Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
C4mp3r
addikt
a fappening targeted social engineering kovetkezmenye volt, nem az icloudot tortek fel. ha valaki olyan fogalmatlan, hogy bedol egy kamu phishing emailnek es onkent megadja a jelszavat/emailt az ne tarolja a pornos kepeit a felhoben. (egyebkent sem ajanlott)
[ Szerkesztve ]
-
Sinesol
veterán
Nem a backdoor a gond, igazából valamilyen szinten meg is indokolható a létjogosultsága rendvédelmi szempontból, az igazi probléma azzal van aki hozzáfér az adatokhoz. Nem mindegy, hogy az adataidat az a nyugati kör látja, aki tőled függ, nagyjából az a célja, hogy neked jó legyen, mert akkor neki is jó lesz, vagy Kína látja, akit teljesen más elvek vezérelnek, elsősorban a te károdon akar felemelkedni. Ugyebár az erőforrások végesek, általában ha egyik oldalon megerősödik pl. egy iparág, az általában a másik oldal kárára történik. Nyilván sarkítás, de szerintem érthető mire is gondolok.
[ Szerkesztve ]
-
htc07
addikt
válasz #88470784 #18 üzenetére
Ahhoz képest, hogy a kínai szolgáltatásokat mindenki úgy kezeli nyugaton, mintha kitennénk az ablakba minden privát adatot magunkról, hogy visszaéljenek vele, azért ne felejtsük el, hogy a fejlett nyugati ámerikában épp az end-to-end titkosítás ellen harcolnak a kormányképviselők.
Nyilvánvalóan ez magánszemélyként a "ne tegyél fel olyat, amit nem bíznál másra" módszerrel tök jól áthidalható, cégeknek meg nyilván olyan felhőszolgáltatóval éri meg szerződni, aminél van lehetősége jogilag is verni az asztalt, ha kiszivárog valami (azért itt az elméleti esélyek egy per megnyerésére jobbak egy nyugati cégnél mint egy kínainál).
Egy átlagos 64 gigás sandisk pendrive kb. 4 ezer forint körül van most az ebayen, bedugod a routeredbe, és kész az otthoni NAS. Bár a nagyon bizalmas tartalmakat csak titkosított memóriakártyán, széfben, 40 méterrel a felszín alatt tároljuk, egy másik bolygón természetesen.
[ Szerkesztve ]
-
Sinesol
veterán
válasz Alchemist #39 üzenetére
Valószínűleg eléggé be vannak biztositva adatvesztés ellen, nem egy zugcégről beszélünk.
3-4 éve használom az iCloud-ot, soha semmi gondom nem volt vele, amúgyis közismert, hogy az Apple igencsak komolyan veszi az adataink védelmét, ez az egyik érv is a rendszerük mellett.[ Szerkesztve ]
-
Alchemist
addikt
-
janos1988
addikt
Titkosított nagyobb méretű (500-800 MB) fájlok feltöltéséről van valakinek tapasztalata? (Google, Microsoft) Megmaradnak vagy törlik azokat?
https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D
-
Amacs
aktív tag
Ez valószínűleg számítási felhő lesz... "ez meghaladja az itt jelenlévők tudományát."
-
kovy79
őstag
Az ilyenektől mindig azt szoktam kérdezni, hogy ugye idegenként beengedsz a lakásodba?
Láttam már sok lakást belülről...
Ha bent vagyok, ugye nézhetem az asszonykádat zuhanyzás közben (persze fürdőruhában is elég)?
Láttam már sok nőt zuhanyzás közben a strandon...
Ha már ott vagyok, leülnék a telefonod/pc-d elé pár órára, csak úgy nézelődni rajta.
Láttam már sok gép tartalmát...
Kíváncsi lennék, ki válaszolna minden ilyen kérdésemre igennel?
Kérdésedre válaszolva: beszkennelt személyes dokumentumok (beleértve a bankkártyát is). És nem, nem feltétlenül Xiu-Jau fog vele bármit kezdeni Pekingből, ha el is lehet adni (pár ezres mennyiségben). Ilyen adatokkal nem kevés galibát lehet okozni. Közeli személyes példám: itt, Németországban nemrég ismerősöm hozott el bérautót a felesége fénymásolt irataival. És ez csak egy jelentéktelen példa...''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006
-
#88470784
törölt tag
-
sb
veterán
Ilyesmit kerestem már de csak felületesen. Hirtelen nem találtam megfelelőt:
Létezik olyan ami droidon is használható Windows mellett és valami kényelmes megoldás? (Hasonló sync vagy virtuális drive/könyvtár - tehát nem kézzel kell a file-okat ki-/becsomagolni és fel-/letöltögetni.) -
sb
veterán
Mert tök automatizált vírusok, malware-ek, botok, stb... helyett 80 fős 150-es iq-val (átlag!) csapatok kutatják fel a te kis saját géped?
Ja,nem.
