törvényeihez harmonizáljuk a sajátjainkat, többek közt a PTK és BTK passzusait is. Pld. pontosan ezért nem lehet soha Magyarországon halálbüntetés sem...

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz VIC20 #57 üzenetére

    Így működhetNE a dolog, ha nem alanyi jogot csorbítana, hanem tisztán tandíjas lenne a felsőoktatási rendszer.

    Igen ha ez így lenne, akkor igazat is adnék neked, sőt akkor nem is szólnék semmit.
    De egyrészt nem így van, másrészt egyikünk anyja sem azért fizette az adóját, hogy eltöröljék az államilag finanszírozott helyeket.
    Azt nem értem, hogy miért a felnövekvő generációval baszakodnak mindig... akik szaporodnak még és akik még minimum 40 évig nettó befizetői lesznek / lennének az országnak.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • VIC20

    őstag

    válasz VIC20 #60 üzenetére

    Még mindig nem tudok egészen túllendülni az ,,anyáink nem azért fizették az adóikat" kérdéskörön.

    Elvi kérdés: miért fizet valaki adót? Nemde azért, hogy az állam a működését biztosítsa?
    Vagy azért, hogy valamiféle előtakarékoskodó rendszerben a saját vagy a családtagjai későbbi boldogulását biztosítsa az adózó?

    Ki mit gondol?

    [ Szerkesztve ]

  • kokyt

    senior tag

    válasz VIC20 #61 üzenetére

    Márpedig azért, és sok másért is. Meglátásom szerint az adót az államnak azért fizetjük, hogy azzal bizonyos állami szolgáltatásokat váltsunk meg magunknak, és gyerekeinknek. Ennek érdekében tartjuk fent az egész állami apparátust. Nem? Ennek egyik formája az államilag finanszírozott oktatás. Azt hiszem jogosan merül fel bennem a kérdés, hogy hol lesz ezek után a kompenzáció? Hova megy az a pénz, ami a felsőoktatási finanszírozásból való részleges kivonulás után keletkezik? Az egészségügybe kerül? Vagy adócsökkentés lesz? Vagy majd megint jól befizetjük az államadósságba?

    "Elvi kérdés: miért fizet valaki adót? Nemde azért, hogy az állam a működését biztosítsa?
    Vagy azért, hogy valamiféle előtakarékoskodó rendszerben a saját vagy a családtagjai későbbi boldogulását biztosítsa az adózó?"

    Nem vagy kapcsolat kellene közé, és nem kérdőjel a végére, és akkor megoldódna a dilemma.

    Azért, hogy az állam a működését biztosítsa, és azért, hogy valamiféle előtakarékoskodó rendszerben a saját vagy a családtagjai későbbi boldogulását biztosítsa az adózó.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz VIC20 #61 üzenetére

    Az állam által biztosított szolgáltatások finanszírozására fizetjük (elvileg) az adót. Ebbe sok minden beletartozik, attól függetlenül, hogy most épp adó vagy járulék címke alatt szedik be a rávalót.
    - közoktatás (bölcsődétől az egyetemekig...)
    - egészségügy/szociális szolgálat, rendfenntartás, utak ....
    ... rengetegféle egyéb dolog.

    Mivel nem lehet megválasztani, hogy milyen szintű ellátást/szolgáltatást akar igénybe venni egy személy / család, hanem mindenkit maximális teherrel sújtanak, így elvileg a szolgáltatásnak is maximális szintűnek kellene lenni. Erre persze nincsen pénz, mert elcsalják (a befizetők), elfolyik (az állam által). Szerintem a befizetési morál jól tükrözi a beszedés és felhasználás attitűdjeit. Az állam úgy viselkedik, a saját pénzét könyöradományként osztogatná, az adózó meg úgy érzi, mintha rablók fosztogatnák. Amíg az elvileg közérdekért dolgozók mentalitása nem változik, addig ez így is marad.

    Szóval, mivel az állam nem engedi meg az öngondoskodást, sőt az eddigi törekvéseket is lerombolta, így joggal kérdőjelezhető meg az, hogy a nagy mértékű elvonásokkal szemben egyre kevesebb részt kíván ebből viselni a költségvetés. Mindamellett, hogy kevesebb közpénz kerül a közszolgáltatásokra, még jobban beleszól az állam, hogy mire fordítják azt a pénzt is, amit nem az állam felől kapnak a működésre.

    Előtakarékosságról szó sincsen, hiszen a rendszer kialakításából adódóan ami befolyik pénz, az már el is van költve.

    Az állam nem azért van, hogy legyen kinek odaadni a munkánk értékének 70%át, hanem azért, hogy megszervezze a közszolgáltatásokat és mi ennek fedezetét biztosítanánk a befizetéseinkkel. Nem mi vagyunk az államért, hanem az állam van miértünk. Ezt szokták sokan elfelejteni.

    Ha az állam ellenszolgáltatás nélkül szed sarcot, az éppen olyan, mintha gyarmat lennénk. De hogy lehetne egy ország a saját gyarmata. A költségvetés mérlege (14 ezer milliárd [link]) szerint havi ~ 116 ezer forintot költ el az állam fejenként és havonta. Ennek több látszatja kellene, hogy legyen szerintem.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz VIC20 #60 üzenetére

    Az állam támogassa a felsőoktatásban tanulót. Az meg dolgozzon, szaporodjon, fizesse az adót, 40 évig akár. De itt most éppen az a probléma, hogy azt a bizonyos adót nem annak az államnak fizeti, amelyik kitaníttatta, a demográfiai helyzetet nem abban az államban javítja az illető....stb.

    A gond az, hogy szerintem nem ilyen erőszakos módzserekkel kell itthon tartani a fiatalságot, hanem olyan élhető környezetet és munkakörülményeket biztosítani számukra amelyben eszükbe sem jutna külföldre költözni. Bár kétségtelenül van a külföldi munkavállalási hullámnak egy divatfaktora is, szerintem a legtöbben még mindig azért próbálnak külföldön szerencsét, mert otthon nem tudnak megfelelő megélhetést biztosító állásban elhelyezkedni. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák