Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    Nekem az tűnik fel (már sokadszorra az utóbbi 1-2 évben), hogy nem esik szó a munkavállalóktól várt teljesítményről, ha a progresszióról beszélünk. A fiatalok csak azt hallják, hogy az IT kúl és hogy a menő IT cégek milyen feltételeket biztosítanak... ha tényleg menők. Azt szerintem kevesebbszer hallják, hogy ezért nekik kellene megtenni az első lépést. Az egyensúly felborult: a munkáltató szétidegeli magát, hogy a legújabb MI-vel felszerelt kávéfőző, játékterem, bár, diszkó, drogok, qrvák meglegyenek a kis IT bogaraknak, akik szerint övék a világ... csak aztán kiderül 2-3 hónap alatt, hogy unintelligens, infantilis hülyegyerekekről van szó, akik aszerint választanak céget, hogy hol van több ingyen pizza egy hónapban. A helyes iránymutatás szerintem úgy szól, hogy mutass valamit, mutass még többet és akkor lehetnek elvárásaid (egy egészséges tartományban). Ha azok nem teljesülnek, akkor válts.
    Folyamatosan arról esik szó (meg látom is IT iparban dolgozóként), hogy egyre bonyolultabb projektek vannak, egyre inkább számít a szellemi tőke... ugyanakkor elaprózzuk magunkat, szétszórjuk az erőforrást, elhanyagoljuk az emberi oldalt – ami a csapatokat illeti. Márpedig az egyre bonyolultabb dolgokhoz, egyre hatékonyabb csapatok szükségesek. Teljesen egyértelmű, hogy digitális adatok alapján (szakmai rátermettség, érdeklődési kör) nem lehet normális csapatokat létrehozni, hosszabb távon mindenkinek rossz, ha a "kémia" hiányzik.
    Furcsa ezt "magamtól hallani", de 22 évesen, frissen végzett egyetemistaként az ember manapság még gyereknek számít. És ezeknek a buta kis dacos gyerekeknek a mai trendek szerint ciki elmagyarázni, hogy nem úgy megy az, hogy egyből senior developer vagy a Google-nél. Mondom ezt úgy, hogy még én sem vagyok 40.

    [ Szerkesztve ]

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák