Aktív témák

  • special

    csendes tag

    válasz Power #98 üzenetére

    Csakhogy nem veszed figyelembe a tendenciát. Az árak egyelőre fixek, az ígéretek szerint azonban csökkeni fognak. És a volumen növekedtével miért is ne csökkenthetnének? Eközben a teljesítmény csinosan emelkedik. Magyarán a költségparitás ilyen tendenciája következtében néhány év (3-4), és már az x86-os rendszerek sem lesznek partiban az entry level servereknél.

    Ettől teljesen független, hogy most az Opteron hogyan áll. Nyilván a HP is üzletet akar csinálni, és nem akar ügyfeleket veszteni, csak mert ott ál az Itanium mögött. Egy akkora és olyan diverzifikált termék-portfólióval rendelkező cég, mint a HP, nem fogja megadni az esélyt, hogy piacot veszítsen csak azért, mert az Opteron nem a üdvöskéje. A Dell és kisebb, jobban specializált cégek más kérdés.

    Ezenkívül amellett, hogy az Opteron-rendszereknek még nincs respektje, high-end SMP gépek nincsenek is belőle, így kevéssé zavarják jelenleg az Itanium térhódítását. Ahol az Opteron véget ér, ott kezdődik az Itanium.

  • Miracle

    senior tag

    válasz Power #100 üzenetére

    ''Az alpha részben tovább él, az Itanium-ban illetve a K7/K8-ban.''
    ok, a K7ben ott volt a busza(a K8ben meg ugye nincs ott) más rokonság meg nem nagyon lett szellőztetve...
    az itaniumon meg szar a VMS. :O

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

  • Power

    senior tag

    válasz special #101 üzenetére

    ''Csakhogy nem veszed figyelembe a tendenciát. Az árak egyelőre fixek, az ígéretek szerint azonban csökkeni fognak.''

    A tendencia eddig nem ezt mutatja.

    ''És a volumen növekedtével miért is ne csökkenthetnének?''

    Ez az ami nem lesz jelentős.
    Amúgy sem a proci ára az ami visszatartja a vásárlókat.

    ''Magyarán a költségparitás ilyen tendenciája következtében néhány év (3-4), és már az x86-os rendszerek sem lesznek partiban az entry level servereknél.''

    ''Ezenkívül amellett, hogy az Opteron-rendszereknek még nincs respektje, high-end SMP gépek nincsenek is belőle, így kevéssé zavarják jelenleg az Itanium térhódítását. Ahol az Opteron véget ér, ott kezdődik az Itanium.''

    Most nem zavarják 3-4 év múlva már meg ''már nem''?
    Egyébként a 8+ procis rendszerek piacának a nagyságát nem lehet összehasonlítani 1-8 proci piaccal.

    Az Intelnek egy szerencséje van, hogy az x86-os piacot uralja, ha az nem volna a kezében az Itanium már rég meghalt volna, az árakat meg tudja úgy alakítani, hogy az itanium ne legyen drágább.

    Power

  • special

    csendes tag

    válasz Power #103 üzenetére

    Az Itaniumos serverek ára csökken, miközben a teljesítményük nő. Ez tény, nézz utána. Az árcsökkenés pedig fontos ahhoz, hogy a növekvő install-base miatt egyre több fejlesztő portoljon rá, ami segíti a compilertechnológia fejlődését, ami nagyobb teljesítmény eredményez, tovább segítve az eladásokat és így tovább. Az árcsökkenés szerinted nem lesz jelentős, szerintem igen. Egyelőre tényleg nincs értelme tovább csökkenteni, de hamarosan lesz Itanium ezer dollár alatt, egyre olcsóbbak lesznek az alaplapok.

    Volumenre tényleg nem lehet összehasonlítani a sokprocis rendszerek forgalmát az entry-level és midrange serverekével, viszont értékben igen.

  • Power

    senior tag

    válasz special #104 üzenetére

    ''Az Itaniumos serverek ára csökken, miközben a teljesítményük nő. Ez tény, nézz utána.''

    Én nem a szerverekről beszéltem, hanem a processzorokról, de utánanézek. :)

    Bejelentéskor:
    2001.05: Itanium = $1177 - $4227
    2002.07: Itanium2 (0,18) = $1338 - $4226
    2003.06: Itanium2 (0,13) = $1338 - $4226

    Nem látom az árcsökkenést(a teljesítmény értelemszerűen nő, de ez természetes)

    ''Az árcsökkenés szerinted nem lesz jelentős, szerintem igen. Egyelőre tényleg nincs értelme tovább csökkenteni, de hamarosan lesz Itanium ezer dollár alatt, egyre olcsóbbak lesznek az alaplapok.''

    Szerintem ezt egyedül a közös xeon-itanium alaplapokkal tudja elérni: az alaplapok árának a lényegi csökkenését, de az még odébb van.

    ''Volumenre tényleg nem lehet összehasonlítani a sokprocis rendszerek forgalmát az entry-level és midrange serverekével, viszont értékben igen.''

    Szerintem értékben sem. Forrásod van erről?

    [Szerkesztve]

    Power

Aktív témák