Brute force és random mehet bármi. Nálam is van NAS otthon, frissítve, foltozva, semmilyen netezés nem megy rajta mégis zsarolóvírus fogadott egy szép este. (és igen, előtte sem volt semmi hasonló *ware/vírus problémám kb. 20 évig, tehát ez sem releváns infó)
Utána gondold végig mennyit ér a raid (volt)... esetleg még egy tök automatikus mirror másik gépre (volt), de akár a felhőbe is. Az elkódolt adatot se nagyon érdemes rögtön tükrözni akárhova... Felhőben erre is van védelem, de ott is extra a versioning, hogy vissza tudj állni. Vagy marad a kézi szinkronizáció.Szóval egy "kicsit" bonyolultabb kérdés ez, minthogy otthon egy NAS 'osztjóvan.
És akkor még a fizikai problémákba bele se mentünk amiket említettek és sokkal egyszerűbbek. Áramszünet, villám, gyerek belerúg a gépbe véletlenül. Elárasztja a lakást a mosógép... 3db NAS-od is lehet redundánsan.szerk: Szerencsére offline mentés is volt (és az sem ugyanazon a polcon egy cellafáradásos SSD-n) így nem volt gond a kritikus adatok visszaállítása, a többi meg pótolható volt.
[ Szerkesztve ]
-
iceQ!
addikt
Én ezzel úgy vagyok, hogy könnyebb megtalálni egy nagy, híres "célpontot", mint a kis otthoni NAS-omat.
Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS
-
edward2
addikt
Hú micsoda félelmek a kis kínaiak a nyaralós képeinkre fognak hokizni meg elolvassák az idióta word dokumentumaimat (például meglátják az állásinterjúra készüléseimet) és az excel táblázatomat ahol a család költségvetését számolom meg ki tudja milyen szenzitív információkat !!44!!4! Félelem és reszketés a felhőben
(de várok példákat milyen szenzitív dokumentum kerülhet fel egy magánszemélyről amivel kínában tudnak mit kezdeni)
-
Cassi
őstag
Nem felfoghatatlan, iszonyú összeg 28 milliárd dollár, főleg ha több évre van elosztva és Kínáról van szó.
Nem kellene egy tíz éves kislány színvonalán írni egy szakmai portálon.
-
iceQ!
addikt
válasz zetor2000 #19 üzenetére
Most kb.: Azur megoldással jössz, hogy a redundáns az azt jelenti hogy földrajzilag van máshol egy másik szerver... Ennyire ne szaladjunk előre, nem rakéta indító kódokat mentünk el. Hugyfos@sig elég 2x2Tb (vagy több, kinek mik az igényei) lementeni a saját cuccaidat,biztonságosan.
Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS
-
Graphics
Jómunkásember
Az Aliexpress vert át? Vagy egy eladó, mert nem mindegy...
@zetor2000: Azért a semminél egy otthoni NAS már egy fokkal nagyobb biztonságot ad.
Én mondjuk ezt még tovább fogom majd fokozni, hogy a munkahelyen egy nagyon kis fogyasztású gépre is csinálok egy netes mentést éjszakánként, így biztos meglesz minden szükséges adatom
[ Szerkesztve ]
-
zetor2000
őstag
A redundáns otthoni NAS azért annyira nem okés... a redundáns NAS az igen, csak az egyik ne odahaza legyen, hanem valahol máshol, lehetőleg födrajzilag is. Azaz ne a havernál a harmadikon, amikor én a nyolcadikon lakom.
És a NAS-t is lehet felhőbe menteni, vannak gyártók, akiktől lehet rendelni ilyen opciót is.Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.
-
#88470784
törölt tag
Arra mutattam rá, hogy ez a nem használnék kínai felhőtt, mert megbizhatatlan, de közben már rég megadtam az összes személyes bizalmas és azonosításra alkalmas adataimat, egy icike picikét ellentmondásos.
Amúgy igazad van mi bajod lehet ha mindenkinvel megosztasz mindent. [link]
[ Szerkesztve ]
-
#88470784
törölt tag
válasz Juhaszatti #14 üzenetére
Csak a címed, neved, személyes adataid.. ezeket sem felhőben tárolja az alibaba hanem pendriveon.
-
#88470784
törölt tag
válasz Juhaszatti #8 üzenetére
Ha használod az Alliexpresst használod az Allipayt is ami az Alibaba szolgaltatását használja.
Azzal tisztában vagy azért hogy az Alliexpress az Alibaba kiskereskedelmi szolgáltatása?[ Szerkesztve ]
-
Alchemist
addikt
válasz Juhaszatti #8 üzenetére
Az Aliexpress önmagában is megbízhatatlan, többször átvertek, a fehőjük még annyira se kéne.
Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.
-
-
mjani1172
addikt
Állandóan mindenhez kell a microsoft one drive ,folyamatosan tolja lépjek be regisztráljak.. Jó legyen ,kb 5 hónapja megcsináltam, feltettem 6 fotót, 8-an nézték meg, ezek én általam készített nyaralós képek, tengerpart ősszel ,csak a családom volt, az is hátulról, és figyelmeztetés nélkül törölte az MS,az indoklás az volt hogy számukra gyanús tevékenység folyt.
5 panaszt írtam, egy büdös szót nem írtak vissza.Ennél lehet valami szarabb?
Jó a felhő, de azért legyen máshol is meg ami fontos.
[ Szerkesztve ]
-
jeni
félisten
Ki fog bennük megbízni az adatokat illetően egy Kínai cégben?
-
Ricardo
titán
A mostani helyzet nagyot fog lendíteni az online szegmensen. Amelyik cég teheti fejleszti ezt az irányt.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest